Piráti obdrželi osm branek, z Vítkovic se vrací s debaklem a bez bodu

Napsal 26.11.2013 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Piráti se po prohře v Hradci Králové vydali do Vítkovic, kde sehráli předehrávku třiatřicátého kola extraligy. Domácí se do vedení dostali již v sedmé minutě a na konci první třetiny byl stav 3:0. Ačkoliv se v průběhu zápasu objevilo skóre 7:0, Piráti se nevzdali a dokázali skórovat. A to hned třikrát. Na výhru to ale bohužel nestačilo.
33.kolo út 26.11.2013
VIT
8:3(3:0, 2:0, 3:3)
Vítkovice
Dolejš – Sloboda, Kovář, Stehlík, Pastor, Hruška, Barinka, Bail -. Huna, Roman, Svačina – Strapáč, Němec, Húževka – Vandas, Burger, Szturc – Šedivý, Valčák, Kolouch
Růžička – Rutta, Pulpán, Novák, Trefný, Krstev, Šulák, Mrázek, Bartejs – Balej, Divíšek, Kubinčák – Hruška, Straka, Bartečko – Hřebejk, Kämpf, Šagát – Račuk, Sikora

Vítkovice
7. Pastor (Húževka), 12. Němec (Strapáč, Húževka), 15. Němec (Strapáč), 30. Stehlík (Húževka, Němec), 32. Burger (Vandas), 46. Huna (Svačina, Roman), 51. Šedivý (Valčák, Kolouch), 55. Vandas (Burger, Szturc)
51. Šulák (Sikora, Šagát), 54. Hruška (Straka, Hřebejk), 59. Hřebejk (Pulpán, Straka)

6:6
1:1
0:0
36:22
3248
Burger (VIT) 10 min za zásah do oblasti hlavy

Utkání začalo velmi zostra a první velikou příležitost měli na holích Piráti. Ve třetí minutě ujeli ve třech proti dvěma obráncům, ale koncovka se jim příliš nepovedla. V šesté minutě hráli domácí přesilovku, ale šanci měli paradoxně opět Piráti. Hřebejk se za brankou zmocnil kotouč, dokázal vybruslit před bránu, ale ani on ani najíždějící Šagát nedokázali skórovat.

Vzápětí se ale domácí již radovali. Po vyhraném buly se kotouč dostal na modrou čáru k Tomáši Pastorovi, který dělovou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě. Růžička v hostující bráně kotouč pravděpodobně neviděl.

Vítkovice byli rázem na koni. Ve 12.minutě dostal Svačina kotouč do jízdy, vybruslil do útočného pásma a přihrával do lepší pozice Hunovi, který však netrefil kotouč. Hned z další akce se ale skóre opět měnilo.

Strapáč vypálil od modré, Růžička kotouč v pokleku chytil a myslel si, že ho má pod betony. Kotouč však vyjel za ním a pro dorážejícího Erika Němce nebyl žádný problem skórovat.

V patnácté minutě se Piráti po dlouhé době dostali do útočného pásma, ale Balej trefil jen boční síť. Útočný výlet Pirátů byl hned vzápětí potrestán. Erik Němec dostal od Strapáče výbornou přihrávku za obranu a svůj samostatný nájezd zakončil přesnou střelou do sítě.

Ačkoliv měli Piráti i Vítkovice k dispozici ještě přesilovou hru, skóre se v první třetině již neměnilo a stav tak byl 3:0.

Na začátku druhé části měli domácí další výhodu přesilové hry a hodně v ní zlobili. Asi největší šanci měl Huna, který dostal přihrávku zpoza brány do prostoru mezi kruhy. Vítkovický útočník ale z první netrefil odkrytý roh branky.

Piráti byli během prvních deseti minut druhé třetiny celkem třikrát v početní nevýhodě, a tak se ani nedostali do vážnější šance. Zato Vítkovicím přišly přesilové hry vhod. Richard Stehlík dostal od Húževky přihrávku na modrou čáru a svou střelu zamířil přesně mezi ruku a tělo Růžičky v brance Chomutova.

Další branku přidali Vítkovičtí při hře čtyřech proti čtyřem. Jiří Burger dostal dobrou přihrávku za obranu a samostatný únik zakončil blafákem. Růžička sice kotouč zpomalil, ten ale i tak skončil za brankovou čarou.

Do kabin se šlo za stavu 5:0 po druhé třetině.

Ve třetí části dostali Piráti možnost zahrát si také přesilovou hru a byli hodně blízko skórování. Jeden z útočníků Pirátů stál ve správnou dobu na správném místě, bekhendem vypálil, ale domácí brankář Dolejš se blýskl perfektním zákrokem betonem.

Domácí byli ve své snaze úspěšnější. Rudolf Huna ujel obráncům a kotouč skončil po jeho střele až v bráně. Ale brankostroj Vítkovic se stále nechtěl zastavit. V jednapadesáté minutě se prosadil z ostrého úhlu Ondřej Šedivý.

Piráti se ale dočkali čestného úspěchu. Libor Šulák vypálil na lapačku Dolejše, který neudržel kotouč a ten propadl až do brány. O dvě minuty později přidali Piráti druhou branku. David Hruška dostal přihrávku zpoza brány do jízdy a střelou zápěstím se dokázal prosadit.

Gólům však nebyl konec. V padesáté páté minutě sice Růžička dokzal zneškodnit střelu Burgera, na dorážku Michaela Vandase byl však již krátký. I Chomutov se ale dokázal ještě jednou prosadit. Ve čtyřminutové přesilovce vypálil od modré Pulpán, jehož střelu tečoval za záda Dolejše Štěpán Hřebejk.

Piráti tak obrželi osm branek a z Vítkovic se vrací bez bodu.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Utkání se mi samozřejmě nehodnotí dobře. Dostáváme moc gólů a hráči nejsou ochotni vložit do každého zápasu nějakou oběť. Do každého zápasu jdeme s tím, abychom nedostali góla a drželi stav 0:0, ale po individuálních chybách se nám to nedaří.“

Roman Šimeček (HC Vítkovice STEEL): „Až na pár chyb v úvodu utkání jsme měli zápas ve svých rukou. Konečně nám začaly padat i branky. Chtěl bych poděkovat hráčům, že k tomu přistoupili tak, jak k tomu přistoupili. Nebyl to vůbec jednoduchý zápas, ale my jsme věděli, že ho musíme zvládnout za každou cenu.“