Piráti po ohromné bitvě porazili Ústí nad Labem v prodloužení 7:6 a vedou v sérii 2:1

Napsal 01.04.2012 Lucie Štěrbová, Miroslav Kučera, Zdeněk Kamínek ml.
C h o m u t o v - Za stavu 1:1 se série mezi piráty a Lvy přesunula do Chomutova. Do zápasu vlétli lépe hosté a v patnácté minutě vedli už 3:0. Piráti ale dokázali, že se nevzdávají, a do konce třetiny ještě stihli vyrovnat. Ústí se v zápase několikrát ještě dostalo do vedení, ale Piráti vždy srovnali. Rozhodující branku vstřelil v prodloužení David Havíř.
F3 ne 1.4.2012
7:6p(3:3, 2:2, 1:1 - 1:0)
UNL
Řehoř (Hanuljak) - Palin, Pulpán, Grof, Mrázek, Jillson, Havíř, Macháček - Jíra, Kraft, Hřebejk - Hruška, Fiala, Orsava - Ondřej, Sikora, Hromas - Lapšanský, Diviš, Pacovský - Endál
Ústí n.L.
Koutský (Orct) - Klobouček, Zeman, do 26. Poživil, Hořava, Voráček, Vobořil, Pavlík, Sklenička - Šagát, Roubík, Ludvík - Treille, Alinč, Hampl - Kovář, Boháč, Handlovský - Káňa, Pajič, Čermák

16. Pulpán (Kraft), 16. Hruška (Orsava, Fiala), 20. Hřebejk (Jíra, Kraft), 28. Orsava (Grof), 36. Diviš, 55. Orsava (Grof, Hruška), 63. Havíř (Hruška, Jillson)
Ústí n.L.
6. Voráček (Kovář, Daniel Boháč), 12. Hořava (Alinč, Treille), 15. Treille (Káňa, Pajič), 26. Šagát (Klobouček), 33. Šagát (Roubík, Alinč), 56. Treille (Alinč, Hampl).

7:9
3:3
47:39
43:44
5250
Pešina, Smitka - Brejcha, Suchánek

První třetina? Udělala čest datu 1. dubna, aprílu, a taky radost všem, kteří rádi tvrdý hokej nahoru dolů. První minuta a první ohromná šance Ústí, na Lvy zívala prázdná branka. Na druhé straně vzápětí cinklo po střele Lapšanského břevno. V šesté minutě ale Lapšanský pykal na trestné lavici a Robin Kovář první přesilovku využil – 0:1.

Na konci 7. minuty neproměnil po faulu Poživila Lukáš Pulpán trestné střílení, následně po jeho tvrdé střele zvonila další tyčka. Chomutov byl i přes inkasovanou branku aktivnějším a nebezpečnějším týmem, o to víc zamrzela druhá inkasovaná branka. Ve 12. minutě Alinč zachytil vyhazovaný puk na modré, poslal jej na Hořavu před branku a bylo to 0:2 z pohledu Pirátů. Třetí branku přidal v 15. minutě Sacha Treille0:3.

Na co ale Ústí potřebovalo 15 minut, to zvládli Chomutovští za zbylých pět. V 16. minutě Lukáš Pulpán v přesilovce od modré propálil vše včetně gólmana Koutského. Přesně o minutu později přetavil luxusní přihrávku Ondřeje Fialy mezi hokejkami obránců David Hruška v branku na 2:3. A 27 vteřin před sirénou vyrovnal Štěpán Hřebejk.

Tlak Chomutova v úvodu druhé části zbrzdila dvě vyloučení. To druhé navíc ústecký Šagát využil. První střelu na brankové čáře skokem zachránil Jillson, na další dorážku už ale nikdo z Chomutovských nedosáhl. I Chomutov ale dokázal zužitkovat přesilovou hru. Ve 28. minutě v ní Jakub Orsava tečoval Grofovu dělovku od modré. Vyrovnáno – 4:4.

Na 5:4 z pohledu Ústí upravil ve 33. minutě skóre opět Šagát. Jaroslav Roubík mu poslal křižmo přihrávku přes celé pásmo a Řehoř už se nestihl přesunout. Radost v chomutovských řadách ve 36. minutě vyvolalo vyrovnání Richarda Diviše5:5. Špatné spaní ale po téhle brance asi bude mít Petr Hořava, právě on Divišovi namazal, jako by byli spoluhráči.

V úvodu třetí části měli Lvi spoustu starostí s pokrytím Petra Jíry, ten ústecké obraně řádně zatápěl. Společně s Karlem Hromasem ve 45. minutě Koutského položili takzvaně na lopatky, ale puk za něj do branky nepropasírovali. V úniku 2 na 1 se ve 47. minutě neprosadili ani Lapšanský s Pacovským. V 50. minutě Hruška trefil jen rameno Koutského.

Chomutov šel poprvé v zápase do vedení v 55. minutě. Ač byl Jakub Orsava tvrdě bráněný, dokázal procpat puk za záda Koutského – 5:4. Vedení domácí ale o minutu později ztratili. Sacha Treille se prosadil z dorážky.

A protože do konce utkání už k žádné další změně nedošlo, přišlo na program dne prodloužení. Už v první minutě si málem vsítil vlastní gól Alinč. Rozhodující trefu nicméně zařídil až obránce David Havíř, který v čase 62:52 rozsvítil tvrdou střelou brankové světlo za Koutským. Chomutov vyhrál druhý zápas v řadě a v sérii vede 2:1 na zápasy.

Jiří Doležal: Je to krásný pocit, vyhrát o jednu branku, ale samozřejmě, že takové utkání není pro trenéra ideální. Tolik branek by ve finálovém zápase nemělo padat. Vůči fanouškům to ale asi bylo jedině dobře, atmosféra tady byla dneska krásná. Za stavu 0:3 jsem klukům jenom řekl, že zápas rozhodně nekončí a že musíme dát akorát o jednu branku víc. Hlavně jsem chtěl, aby věřili.

Petr Rosol (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Vstřelit šest branek a prohrát, to je k vzteku. Doufám, že nás to nezlomí. Stav 1:2 na zápasy není příjemný, snad se s tím dokážeme popasovat. Zlepšit musíme do pondělka defenzivu, nějaké změny v sestavě provedeme."