Piráti nenavázali na předchozí bodové zisky, v Olomouci prohráli fotbalovým výsledkem

Napsal 19.02.2017 Marcel Holl
O l o m o u c / C h o m u t o v - Po skvěle odehrané domácí bitvě s Třincem cestovali Piráti na Hanou. Na olomouckém ledě začali dobře, neboť hned v úvodu měli vyložené šance, avšak skórovat dokázala pouze Olomouc. Jediným střelcem utkání 48. kola Tipsport extraligy byl Roman Vlach, který tečoval Rašnerovo nahození. Ještě v samotném závěru poskakoval kotouč po brankové čáře, ale vyrovnaní se již Piráti nedočkali.
48.kolo (ČT SPORT) ne 19.2.2017
OLO
1:0(1:0, 0:0, 0:0)
Olomouc
Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Rašner, J. Galvas – Skladaný, Knotek, Laš – Eberle, Sundher, Burian – T. Mikúš, Vlach, Holec – Kotala, Mrázek, Matai.
Laco – Flemming, Dlapa, Rutta, Mrázek, Valach, Skinner, Kudělka – Vondrka, Huml, Tomica – Račuk, Růžička, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Kaše, Lauko.

Čech, Polák – Lederer, Tošenovjan

Utkání odstartovala Růžičkova zajímavá teč střely od modré, puk ale bránu o kousek minul a hned poté se do nebezpečné šance dostali i domácí, jmenovitě Vlach, který se zkusil natlačit do Lacova brankoviště, ale utekl mu kotouč. Rychlá hra nepolevovala ani v dalších minutách, Kämpf tečoval střelu od modré a Koblasa se dostal k dorážce do zpola prázdné branky, puk však vyjel na druhé straně brankoviště těsně vedle tyče. Za Olomouc měl napůl prázdnou branku zase Ondrušek, kterého našel křižmou nahrávkou Skladaný, ale gólu zabránil skvělým zákrokem Laco.

V deváté minutě hráli kohouti přesilovou hru, šancí se ale dočkali až v jejím závěru, ale Skladaný ani chomutovského brankáře nepřekonali. Domácí fanoušci se ale zvedli ze sedaček hned po skončení přesilovky, když Rašnerovu střelu tečoval ke vzdálenější tyči Roman Vlach.

Šest a půl minuty před koncem třetiny se domácím naskytla další přesilová hra, ale ani ta se jim nepodařila. Jen krátce po jejím skončení navíc vybídl Vondrka ke skórování Humla, ale naneštěstí pro Piráty neuspěl. Následně se neprosadili ani Valach a Rutta a do druhé třetiny si tak nesli těsný náskok domácí.

Ti také začali druhou třetinu aktivněji. Škůrek nejprve vyprášil Lacovi betony, poté Vlach nabídl puk před branku Holcovi, který ale promáchl. Chomutov se oklepal až po třech minutách a Konrádovu pozornost prozkoušeli Račuk a Sklenář.

Další chomutovskou aktivitu zbrzdilo vyloučení Kašeho. V průběhu přesilové hry Knotek dorážel na hranici Lacova brankoviště, ale puk poslal příliš vysoko, o chvíli později unikal osamocený Sundher, ale toho krásnou žabičkou čistě zastavil vracející se Dlapa.

V polovině 34. minuty se své první přesilovky dočkali i hosté, minutu a půl se však nedokázali dostat do útočného pásma. Olomouckou obranou prošel až Flemming, který střelou ale našel jen připravenou hruď Konráda. Hned po skončení početní výhody ho napodobil Rutta. Po výrazné převaze chomutovských pak jako blesk z čistého nebe přišla i šance olomouckého Knotka, který nejprve jen tak tak neposlal puk do brány o brusli Ondruška a poté vyprášil Lacův beton.

Poslední minuty druhé třetiny přinesly doslova infarktový závěr. Nejprve si Kämpf najížděl pro přihrávku ke vzdálenější tyči, která k němu ale nedošla, hned poté dorážel Kudělka za prakticky překonaného Konráda, který mu na poslední chvíli sebral gól lapačkou.

Na začátku poslední dvacetiminutovky provázely Olomouc zmatky v obranném pásmu, ale Piráti jich nedokázali využít. Po střele Jaroslava Mrázka poskakoval kotouč před Konrádem, nikdo ale nebyl připraven k dorážce. Do protiútoku tak mohl jít Skladaný, jehož střela jen o kousek minula tyč. Následně se dostal do zakončení Sundher, který puk dostal do sítě, ale dle soudu rozhodčích neregulérním způsobem. Domácí tak získali jen další přesilovou hru za faul Dlapy, kterou ale nevyužili.

Dvanáct minut před koncem se Sundher s Eberlem dostali do přečíslení dva na jednoho a první jmenovaný si dokázal obránce položit a najít místo pro přihrávku, ale Eberle v klíčové chvíli promáchl. Chomutov se dál hnal za vyrovnáním a marně hledal cestu přes domácí obranu, všechny jejich pokusy byly střely z dálky, s nimiž si Konrád poradil.

V samotném závěru se přečíslení přenášela z jedné strany kluziště na druhou, ale prosadit se nedokázala ani jedna strana. V poslední dvouminutovce si ale Chomutov přece jen vytvořil souvislejší tlak, a když Huml zahodil jasnou šanci na vyrovnání a netrefil odkrytou klec, zůstávají tak body v Olomouci.

Jan Tomajko (HC Olomouc): Pro nás důležitý zápas, v první třetině jsme byli hodně nervózní a Chomutov nás přehrával, ale paradoxně jsme z toho vytěžili vedení 1:0. Ve druhé části se hra vyrovnala, měli jsme tam i šance a byli jsme silnější na puku. V posledních 5 minutách třetí třetiny nás Chomutov přetlačil, ale nás se drželo štěstí a Konrád výborně zachytal.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): V první řadě jsme viděli parádní představení obou gólmanu, kteří předvedli výborné výkony. Úvodní třetinu jsme hráli to, co jsme chtěli, byla to vyrovnaná pasáž z obou stran, i když se domácí dostali do vedení. Bylo důležité, že jsme tam zvládli ta dvě oslabení a zůstali ve hře. Ve druhé třetině jsme to nezvládli, nebruslili jsme a jen díky Jánu Lacovi jsme udrželi šanci na body. V poslední části jsme chtěli soupeře zatlačit a třeba vybojovat přesilovou hru, ale ta nepřišla a těsný náskok už jsme nesmazali.