Piráti odjíždějí od úpatí Ještědu bez bodů, Liberec jim nasázel šest branek

Napsal 05.01.2014 Radoslav Vavřina, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Ve 36. kole Tipsport extraligy zavítali Piráti na severočeský led, konkrétně do Liberce. Ačkoliv od sedmé minuty prohrávali, v první třetině dokázali držet se svým soupeřem krok. Na začátku té druhé ale domácí odskočili na rozdíl tří branek. Když přidal Víšek čtvrtou branku Liberce, o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Domácí pak nakonec přidali ještě další dvě branky a zápas zcela ovládli.
36.kolo ne 5.1.2014
LIB
6:0(1:0, 3:0, 2:0)
Liberec
Melicherčík – Derner, Čakajík, Výtisk, Gřegořek, Vitásek, Čutta, Šimek – Bulíř, Nedvěd, Vampola – Víšek, Bulík, Bartek – Vlach, Urban, Valský – Dušek, Zacha, Jass
Růžička – Krstev, Mrázek, Prošek, Tejnor, Trefný, Bartejs, Novák – Sikora, Gajovský, D. Hruška – Šagát, Bartečko, Bomersback – Kubinčák, Straka, Hřebejk – Račuk

Liberec
7. Víšek (Bartek, Bulík), 21. Nedvěd (Bartek, Gřegořek), 22. Vampola (Urban), 26. Víšek (Bulík), 46. Bartek, 56. Čutta (Nedvěd)

5:7
2:0
1:0
37:31
4646

Úvodní dějství duelu se odehrávalo poklidně a nepřineslo moc vyložených šancí. Do té první se dostali Liberečtí a hned z ní dokázali skórovat. Po voleji Martina Barteka se na brankovišti nejlépe zorientoval Jan Víšek, jenž ze vzduchu dorazil kotouč za záda Martina Růžičky. Krátce poté mohl vedení navýšit Michal Bulíř, jehož našel před klecí Petr Nedvěd. Mladšího ze dvou Severočechů však hákoval jeden z Pirátů, takže místo gólů šli domácí do přesilovky.

Tu sice Bílí Tygři využili, ale až ve druhé třetině. Pohlednou kombinaci v útočném pásmu zakončil přesně po Bartekově přihrávce Petr Nedvěd, kterému stačilo přesměrovat puk za Růžičkova záda. O pouhých 43 sekund později vedli domácí už o tři branky. Tentokrát precizně přihrával Tomáš Urban a Petr Vampola dostal kotouč do sítě.

To ale domácím nestačilo a brzy přidali další trefu. Podruhé v utkání skóroval Jan Víšek, tentokrát po povedené narážečce s Bulíkem. Ve zbytku dvacetiminutovky byli i nadále aktivnější hráči z Podještědí, branku už z toho však nevytěžili. Nejblíže ji byl Bulíř, ale s jeho střelou nesouhlasil jeden z chomutovských obránců.

I třetí třetina se dočkala gólového začátku a opět to byli Bílí Tygři, kteří se trefili. Tentokrát se nejednalo o hezkou kombinaci, ale o samostatný únik, do kterého se dostal Martin Bartek, jenž neměl problém s překonáním Růžičky. O tři minuty později mohl ještě zvyšovat skóre Vampola, jeho dorážku ale chomutovský brankář podržel betony.

Ani potom však domácí neskončili a brzy přidali šestou branku. Nedvěd dostal puk na modrou čáru k Jakubu Čuttovi, jenž napřáhl a prostřelil vše, co stálo mezi ním a chomutovskou klecí. Ve zbytku utkání si Liberečtí svůj pohodlný náskok už pohlídali a hosty k ničemu nepustili, berou tedy všechny tři body.

Milan Černý (Bílí Tygři Liberec): „Jsme spokojení. Začátek nebyl úplně jednoduchý, po první třetině jsme vedli 1:0, ale to ještě nic neznamenalo. Vyšel nám úvod druhé třetiny, kdy jsme gólově odskočili. Byl to asi jeden z nejlepších zápasů, který jsme v sezoně odehráli.“

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Liberec byl lepší ve všech herních činnostech a naprosto zaslouženě vyhrál. Chyběl nám pohyb a nasazení. Drželi jsme krok pouze prvních deset minut.“