Piráti podlehli v Plzni místním Indiánům po boji 0:2

Napsal 07.08.2012 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - V první třetině měli mírně navrch hosté, domácí zahrozili až ke konci třetiny v přesilovce. Ve dvacáté minutě neproměnil svou šanci domácí Sedláček a tak skončila první třetina bez branek. Ve druhé třetině poslal domácí do vedení v přesilovce Balej a když před koncem 2. třetiny neproměnil svůj nájezd hostující Lušňák, odešli do šaten s těsným náskokem domácí Indiáni. Domácí hned ve 41. minutě při hře 4 na 4 zvýšili svůj náskok brankou Kováře. Piráti se snažili alespoň o vstřelení čestné branky což se jim ani v přesilovce těsně před koncem nepodařilo a tak odjíždějí ze západu Čech s prázdnou.
přát. út 7.8.2012
PLZ
2:0(0:0, 1:0, 1:0)
Plzeň
Svoboda (Mazanec) - Hanzlík, Slovák, Ruprecht, Marušák, Boháč, Mozík, Jeřábek - Vlasák, Straka, Gulaš - Pacanda, Kovář, Sedláček - Dvořák, Heřman, Balej - Lev, Pitule, Petruška
Hanuljak (od 30.min.Řehoř) - Hájek, Bartejs, Lučka, Rutta, Harant, Pulpán, Palin - Hřebejk, Kraft, Důras - Procházka, Zálešák, Deveri -Hafenrichter, Kůs, Lušňák - Hrabák, Gajovský, Jíra

Plzeň
28. Balej (Slovák, Vlasák), 41. Kovář (Gulaš)

5:6
1:0
0:0

Do samotného zápasu vstoupili aktivněji hosté. Nejprve z levého kruhu pálil těsně vedle vzdálenější tyče Procházka, následně předvedl pěknou individuální akci Kraft, zastavil ho až bleskurychlý zákrok Svobody. Domácí odpověděli šancí Sedláčka, který pálil osamocen z mezikruží, ale zaskvěl se Hanuljak. Gólman Pirátů se vytasil o chvilku později se skvělým zákrokem i proti Martinu Strakovi, který z levého kruhu hledal místečko na bližším růžku. V početní výhodě ještě tečoval Lev nabídku Hanzlíka, ale skóre se v úvodní části nepohnulo. Střelecky na prázdno totiž vyšel i Sedláček, který sám před hostující svatyní přestřelil.

Poklidné vody prostřední třetiny rozvířil Petr Jíra, který pláchl podél levého mantinelu, ale ani nadvakrát si na Svobodu nepřišel. Na druhé straně vypálil z pravého kruhu Kovář, touš prakticky olízl vzdálenější tyč. Hanuljak tak musel zasahovat až o chvilku později, kdy od modré nepříjemně pálil Marušák. V polovině utkání se diváci v ČEZ Aréně dočkali úvodní trefy utkání. V početní výhodě vypálil Tomáš Slovák a černý nesmysl dopravil do sítě - Jozef Balej – 1:0! Hned po chvilce se v kleci Pirátů objevil Řehoř a hned musel zasahovat vyrážečkou proti ráně Lva z první. Na druhé straně pálil v přečíslení z mezikruží z první Deveri, ovšem Svoboda byl stoprocentní. Plzeňský gólman se musel činit i proti Jírovi, který po příhře zpoza brány zlobil u pravé tyče. Srovnat stav mohl i Lušňák, jenž ujel domácí obraně, ale tísněn Balejem byl následně Svobodou vychytán. Před druhou sirénou ještě Vlasák po svém typickém způsobu prokličkoval až mezi kruhy, bleskurychlou lapačkou se zaskvěl Řehoř.

Závěrečná dvacetiminutovka začala hrou ve čtyřech a ta lépe svědčila domácím. Plzeňský šikula Jan Kovář se opřel do puku a dodal na domácí hokejky klid - 2:0! Po chvilce mohl kontrovat explzeňský Důras, ovšem Svoboda byl dnes opět neprůstřelný. Pak se na ledě přiostřilo. Nejprve si Pulpánovo krosček nenechal líbit Gulaš, po chvilce putovala na trestnou lavici za pěstní souboj další dvojička, tentokráte Rýgl s Boháčem. Následovaly chvilky hokejovosti. Štěpán Hřebejk už už najížděl sám na Svobodu, ale pěkně se vrátil Pacanda a zabránil samostatnému úniku. Velká šance se odehrála i na druhé straně. Straka prchal v tandemu s Vlasákem na jediného obránce, ale druhý jmenovaný trefil pouze Řehoře. Indiánská šestadvacítka se po chvilce dostala k teči, touš zamířil příliš nad. Když pak v závěru Piráti dobře nenaložili s přesilovou hrou, mohli domácí slavit druhou výhru v přípravě a Adam Svoboda opět čisté konto. Naopak Chomutov po dvou pětibrankových duelech vyšel tentokráte střelecky naprázdno.