Piráti obrátili derby v Ústí nad Labem, zvítězili po nájezdech

Napsal 07.08.2014 Michal Luxa
Ú s t í n a d L a b e m / C h o m u t o v - Ve třetím přátelském utkání zvítězili Piráti na ledě Ústí nad Labem. Slovan se dostal do dvoubrankového vedení po gólech Martina Zdvořáčka a Ondřeje Smetany. Chomutov čekal na odpověď až do dvaapadesáté minuty, kdy se trefil Mario Scalzo. O vyrovnání se postaral Greg Moore a v nájezdech rozhodl o výhře Pirátů Lukáš Květoň.
přát. čt 7.8.2014
UNL
2:3sn(1:0, 1:0, 0:2)
Ústí n.L.
Petrásek (od 30. minuty Volke) – Černý, Vágner, Kolafa, Smetana, Brož, Holomek, Zdvořáček, Markulinec, Budínský, Roubík, Rod, Meidl, Kloz, Tůma, Gengel, Vávra, Přeučil, Baránek, Pořický, Kuchynka.
Strmeň – Drtina, Rýgl, Scalzo, Rutta, Havel, Koma, Stehlík, Bartejs – Květoň, Račuk, Hovorka – McGregor, Dušek, Moore - Chlouba, Ton, Veselý – Chrpa, Charousek, Hlava.

Ústí n.L.
18. Zdvořáček (Pořický, Kuchynka), 26. Smetana (Meidl)
52. Scalzo (Květoň, Rutta), 58. Moore (Rutta, Květoň), rozh. náj. Květoň.

5:2
1:0
0:0
24:40
631
Novák, Volf – Hynčica, Místecký

Utkání začalo v rychlém tempu. Již v první minutě Piráti ohrozili Petráskovu klec, ale pozorný gólman kotouč za svá záda nepustil. Ve čtvrté minutě vyslal nebezpečnou střelu Budínský, ale ani ten chomutovského Strmeně nepřekonal. Hra se přelévala ze strany na stranu a o pěkné hokejové akce nebyla nouze.

V polovině první třetiny se dostal před Petráska Ton, ale střela skončila v jeho lapačce. Na druhé straně zaúřadoval Vávra, ale ani on úspěch nezaznamenal. Tři minuty před prvním hvizdem byl vyloučen Chlouba. Netrvalo dlouho a Slovan tento prohřešek potrestal. Jakub Pořický našel dobře postaveného Martina Zdvořáčka, který zajistil modrožlutým vedení - 1:0.

V úvodu prostřední části se radovali domácí fanoušci znovu. V šestadvacáté minutě vyjel Václav Meidl před branku a puk přihrál Ondřeji Smetanovi, který střelou od modré navýšil ústecké vedení - 2:0. V polovině zápasu došlo k vyloučení na obou stranách a hrálo se ve čtyřech. Ale ani z této početní situace gól nepadl.

V brance žlutomodrých došlo ke střídání. Do klece se postavil zkušený Volke. Chomutovský Květoň nového gólmana ihned prověřil. Minutu před druhou přestávkou byl odeslán za katr Smetana, ale Piráti na Volkeho nedokázali vyzrát. O několik vteřin později žlutomodří faulovali znovu a Chomutov hrál půl minuty dvojnásobnou přesilovku. Do konce třetiny ale branka už nepadla a po dvou periodách byl stav 2:0 ve prospěch Slovanu.

Začátek třetí části se nesl v podobném duchu jako předchozí dvě. Hráči Chomutova i Ústí stříleli ze všech možných pozic, ale z těchto akcí branka nepadla. V čase 42:30 odešel na trestnou lavici Holomek, ale ani tuto přesilovou hru bílomodří nezužitkovali. Slovan se usadil před Strmeňovou svatyní, ale puk se přes brankovou čáru nedostal. O chvíli pozdějí získali Piráti další početní výhodu, ale jejich snaha nebyla úspěšná.

Krušnohorci zaznamenali úspěch o chvíli později, když Lukáš Květoň připravil pozici pro Maria Scalza a ten se nemýlil - 1:2. Modrobílí se usídlili v útočném pásmu a jejich snaha byla znovu korunována úspěchem. V čase 57:39 se z mezikruží prosadil Greg Moore a hosté tak srovnali - 2:2. Tento stav se do konce klání už nezměnil, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch se více dařilo Pirátům, kteří díky trefě Lukáše Květoně zvítězili - 3:2.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústí nad Labem): „Chtěl bych v první řadě poděkovat divákům, že přišli v hojném počtu, za což jsme rádi. Myslím si, že se jim hráči odměnili dobrým výkonem. Zápas byl vyrovnaný. Bylo to naše teprve druhé utkání, takže jsem spokojen. Chomutov byl kvalitnější a hokejovější soupeř než Kadaň, takže se proti takovému týmu hraje lépe.“

Břetislav Kopřiva (Piráti Chomutov): „Utkání se nám nepovedlo tolik jako to proti Karlovým Varům. Byla znát určitá únava hráčů. Na druhou stranu musím pochválit Ústí. Hrálo organizovaně, což nám dělalo velké problémy, hlavně překonat jejich obranu. Když jsme prohrávali 0:2, tak to s námi vypadalo dost zle, ale vůle v mužstvu je, protože jsme otočili výsledek. Toho si na mužstvu cením. Ve hře byla samozřejmě i spousta nedostatků a rezerv.“