Piráti po sedmi zápasech bodovali, proti Zlínu vydřeli bod

Napsal 03.01.2014 Daniel Pavlík, Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Ve 35. kole Tipsport extraligy Piráti Chomutov přivítali Zlín, který byl od začátku utkání aktivnější a díky trefám Veselého s Marušákem si vypracoval vedení 2:0. V polovině zápasu se ale domácí probrali a brankami Kubinčáka se Sikorou srovnali stav. Utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých vystřelil výhru hostům ze Zlína obránce Petr Zámorský.
35.kolo pá 3.1.2014
2:3sn(0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)
ZLN
Růžička – Mrázek, Krstev, Tejnor, Prošek, Bartejs, Trefný, Havel – Hruška, Gajovský, Hřebejk – Bombersback, J. Straka, Bartečko – Sikora, Svoboda, Šagát – Mainer, Kubinčák
Zlín
Kašík – Horák, Marušák, Valenta, Zámorský, D. Řezníček, Matějíček, Urbanec – Köhler, Leška, Balaštík – Čech, Holík, Kubiš – Veselý, Čajánek, Okál – Melenovský, Ondráček

38. Kubinčák (Straka, Krstev), 43. Sikora (Gajovský, Hruška)

1. třetina

Hosté měli hned v první­ minutě možnost přesilové hry, po vyloučení­ Mrázka se však Ševci neprosadili. Na druhé straně se objevil také mladý obránce Tejnor, který ve slibné střelecké pozici neskóroval, alespoň? si však vynutil faul. Ani tato přesilovka ovšem proměněna nebyla.

Po vyrovnaném úvodu se Zlínští­ dostali ke slovu a po střele Petra Čajánka dorazil ONDŘEJ VESELÝ puk za brankáře Růžičku. Od té doby přišel na Piráty útlum. K šancím se dostávali hlavně hosté.

Domácí­m hokejistům hodně pomohla pohotovost Martina Růžičky, který v jednu chví­li pokryl hned dvě velké šance.Jen krátce na to však přišla další­ branka Valachů. JIŘÍ MARUŠÁK vypálil tvrdě od modré a jeho pumelice se zastavila až v sí­ti chomutovské klece.

2. třetina

Zatímco si hrstka zlí­nských fanoušků libovala ve dvougólovém vedení, ti chomutovští­ museli čekat na impuls, který by dodal chomutovskému týmu naději. A ten přišel ve čtyřiatřicáté minutě. Tomáš Bartejs a Oldřich Horák se do sebe pustili a začala nefalšovaná bitka. Domácí­ obránce předvedl několik přesných úderů, ale houževnatý Horák se nedal. Rozhodčí­ nakonec oba aktéry rozdělili.

O čtyři minuty později se Krušnohorci dostali ke snížení. Zasloužil se o to zkušený útočník VOJTĚCH KUBINČÁ?K, který si najel do druhé vlny a obdržel puk od Straky. Libor Kaší­k musel čelit v tváří­ v tvář Kubinčákovi, který se nemýlil a přesně zakončil.

Dvoubrankové vedení­ si Berani chtěli vzí­t zpět a puk se několikrát nebezpečně pohyboval po brankovišti, Růžička však s vypětí­m všech sil­ držel těsnou ztrátu. Napří­klad při šanci Čajánka z mezikruží­, kterou chomutovský gólman fantasticky vykryl.

3. třetina

Situace se Ševcům začala komplikovat ještě ví­ce ve třetí­ třetině. Přišla totiž 43. minuta a přesná přihrávka do jízdy Nikolu Gajovskému. Ten mezi dvěma obránci pronikl až k brance, ale před Kaší­kem neuspěl. Pro vypíchnutý puk si však dojel MAREK SIKORA a hostující­ brankář byl bez šance.

Tým PSG už necítil takovou jistotu jako předtí­m a Piráti se s remízou spokojit nechtěli. Následovaly další šance Pirátů a SD ARÉNA již nebyla tak komorní­. V 49. minutě naví­c prověřila Libora Kašíka nejen Šagátova střela, ale také nebezpečná dorážka Romana Proška.

Pomalu se začalo schylovat k prodloužení, když v tom se několik sekund před sirénou ocitl před Růžičkou osamocený Petr Leška, ale brankář Piráty podržel i v tomto případě.

Prodloužení

Hned na úvod prodloužení­ se musel vytáhnout i Kaší­k. Kanadský útočník Mark Bomersback vyslal jedovatou střelu a Libor Kaší­k vytáhl svou hbitou lapačku.

Obě mužstva se začala ví­ce soustředit na obranu a prodrat se do velké šance byl velmi těžký úkol. Čtrnáct vteřin před koncem však měli Chomutovští­ početní­ výhodu a trenér Turek si vzal oddechový čas. Následná střelba ze všech pozic však Kaší­ka nezaskočila a zápas musely rozhodnout nájezdy.

Nájezdy

V první­m kole se trefili jak David Hruška, tak Filip Čech. Poté následovala dlouhá série bez branky, kterou utnul až PETR ZÁMORSKÝ, který po neúspěšném pokusu Gajovského poslal kotouč do branky.

Nakonec velké drama, které Piráti z Chomutova znovu nezvládli. Tuto sezónu totiž svedli již sedm bojů až do prodloužení­ či na nájezdy. Ani jeden však nedotáhli do ví­tězného konce.

Josef Turek (Piráti Chomutov): „Jeden bod bereme, podle mě jsme byli Zlínu vyrovnaným soupeřem. Škoda minulého utkání, kdy jsme se položili. Nějaký posun k lepšímu tu však je. Nemůžeme však chtít příliš. Tahle sestava je rozbitá, museli jsme nasadit řadu nezkušených hráčů. Tejnor odehrál celý zápas skvěle. Je pozitivní, že jsme zvládli vyrovnat z 0:2. Je vidět, že mužstvo v sobě nějakou jiskru má.“

Juraj Jurík (PSG Zlín): „Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně a kontrolovat hru. Nechtěli jsme v úvodu pustit domácí do vedení, což se nám podařilo. Od druhé třetiny jsme začali být nedůslední v obraně a tím jsme v podstatě pustili Chomutov zpět do zápasu. V nájezdech je to o štěstí. Jsme ale rádi za jeden bod navíc.“