Piráti porazili Jestřáby z Prostějova, Miroslav Kopřiva udržel čisté konto

Napsal 13.10.2014 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Ke třináctému kolu zajížděli Piráti Chomutov na led dalekého Prostějova. Zdejší Jestřábi se před utkáním nacházeli na předposlední příčce a Chomutov byl jasným favoritem. Svou roli potvrdil už v první třetině, kdy dokázal vstřelit dvě branky a rozhodl tak o svém vítězství a třech bodech.
13.kolo po 13.10.2014
PRO
0:3(0:2, 0:0, 0:1)
Prostějov
Šimboch – Roupec, Korím, Malý, Vosátko, Skřivánek, Knesl – Coufal, Indra, Luňák – Káňa, Kovařík, Meidl – Kubica, Stejskal, Matula – Černý, Duba, Poulíček
Kopřiva – Drtina, Rutta, Skinner, Rýgl, Mrázek, Šulák – D. Kaše, Růžička, Hovorka – Květoň, Račuk, McGregor – Hřebejk, Kämpf, O. Kaše – Sinisalo, Gajovský, Chrpa

Prostějov
6. Sinisalo (Gajovský, Chrpa), 10. Rutta (Růžička), 46. Drtina (Kämpf)

8:8
0:0
0:0
26:41
924

Chomutov začal v zápase od podlahy. Od prvních vteřin byl lepším týmem a do chvíle, kdy v šesté minutě vstřelil k tyči první branku utkání Tomas Sinisalo téměř nepůjčil Jestřábům puk. Pro domácí mohlo být brzy ještě hůře, ale k vyloučenému Kneslovi se brzy přidal i chomutovský Rutta. Početní výhoda hostí se tak nekonala a zahrozit mohli naopak Prostějovští. Jenže vyhlášený střelec Stejskal netrefil Kubicovo nahození. Jestřáby nevyužitá šance brzy hodně mrzela. Jan Rutta se rozhodl vystřelit a jeho rána od modré slavila úspěch. Chvíli na to mohl potrestat hrubku prostějovské obrany Růžička, proti byla ale lapačka Šimbocha.

Třetina od té chvíle ubíhala pozvolným tempem. Žádný z týmů se nedostával do příležitostí. Hosté navíc pohrdli početní výhodou, za stavu 2:0 z jejich pohledu si to však mohli dovolit. Jestřábi naopak mohli litovat neproměněné šance Luňáka v oslabení, a to především ve 26. minutě, kdy si Hanáci vytvořili velký tlak. Od té doby hra opět upadla do průměru a necelá tisícovka diváků se musela chvílemi nudit. Šance nepřicházely a rodily se stále další a další nepřesnosti. Třicátá sedmá minuta tak po delší době přinesla nějaké vzrušení, ovšem ne gólové. Rozhodčí totiž poslal Roupce na dvě minuty odsedět vysokou hůl a pískot fanoušků značil, že se jim rozhodnutí pranic nelíbí. Ještě méně spokojení byli diváci poté, co se v poslední minutě druhé třetiny dostal před Kopřivu Meidl, který se sice s pukem dostal k tyčce, ale byl faulovaný. Rozhodčí však nehnul ani brvou a hra pokračovala.

Poslední dějství začalo unaveně. Jestřábi už očividně neměli příliš pomyšlení na zvrat, Pirátům zase stačilo přeřadit na nižší stupeň a hlídat si výsledek. Tomuto stavu řekl důrazné ne až Jiří Drtina a jeho prudká střela z kruhu, která potřetí překvapila Šimbocha. Půlminutu na to se na něj hnal i Sinisalo, ale domácí brankář zakročil betonem. Menší dramatizaci měl dvě a půl minuty na to Poulíček, z otočky ale nemířil přesně.

Jednapadesátá minuta ukázala, že Chomutovští považují zápas za rozhodnutý. Gajovský totiž docela zbytečně ještě předával puk do lepší pozice a hosté se nakonec ke střele nedostali. Od čtyřiapadesáté minuty pak během kolotoče vylučování hosté točili domácí hráče, ale střelba dlouho nepřicházela. Nakonec se proti ní zaskvěl Šimboch. Utkání se poté už jen dohrávalo. Na střelbu téměř nedocházelo a zvláště Prostějov ve svých početních výhodách nepředváděl nic nebezpečného. Šedesát minut hry rychle uběhlo a pro Jestřáby to byl konec utrpení. Popáté v řadě nebodovali a tentokrát nevstřelili soupeři jediný gól.

Břetislav Kopřiva (Chomutov): „Jeli jsme do Prostějova s určitou obavou, v posledních dvou zápasech jsme prohráli, máme dost zraněných hráčů a museli jsme tak nově složit formace. Brzy jsme se dostali do vedení a to poměrně lehce, což nám pomohlo. Druhá třetina byla z naší strany špatná, hráče jsme dost kritizovali. Ve třetí třetině jsme zabrali v obraně, takže jsme to udrželi. Spokojeni nejsme s hrou, taktéž přesilovky velice špatné. Jediné pozitivum jsou tři body.“

Petr Zachar (Prostějov): Dnes určitě rozhodla větší kvalita chomutovských hráčů. Byli všude rychlejší, silní na kotouči. My musíme naši slabší kvalitu odbojovat, odehrát více srdcem a k tomu přidat dodržování určité taktiky. Bohužel to jsme dnes neplnili, zároveň se s takovým soupeřem nedá hrát tak dlouho v oslabení. Ani jsme se pořádně nedostali do šancí. Rozdíl tam byl markantní.