Piráti nadále bodují, v Mladé Boleslavi vydřeli dva body v nájezdech

Napsala 27.10.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti odjeli ke třináctému kolu DHL extraligy juniorů do Mladé Boleslavi, kde bojovali o jedenáctý bodový zisk v řadě. Po vyrovnané základní hrací době, ve které se oba celky prosadili dvakrát, dospělo utkání do prosloužení a následných nájezdů. Rozhodující gól si připsal do statistik Josef Bajer.
13.kolo pá 27.10.2017
MBL
2:3sn(1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Ml.Boleslav
Groh – Linhart, Uřídil, Chujac, Jirásek, Horský, Nepokoj, Mlčoch – Foerster, Kerda, Hrachovec, Dvořák, Straka, Tóth, Kalaš, Grim, Krejčík, Flynn, Jindra, Pawliczek, Maršoun
Pavlát – Seemann, Kleiner, Daniel Novák, Adam Novák, Hajič – Köver, Bajer, Polák, Hřebíček, Chlán, Kulich, Rindoš, Šišolák, Šilar, Adámek

Ml.Boleslav
11. Pawliczek (Straka), 37. Maršoun (Pawliczek, Tóth)

D. Novák (Chomutov) 10 minut

Horko těžko se v první třetině dostávaly týmy do vyložených šancí. Mladoboleslavští sahali do přihrávek už ve středním pásmu. Chomutovská obrana zase dobře vykrývala nebezpečné prostory a blokovala letící puky. Hráči se tedy uchylovali spíše k nahazování a protečovávání puků. Ve třetí minutě se chytře zpoza obránce snažil překvapit brankáře Groha Petr Chlán. Groh ale jeho střelu včas viděl. V deváté minutě zahrozil svižnou střelou Tóth, ale chomutovský gólman Pavlát u pravé tyče nenechal místo.

Desátou minutu zahájili Bruslaři přesilovkou, v níž je ale soupeř v podstatě do ničeho nepustil. Skóre se měnilo v jedenácté minutě, kdy na sebe vše vzal Dominik Pawliczek. Ten s pukem projel přes střed hřiště a našel skulinku mezi betony Pavláta – 1:0. Na Pirátech byla vidět snaha, jenže do nebezpečných pozic se nedostávali. Na konci třetiny musel Groh čelit ještě ranám Kulicha a Hajiče.

Chomutov vyrovnal hned v úvodu druhé periody. Ve 22. minutě předložil Tomáš Adámek kotouč Josefu Rindošovi přímo před bránu. Domácí gólman byl v tu chvíli už hodně nízko, a tak Rindoš svou šanci využil – 1:1. O chvíli později mohl vrátit Boleslavi vedení Kerda. Nedorozumění mezi hostující obranou a brankářem však nepotrestal. Mladá Boleslav posléze nevyužila ani zkrácenou přesilovku pět na tři. Poté byli naopak vyloučeni domácí.

V půlce třetiny nahazoval přes shluk těl hostující Hajič. Gólman Groh uviděl puk až na poslední chvíli a stačil ho vytěsnit ramenem. Další gól padl ve 37. minutě. Od Tótha putoval puk k brankovišti, kde stál Pawliczek. Ten ještě posunul kotouč na nekrytého Petra Maršouna, který z otočky bekhendem překonal hostujícího gólmana – 2:1. Piráti chtěli rychle odpovědět. Chlán ovšem průnik nezakončil. Dvakrát se napřahoval Daniel Novák, ale obě jeho střely boleslavská obrana zblokovala.

Do třetí třetiny vstupovali Piráti v přesilovce. Větší šance přišly paradoxně až po ní. Kličkovanou Jakuba Kövera Boleslavští přerušili. Velkou možnost měl vzápětí Petr Chlán. Ačkoliv mířil přesně do horního rohu, brankář Groh gólu zabránil. Zahrozila i Boleslav. Krejčíkova klička ve 46. minutě vyšla jen napůl. Přesto se mu puk odrazil zpět na hůl a Krejčík zakončoval v pádu vedle pravé tyče.

Nakonec se o minutu později radovali Piráti. Ze skrumáže v Grohově brankovišti vytáhl puk Köver, který ho přenechal Martinu Hřebíčkovi. Chomutovský útočník přehodil zasahujícího Groha, po jehož zádech se puk dokutálel do brány – 2:2. Po pár minutách inkasoval tvrdý hit Oscar Flynn, jehož jeden z Pirátů nachytal s hlavou dole. Rusovlasý útočník neležel dlouho a sám zamířil na ošetřovnu. Další závar ve svém brankovišti Bruslaři ustáli. V úplném závěru ještě fauloval Kleiner a Pirátům přivodil těžké chvíle.

Piráti tedy začali prodloužení v početní nevýhodě. Obětavý Polák poněkolikáté v zápase nastavil tělo Uřídilově ráně. I díky tomu Chomutov přečkal oslabení. Rozhodující gól mohl padnout na obou stranách. Chomutovská šance skončila na betonech Groha, Bruslaři svou situaci dva na jednoho také nevyřešili dobře.

V nájezdech zvrátili na svou stranu zápas Piráti. Úspěšnými střelci byli Hajič, Josef Bajer a Šišolák. Neuspěl Rindoš. Za Boleslav se trefil jen Straka v první sérii. Pavlát si poradil s Forsbergovou kličkou Pawliczka i bekhendovým blafákem Maršouna.

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): „Nehrajeme špatně, ale sráží nás individuální chyby. Kvůli nim dostáváme góly. Mančaft vždycky zvedneme, ale těch chyb děláme čím dál tím víc. Bod je dobrý, škoda, že jsme nepřidali druhý v nájezdech.“

Mgr. Jan Brychta (Piráti Chomutov): „Dobře jsme začali. Potom jsme dostali gól a tým šel trochu dolů. Pak jsme se zase zvedli a šlapali až do konce. Měli jsme výbornou třetí třetinu. Tam jsme hráli tak, jak jsme chtěli hrát od začátku. Odvezli jsme dva body, takže jsme spokojení.“