Piráti přetlačili Liberec v prodloužení, dvěma góly přispěl Vladimír Růžička

Napsala 26.12.2017 Kateřina Kundertová
L i b e r e c - Piráti odjeli ke 33. kolu Tipsport extraligy do Liberce, kde přetlačili vicemistra v prodloužení, takže si ve svátečním období připsali skalp i druhého finalisty loňského Generali play-off. K výhře přispěl dvěma góly Vladimír Růžička, jenž nejprve otočil vývoj utkání, a poté rozhodl v nastaveném čase. Podruhé v řadě se prosadil na ledě Home Credit areny Roman Chlouba, gólman Štěpán Lukeš vychytal na svůj svátek třetí výhru v sezóně.
33.kolo út 26.12.2017
LIB
2:3p(1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Liberec
Will – Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Havlín, Kolmann – Lakatoš, Jelínek, Krenželok – Bakoš, Kvapil, Stránský, Redenbach, Ordoš, Špaček, Vantuch, Vlach, Jašek
Lukeš – Valach, Mrázek, Flemming, Dietz, Slovák, Knot, Chalupa – Vondrka, Huml, Koblasa – Havel, Růžička, Sklenář – Chrpa, Chlouba, Poletín – Hlava, Šťovíček, Dlouhý

Liberec
8. Jelínek (Lakatoš, Ševc), 52. Jelínek (Ordoš, Kolmann)
15. Chlouba (Poletín, Chrpa), 44. Růžička (Dietz, Vondrka), 65. Růžička (Valach)

Hribik, Pražák – Brejcha, Jelínek

Duel začal šancí Bílých Tygrů, když Lukáš Vantuch přihrál zpoza brány na Jaroslava Vlacha, jenž z hranice brankoviště nedotlačil puk do brány. Ve čtvrté minutě byli vyloučeni Jaroslav Mrázek a jmenovec Vlach, takže se hrálo ve čtyřech proti čtyřem. Krátce poté šli domácí do vedení, když Dominik Lakatoš přihrál z pravé strany na teč Petru Jelínkovi – 1:0. V následující přesilovce Pirátů měl dvě nadějné šance Juraj Valach, jenž ale neprostřelil Romana Willa.

V čase 15:00 Michal Poletín posunul od pravého mantinelu Romanu Chloubovi, jenž z kruhu vymetl bližší šibenici a vyrovnal – 1:1. V devatenácté minutě sudí signalizovali výhodu, ve které Liberečtí dostali puk do brány po přihrávce rukou, ve shodný čas začalo svěřencům Vladimíra Růžičky dvouminutové dvojnásobné oslabení, které nakonec ubránili.

Ve druhé třetině se hrálo téměř bez přerušení a velkých možností. Ve 25. minutě Michal Vondrka posunul z levé strany na Petra Koblasu, jehož teč z těsné blízkosti našla jenom gólmana. Na druhé straně dopadla stejně z podobné pozice i dvojice Martin Bakoš – Adam Jánošík. Před polovinou třetiny vypálil nepříjemně do protipohybu Štěpána Lukeše útočník domácích Dominik Lakatoš, jehož ale mladý Pirát vychytal.

Po dlouhé části bez zásahu sudích Chomutovští vytvořili závar před bránou, ale žádná z dorážek do sítě nedošla. Od 38. minuty hráli hráči z Podkrušnohoří ve výhodě o jednoho hráče, čehož ale nevyužili, přestože dobré možnosti měli Ronald Knot, Jaroslav Mrázek nebo Stanislav Dietz.

Piráti na začátku třetího dějství nejdříve ubránili oslabení, a poté otočili vývoj utkání. Ránu Stanislava Dietze tečoval před bránou Vladimír Růžičky, jenž tak odčinil předchozí faul – 1:2. O chvíli později se přesilovka Chomutovských proměnila v oslabení, které domácí využili.

Po třech vteřinách zkrácené početní výhody ujeli Jan Ordoš a Petr Jelínek, prvně jmenovaný našel centra první formace, který ránou z první vyrovnal – 2:2. V 56. minutě si Piráti vytvořili v útočném pásmu značný tlak, ve kterém vyslali na bránu velké množství střel, ale ani jedna se neujala.

V prodloužení postupoval po pravé straně sám na Štěpána Lukeše útočník Marek Kvapil, jehož ale chomutovský mladík vychytal. O chvíli později byl vyloučen Lukáš Krenželok, na což hlavní trenér Vladimír Růžička využil oddechový čas. Ten se mu vyplatil, protože v čase 64:19 rozhodl o druhém bodu Vladimír Růžička povedenou střelou z pravého kruhu – 2:3pp.

Karel Mlejnek (Bílí Tygři Liberec): „Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře, vstřelili jsme gól, ale soupeř bohužel rychle srovnal. Celkově asi utkání nepřineslo tolik vyloženě gólových příležitostí, i tak ale bylo fyzicky velmi náročné. Nakonec jsme byli rádi, že jsme zápas dotáhli alespoň do prodloužení. Chtěli jsme sebrat prémiový bod, ale nabídli jsme soupeři přesilovou hru a o bod přišli.“

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Myslím, že jsme viděli velmi dobré utkání. Oba týmy chtěly hrát, takže šlo o zajímavou podívanou, i když padlo jen pět branek. Musím pochválit celé mužstvo – dobře jsme se pohybovali, ustáli jsme tlak domácích a měli jsme i šanci zvítězit. To se nám sice nepodařilo, ale i dva body za výhru po prodloužení jsou velmi cenné. Odjíždíme tedy spokojení.“