Piráti na domácím ledě vysoko podlehli Vítkovicím, dostali sedm branek

Napsal 15.11.2013 Kryštof Kousal, Antonín Domanický
C h o m u t o v - Svěřenci nešťastného oslavence Josefa Turka si ve 20. kole Tipsport extraligy vybrali pořádný kopec smůly. Když David Hruška ve druhé třetině snižoval na 1:2, tak ještě nebylo úplně po nadějích, ale druhá útočná formace Vítkovic pak čtyřmi góly odpor domácích definitivně zlomila. Tři góly si připsal Rudolf Huna a byl tak jednoznačně strůjcem vítězství ostravského týmu.
20.kolo pá 15.11.2013
2:7(0:2, 2:2, 0:3)
VIT
Řehoř (31. Hanuljak) - Krstev, Malec, Mrázek, Šulák, Rutta, Kučný, Bartejs - Hruška, Divíšek, Kubinčák - Balej, Svoboda, Bartečko - Hřebejk, Kůs, Jíra - Chlouba, Kämpf, Račuk.
Vítkovice
Dolejš - Barinka, Martin Hruška, Kudělka, Sloboda, Kovář, Stehlík, Štencel - Hůževka, Burger, Strapáč - Svačina, Roman, Huna - Szturc, Hlinka, Vandas - Kucsera, Valčák, Kolouch.

24. Divíšek (Kubinčák, Malec), 36. David Hruška (Divíšek, Mrázek)
Vítkovice
8. Strapáč (Burger, Barinka), 9. Szturc (Stehlík, Kucsera), 29. Huna (Roman, Burger), 31. Svačina (Roman, Huna), 52. Huna (Roman, Kudělka), 47. Huna (Svačina, Roman), 50. Hlinka (Vandas, Szturc)

6:6
2:1
0:0
33:28

Úvod zápasu byl z obou stran vlažnější. Za domácí se mohl prosadit Svoboda, jenž ovšem ztratil puk v kritickém okamžiku před bránou. Netrvalo dlouho a ostrou střelu vyslal směrem k bráně Šulák. Puk pouze zaduněl o mantinel. Na druhé straně do zahuštěného prostoru před bránou vypálil od modré čáry Stehlík. Jeho pokus se ovšem neujal. Tvrdě vypálil i Štencel, puk ale bez problémů lapil Řehoř. Otevření skóre zařídil šťastnou trefou zpoza brány PETR STRAPÁČ. Jeho nehození před bránu se smolně odrazilo od zadní strany Řehořovo betonu. Netrvalo dlouho a navýšení obstaral v ponechané výhodě ROMAN SZTURC. Situace se pro domácí nadále nevyvíjela dobře. Po vyloučení Kubinčáka pokračovali hosté v tlaku a kontrolovali zápas. Již v plném počtu pálil Hruška, puk vypadl Dolejšovi z lapačky za bránu. Poté poslal na vítkovickou bránu tvrdou střelu Balej, ale ani ta v síti neskončila. Nadějně vypadala i rána z hokejky Krsteva, která lízla brankářovu lapačku. Za Vítkovické vypálil z jízdy Hůževka a Řehoř musel vyrážet ramenem. Více již první třetina nepřinesla a hosté mířili do kabiny s dvoubrankovým vedením v zádech.

První minuty druhé části Vítkovice drželi zápas pevně v rukou. Změnu přineslo až jejich oslabení ve kterém se o snížení postaral TOMÁŠ DIVÍŠEK. Piráti v tlaku nepokračovali, naopak měli plné ruce práce ve vlastním oslabení. Sloboda napálil Řehoře z těsné blízkosti. Poté i přes početní nevýhodu zatápěl Dolejšovi Svoboda. Mladý brankář ale nedovolil, aby puk prošel za jeho záda. Těžké chvíle Chomutova pokračovali. Po vyloučení Hrušky se o třetí gól ostravských hokejistů postaral RUDOLF HUNA. Další přídavek v chomutovské bráně se konal opět v přesilovce. Střelou k bližší tyči poslal VLADIMÍR SVAČINA svůj tým do tříbrankového vedení. Následně byl Řehoř odvolán a nahradil jej v bráně Hanuljak. Odpověď málem zařídil Hruška. Puk však mířil mimo odkrytou klec. Nakonec se ale DAVID HRUŠKA prosadil poté, co mu ležérní přihrávkou poslal puk Divíšek. Bylo tak sníženo na dvoubrankový rozdíl ve skóre. Následovalo vyloučení Barinky a Piráti připravili peprné chvilky. Dokonce mohli dosáhnout kontaktního gólu. Hruška sice puk dopravil do brány, ale rozhodčí branku za hlasitého nesouhlasu fanoušků neuznali. Dvoubrankové vedení tak zůstalo hostům i po druhé třetině.

Třetí část přinesla lepší vstup pro Vítkovice. V samostatném úniku se prosadil RUDOLF HUNA, po něhož to byl druhý gól zápasu. Odpovědět mohl Krstev jehož střela se otřela Dolejšovi o výstroj. A další únik mohl proměnit na druhé straně Svačina. Puk mu naštěstí pro domácí odskočil. Jeho neúspěch ho ovšem mrzet nemusel, jelikož krátce na to RUDOLF HUNA zvládl zkompletovat hattrick. Piráti se následně začali tlačit před Dolejše, jejich snaha ovšem ovoce nenesla. Dalšího, již sedmého gólu se dočkali hosté. Po nepřehledné situaci před bránou se prosadil MICHAL HLINKA. Gól mohl přidat z úniku opět Svačina. Byl při svém pokusu hákován a neproměnil. Více branek se v pirátské síti již neocitlo a utkání za stavu 2:7 skončilo.

Josef Turek (Piráti Chomutov): „Zcela jsme propadli. Vše začal laciný gól z rohu, kdy jsme si srazili puk do brány. Vítkovice se dostaly do hry a my jsme začali propadat. Pustili jsme hráče dopředu, abychom srovnali krok. Vykřesali jsme naději a mohl padnout i kontaktní gól. Ten nejspíše padl a rozhodčími uznán nebyl. Začátek třetí třetiny byl taktéž špatný, když obránce za sebou nechal hráče, kterého našel dlouhý pas. Tento pátý gól rozhodl zápas definitivně. Zbytek zápasu jsme odehráli v jakési křeči. Z naší strany to byl slabý výkon. Chtěl bych vyzdvihnout první útok, který bodoval a byl hodně vidět. Od ostatních byla taktéž vidět snaha ale chyběla produktivita.“

Petr Oremus (HC Vítkovice Steel): „Na tento zápas jsme se velmi zodpovědně připravili. Jeli jsme sem hned po zápase s Pardubicemi, aby byli chlapci připravený. Domácí jsme předčili, ať to bylo v rychlosti bruslení nebo nasazením. Vítězství je rozhodně zasloužené a velmi si ho vážíme. Za dva zápasy máme šest bodů. Pevně věřím, že na tyto výsledky navážeme.“