Piráti nad Linköpingem třikrát vedli, nakonec padli po samostatných nájezdech

Napsal 24.08.2012 David Matula
C h o m u t o v - Pokračování prestižní European Trophy bylo na programu v Chomutově, kam přijel švédský Linköping. Piráti v zápase třikrát vedli, ale nakonec berou jen bod, jelikož na rozdíl od dvojzápasu v zemi tisíce jezer nezvládli závěrečné samostatné nájezdy. Za hosty byl u všech branek Mattias Weinhandl, který dva góly dal a na jeden přesně přihrál.
ET3 pá 24.8.2012
3:4sn(1:0, 1:2, 1:1 - 0:0)
LIN
Řehoř - Pulpán, Palin, Bartejs, Rýgl, Rutta, Macháček, Mrázek, Andersons - Hřebejk, Kraft, Lušňák - Procházka, Zálešák, Hruška - Hromas, Gajovský, Důras - Hafenrichter, Kůs, Ondřej
Linköpings
Engstrand - Nielsen, Hullström, Bäckman, Johansson, Grillfors, Rahimi, Hävelid, - Hjalmarsson, Söderberg, Aribrandt, Jämtin, Almtorp, Weinhandl, Salmonsson, Himelfarb, Figren, Karlsson, Lindhagen, Fish, Ottosson, Nermark

16. Palin (Kraft, Pulpán), 40. Důras, 42. Gajovský (Důras)
Linköpings
29. Jämtin (Weinhandl), 40. Weinhandl (Jämtin), 45. Weinhadl (Söderberg, Arlbrandt), rozh. nájezd Arlbrandt

2525

Úvod zápasu přinesl rychlou přesilovou hru hostů, když na trestné lavici pykal Procházka. Hosté Piráty zamkli a Řehoř musel předvést své umění. Zejména proti Jonassonovi, který si sjel od modré čáry, ale na Řehoře si nepřišel. V další početní výhodě trefil Weinhandl tyč, když Řehoř nic neviděl. Domácí měli první větší šanci až v polovině první dvacetiminutovky, kdy střílel z prostoru mezi kruhy Procházka, ale na Engstranda nevyzrál. V šestnácté minutě šli ale Piráti již do vedení. Milan Kraft našel najetého Bretta Palina, který se trefil přesně nad lapačku - 1:0. Vzápětí měli šanci navýšit skóre Hafenrichter s Pulpánem, ale Engstranda nepřekonali.

Hned na úvod druhé části zůstal trestuhodně sám Jämtin, ale branku naštěstí pro Piráty netrefil. Poté byli lepším týmem Piráti, ale Důras s Hromasem na hostujícího brankáře nevyzráli. Engstrand zejména proti střele Důrase předvedl rychlý postřeh, jelikož puk viděl až na poslední chvíli. V době velkého tlaku Pirátů udeřilo na druhé straně. V přesilové hře dostal na pravé křídlo přihrávku Andreas Jämtin a trefil se přesně nad rameno Řehoře - 1:1. V další přesilovce to byl znovu Jämtin, který se otočil rychle na brankovišti a kousek chyběl k tomu, aby kotouč zasunul za Řehoře. Hodně vzruchu přinesla poslední minuta druhé části. Nejdřív vstřelili druhou branku Krušnohorci, když se okolo branky otočil Michal Důras a trefil se přesně pod vyrážečku - 2:1. Radost domácích trvala ale jen šestnáct vteřin, to si totiž vyměnili puk Jämtin s Mattiasem Weinhandlem a ten ranou z první prostřelil Řehoře – 2:2. Šest vteřin před koncem třetiny potom diváci viděli dvě potyčky – Hullström x Kraft a Rahimi x Palin.

Potřetí v zápase šli Piráti do vedení na začátku třetí třetiny, když se trefil v přesilové hře Nikola Gajovský zakončující kombinaci celého útoku - 3:2. Hosté ale opět rychle vyrovnali ve dvojnásobné početní výhodě. Na konci rychlé kombinace byl Mattias Weinhandl a trefil svou ránu o tyč mimo dosah Řehoře - 3:3. V závěru měli hosté velkou šanci zápas rozhodnout, ale domácímu brankáři pomohla tyč. V poslední minutě hráli Piráti přesilovou hru, ale ani oni nedokázali zápas rozhodnout v základní hrací době.

V prodloužení dohrávali Piráti početní výhodu a Milan Kraft tísněn nezakončil sám před Engstrandem přesně. Hosté se tlačili do zakončení, ale Piráti dobře bránili, a tak měl poslední tutovku prodloužení Milan Kraft, který sám před ležícím Engstrandem trefil jen tyč!

Rozhodnout se muselo až v samostatných nájezdech, které pro svůj tým vyhrál Pär Arlbrandt.