Piráti nevstřelili Havlíčkovu Brodu jedinou branku a na úvod skupiny o udržení padli

Napsala 04.03.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Starší dorostenci vyzvali na vlastním ledě Havlíčkův Brod, s kterým svedli souboj v rámci čtvrtého kola skupiny o udržení v extralize. Hosté se prosadili v početní výhodě i nevýhodě, na což mladí Piráti nedokázali zareagovat, a tak si gólman soupeře Matěj Rachůnek připsal čisté konto. Již 5. března budou moci Chomutovští odčinit porážku, když na domácím kluzišti přivítají třinecké Oceláře.
OUDR4 ne 4.3.2018
0:2(0:1, 0:0, 0:1)
BHB
Pěkný (Skokan) – Ferbas, Seemann, Zeman, Beneš, Jarý, Štochl – Černý, Baier, Vjačka, Hofrichter, Jaroš, Lobodowski, Mežnar, Gut, Pech, Brandner
Havl. Brod
Rachůnek (Nedvěd) – Dvořák, Adam, Horák, Krejčí, Dudycha – Vaňous, Pejchal, Petržilka, Kohout, Tecl, Hromádka, Dudek, Křehlík, Pokorný, Kulhánek, Cachnín

Havl. Brod
5. Tecl (Cachnín, Křehlík), 47. Pejchal (Petržilka, Kohout)

6:6
0:1
0:1
Knapík – Holada, Sýkora

Piráti nevstoupili do duelu ideálně, jelikož byl po pár minutách vyloučen Eric Mežnar za podražení. Šest vteřin před vypršením trestu šli hosté do vedení, to zařídil Marek Tecl, jenž po přihrávce skrz brankoviště neměl problém trefit odkrytou část klece – 0:1. Chomutovští chtěli rychle odpovědět, jenomže Tomáš Vjačka z těsné blízkosti ani David Černý z prostoru mezi kruhy na brankáře hostů nevyzráli.

V dalším průběhu si oba celky zahrály ve výhodě o jednoho hráče, čehož ani jeden tým nevyužil. Ve čtrnácté minutě uháněli Patrik Pech s Michaelem Hofrichterem na jediného beka, ale druhý jmenovaný dobré přihrávky nevyužil a trefil jenom přesunutého brankáře. Před koncem třetiny mohl zvýšit náskok v početní výhodě Lukáš Pokorný, který neuspěl tváří v tvář Františku Pěknému.

Na začátku druhé části hráči z Havlíčkova Brodu promarnili dvě nadějné šance, nejprve Jakub Petržilka nastřelil masku, a poté Pavel Vaňouš nevyřešil dobře přečíslení dva na jednoho. Do poloviny hrací doby si obě mužstva zahrála ve výhodě o jednoho hráče, ani jedno puk do sítě soupeře nedostalo.

Hned po oddechovém čase Pirátů byl vyloučen Jakub Jaroš, který se při návratu dostal do úniku a zakončil pouze do výstroje Matěje Rachůnka. V dalším průběhu hráli Chomutovští celkem čtyři minuty v pěti proti čtyřem, ale brána se zdála být zakletá, takže se do třetí části šlo za stavu 0:1.

Ve 43. minutě už byla pro domácí branka blízko, jenomže sudí rozpažil, takže se o gól nejednalo, jelikož brankáře do kelce dotlačil obránce, když už byl puk pod kontrolou. O tři minuty později šli hráči od řeky Sázavy do čtyř, což jim nezabránilo zvýšit vedení – nahození od modré v podání Radima Pejchala se odrazilo od domácích bruslí do protipohybu gólmana, který neměl šanci na puk zareagovat – 0:2.

Na přelomu třetiny nejprve Marek Tendl ,který netrefil prázdnou bránu, a poté na druhé straně přihrávku do ohně vyřešil maskovaný muž. V závěru to Piráti zkoušeli v šesti proti pěti s odkrytými zády, ale drama už se nekonalo.

David Kočí (Piráti Chomutov): „Já si myslím, že to byl docela dobrý zápas. Byli jsme celkem aktivní. Měli jsme dobré nasazení, ale špatný tah do brány. I když jsme měli v utkání převahu, tak nás soupeř přestřílel. Ve třetí části jsme měli hodně málo střel a většina byla od obránců. To nás mrzí a výsledek 0:2 na domácím ledě tomu odpovídá. Útočníci se dnes netlačili do brány a snažili se hrát hodně technicky. Hráli daleko od branky a netlačili se do střelby.“

Richard Cachnín st. (BK Havlíčkův Brod): „My jsme dnes přijeli s cílem konečně domácí Piráty porazit. Nám se to podařilo a já si cením hlavně výkonu celého mužstva. Myslím, že jsme si zasloužili vyhrát hlavně díky té první polovině utkání. Děkuju celému týmu za předvedený výkon.“