Piráti nadále čekají na vítězství. Ve Vítkovicích neskórovali a prohráli 0:5

Napsal 25.11.2012 Petr Horčička
C h o m u t o v - Piráti v pětadvacátém kole zajížděli do vítkovické ČEZ Arény. V první třetině diváci branku neviděli, ve třetině druhé už ale domácí rozjeli svůj brankostroj, když dokázali vstřelit čtyři branky. V posledním dějství domácí přidali ještě jednu branku a zvítězili tak pětibrankovým rozdílem. Chomutovští tak na vítězství dále čekají.
25.kolo ne 25.11.2012
VIT
5:0(0:0, 4:0, 1:0)
Vítkovice
Málek (Šindelář) – Barinka, R. Polák, Rehák, Sloboda, Malík, Kuba, Voráček, L. Kovář – Klimek, Burger, Ujčík – Svačina, Roman, Huna – R. Hruška, Strapáč, Bartánus – Szturc, Húževka, Šedivý.
Řehoř (Kostúr) - Palin, Pulpán, Mrázek, Pavlas, Bartejs, Rýgl, Jurčina, Rutta - Lušňák, Frolík, Chimera - Hafenrichter, Kraft, Hřebejk - Treille Y., Ondřej, Důras - Zálešák, Sikora, Hromas.

Vítkovice
27. Szturc (Húževka, Šedivý), 29. Šedivý (Húževka), 32. Malík (Burger, Klimek), 34. Ujčík, 42. Strapáč (Kuba)

3:6
0:0
1:0
44:25
4453

Chomutovští se rozhodli i v zápase ve Vítkovicích postavit do branky místo Matúše Kostúra Milana Řehoře. Do ostravské svatyně se po viróze postavil Roman Málek. Právě hosté se prezentovali prvním střeleckým pokusem, když nemastný neslaný bekhend Michaela Frolíka zřejmě Roman Málek příliš neviděl a trochu problematicky jej kryl. To byl ale ojedinělý pokus Chomutova. V první třetině byli aktivní hlavně domácí. Nejprve z přesilové hry střílel Roman Polák. Řehořovi puk vypadl, ale bránící jej pokryli. Pak střílel dvakrát Lukáš Klimek k tyči, ale kotouč vždy jen těsně minul okénko v chomutovské brance. Ve 4. minutě domácí dokonce Slobodou nastřelili tyč. Celá první třetina se nesla ve znamení střelecký pokusů domácích, které sice Milan Řehoř vyrazil, ale jeho spoluhráči dokázali pokrýt dorážky. Chomutov se trošku probral až po sérii chybek Ostravanů v 15. a 16. minutě. Z toho také pramenil poměr střel, který vyzněl 12 ku 8 z pohledu Vítkovic.

Druhé dějství načali aktivitou hosté, ale ta jim příliš dlouho nevydržela. Ostravané začali zlobit ve 24. minutě a vzepjali se k mohutnému útoku. Po několika zkušebních pokusech začali pálit naplno. Nejprve přišel ve 27. minutě doslova ťukec – Ondrej Šedivý u levého mantinelu posunul zadovkou na Petera Húževku a slovenský navrátilec předsunul puk před branku, kde dorážející ROMAN SZTURC nemohl neminout – 1:0. Ani dvě minuty poté se do útoku vrhnul opět Peter Húževka a z levého kruhu přihrál na pravý, kde už najížděl ONDŘEJ ŠEDIVÝ a hned z první trefil přímo pod horní tyčku Řehořovy branky – 2:0. Chomutov vzdoroval, ale marně Vítkovice sice nevyužily přesilovou hru, ale jakmile se počet hráčů srovnal, pobídl svou přihrávkou od zadního mantinelu ke skórování dorážejícího MARKA MALÍKA a ten nepohrdnul – 3:0. Chomutov minutu na to přistoupil k výměně brankářů, až když se dostal do početní výhody. Tah se mu ale nevyplatil. Matúš Kostúr, který Řehoře střídal už v Chomutově proti Vítkovicím, chtěl rychle rozehrát přesilovkový útok, jenže puk hodil přímo na hokejku VIKTORA UJČÍKA a ten mazácky potrestal chybu brankou – 4:0. Až poslední minuta dala Severočechům šanci na snížení, v početní výhodě střílel od modré Kraft, ale tento pokus Roman Málek bezpečně kryl.

Poslední dějství rozehráli domácí dobře ubráněnou přesilovkou soupeře a v plném počtu ještě znásobili svůj náskok. Filip Kuba křižným pasem našel PETRA STRAPÁČE přímo před Kostúrem – 5:0. Ostravané se pak už nikam nehnali. Chomutovští taktéž. Ne, že by nechtěli, ale už to přece jen bylo na ně moc. Vítkovičtí dobře drželi své pozice a z protiútoků ohrožovali soupeřovu branku, což Pirátům činilo ještě větší problémy se založením možného útoku a eventuální korekce výsledku. Čas plynul a vítkovickou arénou zase proudily mexické vlny. Domácí fandové si užívali vítězství, které ještě mohl upravit Rudolf Huna v posledních sekundách, ale jeho sjetí na puk už Koštúr zachytil. Nic to však nezměnilo na faktu, že Vítkovice byly doma opět úspěšné a braly tři body za výhru nad nováčkem z Chomutova po výsledku 5:0.

Jiří Doležal (hlavní trenér Piráti Chomutov): V začátku první třetiny jsme měli šance ke skórování. Naše produktivita v zápase ale byla špatná, nepodařilo se nám to a třetina skončila nula nula. Do druhé třetiny jsme zase vstoupili dvěma nevyužitými šancemi a utkání se pak zlomilo mezi sedmadvacátou a čtyřiatřicátou minutou, kdy jsme inkasovali čtyři góly a o výsledku zápasu bylo rozhodnuto.

Ladislav Svozil (asistent trenéra HC Vítkovice Steel): Začali jsme bez pohybu, bez osobních soubojů. Chomutov nás v těchto činnostech předčil. Až po důrazném rozhovoru v kabině, nějakou radou, jsme se v tomto ohledu zlepšili. Kdyby soupeř vstřelil první dva góly, zápas by mohl vypadat jinak. Nastoupili jsme opravdu s určitou lehkovážností. Zaplať pánbů jsme ve druhé třetině přidali na důrazu, dali jsme góly a po té brankové třetině se už utkání dohrávalo.