Piráti na dorovnání rekordu nedosáhli, po přestřelce padli s Pardubicemi v prodloužení

Napsal 27.09.2016 Kateřina Kundertová, Antonín Domanický
C h o m u t o v - Sedmé kolo Tipsport extraligy proti sobě postavilo Piráty a pardubické Dynamo. První třetinu vyhráli Piráti 3:1. Ve druhé části ale započalo střelecké peklo a Pardubice dokázaly vývoj otočit. Domácí ale dvakrát vyrovnali a kostka nad ledem ukazovala stav 5:5. Ve třetí periodě gól nepadl, naopak v prodloužení rychle rozhodli hosté zásahem Sýkory.
7.kolo út 27.9.2016
5:6p(3:1, 2:4, 0:0 - 0:1)
DPA
Laco – Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Mrázek – Vondrka, Huml, Skokan – Tomica, Růžička, Kaše – Poletín, Kämpf, Koblasa – Šťovíček, Račuk, Hřebejk.
Pardubice
Štěpánek – Schaus, Ščotka, Leduc, Ovčačík, Bokroš, Havlík, Nedbal – Sýkora, Redenbach, Klimenta – Bárta, Nahodil, Hubáček – Zadina, Kaut, Rolinek – Mallet, Tomášek, Rapáč.

8. Kämpf (Koblasa, Poletín), 11. Poletín (Skinner, Hřebejk), 18. Vondrka (Huml, Poletín), 36. Kaše (Vondrka), 40. Růžička (Kaše, Valach)
Pardubice
17. Schaus (Mallet, Rapáč), 26. Sýkora (Rolinek, Redenbach), 33. Hubáček (Nahodil), 35. Hubáček (Nahodil), 39. Redenbach (Sýkora, Rolinek), 61. Sýkora (Redenbach, Schaus)

Jerome Leduc (DPA) – 10 minut za nesportovní chování

V počátku duelu byly oba celky trochu opatrné. V první šanci se ocitl Michal Poletín, který mohl po střele Bretta Skinnera dorazit do prázdné brány, ale netrefil letící kotouč. V čase 7:18 se po povedeném ťukesu mezi Davidem Kämpfem, Michalem Poletínem a Petrem Koblasou radoval prvně jmenovaný, který bekhendovou dorážkou poslal Piráty do vedení – 1:0. Přesně o tři minuty později se Chomutov radoval znova. Brett Skinner přihrál zpoza brány mezi kruhy na Michala Poletína, který netrefil puk úplně ideálně, přesto prošel až za Jakuba Štěpánka – 2:0.

V sedmnácté minutě snížil na rozdíl jedné branky Nicholas Schaus, jenž se nejlépe zorientoval před Jánem Lacem – 2:1. Odpověď přišla o minutu později z hole Michala Vondrky, který zužitkoval přihrávku od Ivana Humla a vrátil domácím dvoubrankové vedení – 3:1.

Prostřední dějství začaly lépe Pardubice. Ve 24. minutě se Piráti oslabili o jednoho hráče, což soupeř potrestal. Osm vteřin před vypršením trestu po značném tlaku Petr Sýkora napálil kotouč na modré – 3:2. Krátce po polovině zápasu Dynamo otočilo vývoj zápasu. Petr Hubáček obkroužil chomutovskou klec a poté trefil paty před brankovištěm stojícího obránce, od kterého se puk odrazil do brány – 3:3.

Po neúspěšném samostatném úniku Michala Vondrky a Ivana Humla šly Pardubice do vedení. Odraz od bruslí domácího hráče obstaral opět Petr Hubáček, který tak přidal svou druhou trefu v duelu – 3:4. Hned poté Piráti vyrovnali. David Kaše přihrál zpoza brány na Michala Vondrku, najel si před bránu a tečoval střelu kapitána až za záda pardubického brankáře – 4:4.

To ale pořád nebylo všechno. Ve 39. minutě Dynamo využilo přesilovou hru z hole navrátilce do sestavy Tylera Redenbacha – 4:5. Vyrovnávací branku vstřelil 48 vteřin před druhou sirénou Vladimír Růžička, jenž trefil odkrytou část brány – 5:5.

Třetí třetina byla už od počátku o dost opatrnější. Oba týmy se soustředily na defenzivní část a moc šancí k vidění nebylo. Ve 45. minutě stál v dobré příležitosti Michal Vondrka, ale jeho střela byla sražena nad bránu.

Krátce po vypršení trestu tečoval David Kaše pouze do gólmana. Necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby vystihl rozehrávku hostů David Kämpf, který ale potom nevyzrál tváří v tvář na Jakuba Štěpánka. Po bezbrankové třetí třetině došlo utkání do prodloužení.

Rozhodující branka přišla už za třiadvacet vteřin nastaveného času, kdy Tyler Redenbach předložil v přečíslení dva na jednoho Petru Sýkorovi, jenž prostřelil domácího gólmana a rozhodl – 5:6

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Čekali jsme těžké utkání, ale do první třetiny jsme vstoupili výborně. Velice dobře jsme bruslili, měli jsme dobrou koncovku a vyhráli jsme třetinu 3:1. Od druhé třetiny jsem přestali mít výborný pohyb a de facto jsme soupeři darovali dva tři góly. Pardubice toho využily a dotáhly zápas do vítězného konce.“

Pavel Rohlík (HC Dynamo Pardubice): „Jeli jsme do Chomutova pod velkým tlakem, protože jsme udělali změny a chtěli přerušit pětizápasovou šňůru bez bodů. Musím hráčům poděkovat, že se zvedli i za nepříznivého stavu 1:3. Hráči ukázali, že mají kvalitu. Mužstvo má charakter a vnitřní sílu. Jsem rád, že jsme získali první dva body v sezóně.“