Piráti o play-off bojovat nebudou, v rozhodujícím duelu podlehli Třinci o dva góly

Napsala 11.02.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v posledním kole nadstavby extraligy staršího dorostu ztratili duel s Třincem a tudíž i všechny naděje na další boje o play-off. Chomutovu by na postup stačil bod, který ale na Ocelářích nevybojoval převážně kvůli druhé třetině, ve které třikrát inkasoval. Svěřence Davida Kočího s Radkem Šípem čeká ještě dvanáct utkání, ve kterých se bude rozhodovat o dvou týmech, které spadnou z extraligy, ale jelikož Chomutov má pohodlný náskok bodů, pád se ho týkat nebude.
N22 ne 11.2.2018
2:4(1:1, 1:3, 0:0)
TRI
Běhula – Seemann, D. Zeman, Beneš, Váchal, Jarý, Procházka, Štochl – D. Černý, Baier, Prokop, Jaroš, Lobodowski, Mežnar, Koláček, Gut, Pech, Ouřada, Brandner
Třinec
Ochman – Weber, Radzienciak, Bulava, Konderla, Adámek, Michálek – Havránek, Krč, Tomanek, Matěj, Indrst, Mikler, Rybnikár, Macháček, Čmiel

9. D. Černý (Ouřada, Zeman), 34. Ouřada (Procházka)
Třinec
5. Havránek, 25. Krč (Macháček, Indrst), 33. Krč (Konderla, Macháček), 37. Čmiel (Rybnikár)

2:2
0:0
0:1
38:30
150
Místecký – Beneš, Kurtin

Piráti skočili do utkání aktivně, hned po třiceti vteřinách hry mohl otevřít skóre Kryštof Ouřada, který ale před bránou netrefil vyražený kotouč. Od čtvrté minuty hráli domácí v početní výhodě, která ale dopadla úplně opačně, než si přáli. Rozehrávku Chomutova našel Marek Havránek, jenž si najel před bránu a zavěsil – 0:1.

Zbytek přesilovky Piráti sice nevyužili, ale o chvíli později se mohli radovat z vyrovnání, když Kryštof Ouřada našel našel Davida Černého, který ránou z první nedal Radku Ochmanovi žádnou šanci – 1:1. V dalším průběhu mohly oba celky navýšit vedení, ale Třinec nevyzrál na Běhulu a Chomutov doplácel na překombinované akce.

Na začátku druhé třetiny Piráti opět mohli doplatit na špatnou rozehrávku, tentokrát však přihrávku do prázdné zastavil Radek Procházka povedeným obranným zákrokem. Přibližně o minutu později Štěpán Macháček přihrál na hůl Tomáše Krče, který se notnou dávkou štěstí dostal přes dva obránce a z pravé strany prostřelil Richarda Běhulu – 1:2. Před polovinou střetnutí Třinec nevyužil výhodu o jednoho hráče, což napravil ve 33. minuty Tomáš Krč z levé strany – 1:3.

Za minutu a půl bylo sníženo zásluhou Kryštofa Ouřady, jenž si sebral puk, dostal se za obranu a prostřelil třineckou jedničku – 2:3. Ve 37. minu tě si našel vyražený puk po Rybnikově střele jeho spoluhráč Matouš Čmiel, který na hranici brankoviště plácl do puku a vrátil hostům dvougólové vedení – 2:4.

Peter Lobodowski mohl hned na začátku třetí třetiny snížit, jenomže z levé strany netrefil branku o pár centimetrů. Po nevyužité početní výhodě Jakub Jaroš našel v situaci dva na jednoho spoluhráče Jana Prokopa, jemuž rána z první nesedla. Krátce před polovinou dějství Denis Zeman získal puk na modré a posunul Kryštofu Ouřadovi, jenž si popojel do kruhu a trefil pouze střed branky.

Ve 49. minutě zkomplikoval situaci domácím Radek Procházka, jenž byl vyloučen za podražení. V přesilovce mohl skórovat Matouš Čmiel, jeho rána z nadějné pozice před bránou přeletěla chomutovskou klec. Na druhou stranu dotíral Michal Gut, který vybojoval puk, ale namířil ho jenom do betonů. Od času 57:23 hráli Piráti v šesti hráčích v poli, čehož ale nevyužili, takže si Oceláři připsali tři body.

TOPfoto: Jakub Frydrych.

David Kočí (Piráti Chomutov): „Pro kluky to byl těžký zápas, co si budeme namlouvat. Všichni, kteří to hlouběji sledují, tak vědí, že to byl zápas, který bychom zvládli. Alespoň za dva nebo tři body nebo jakýmkoliv vítězstvím, abychom se dostali do nástavby pro play-off. Tým hrál posledních deset zápasů fantasticky, bylo tam nadšení a zvedl se, ale dnes to bylo pro kluky mentálně obtížné utkání. Kluci věděli, že nemůžou udělat chybu a bylo to takové stažené. Samozřejmě jsme makali, ale něco tomu chybělo a já si myslím, že to bylo nervozitou. Jednoduše jsme ten zápas nedotáhli, ale dnes jsme si to play-off rozhodně neprohráli, prohráli jsme si to dříve, když jsme k některým zápasům přistupovali laxně. Hráči se poučili a vyrostli, ale bohužel to nestačilo.“

Vlastimil Wojnar (HC Oceláři Třinec): „Chomutov nás v tomto zápase musel porazit, to jsme všichni věděli. Asi jim to svazovalo ruce. Musím říct, že jsme odehráli, na rozdíl od jiných zápasů z poslední doby, velmi dobře zvládnutý zápas i po taktické stránce. Proměnili jsme šance a v podstatě jsme soupeře nepustili do nějakých větších gólovek. Za mě rozhodně spokojenost. Jen je škoda, že jsme takhle nehráli i v předešlých zápasech, protože by to v tabulce mohlo vypadat jinak.“