Ml. Dorost - reportáž

Piráti prodlužují nezdary na domácím ledě, podlehli i Plzni

Napsala 18.09.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Mladší dorostenci v pátém kole ELIOD extraligy nestačili na Plzeň a prodlužují nezdary z domácího prostředí. Hosté šli po první třetině do dvoubrankového vedení, které si pohlídal až do konce zápasu. Za Piráty se prosadil pouze Jan Prokop, přestože měl Chomutov kvůli nedisciplinovanosti soupeře hodně přesilových her.
5.kolo ne 18.9.2016
1:4(0:2, 1:2, 0:0)
PLZ
Dobeš – Petrásek, Vaněk, Ferbas, Matějka, Birhanzl, Herles, Krchňák, Psar – Králíček, Zahrádka, Mežnar, Hofrichter, Prokop, Benda, Gut, Vrhel.
Plzeň
Pilc – Novák, Pánek, Váchal, Staněk, Kremláček, Kovařík – Slanina, Přikryl, Soukup, Balín, Princl, Kolář, Rohla, Lang, Kuchárik, Hollar, Mužík.

25. Prokop (Vaněk, Psar)
Plzeň
4. Lang (Přikryl, Mužík), 14. Kovařík (Váchal, Kucharík), 35. Přikryl (Mužík, Lang), 36. Lang (Přikryl)

Kovářík (Plzeň) 5 minut a do konce utkání

První šanci zápasu měli domácí, když Roman Psar nastřelil od modré tyčku a poté vyslal dělovku na zadní mantinel. Skóre otevřeli ve čtvrté minutě hosté. Filip Přikryl projel do pásma, dostal se až před bránu, odkud posunul na Martina Langa, jenž pouze nastavil hůl – 0:1. V přesilové hře Plzně si k bráně najel opět Martin Lang, jehož kotouč skončil mimo bránu. Hned poté pálil od modré vedle Jakub Novák.

V polovině třetiny projel do pásma v situaci tři na dva Martin Lang, vystřelil na Jakuba Dobeše, kterému kotouč vypadl těsně před brankovou čáru, odkud ho odklidili domácí obránci. Po chvilce se do dobré šance dostal Radek Mužík, jemuž stačilo pouze přehodit domácí jedničku, ale to se mu nepovedlo. Ve 14. minutě se Plzeň radovala podruhé, když se v přesilovce trefil Filip Kovářík – 0:2. V závěru měli Piráti dlouhou přesilovku pět na tři, ale žádná střela, kterou domácí vyslali na bránu, se neujala.

Na začátku druhé třetiny se hrál hokej nahoru dolů, ani jeden tým si však nevytvářel žádné gólové šance. V pětadvacáté minutě se dočkali domácí. Dominik Vaněk od modré nastřelil svého spoluhráče Jana Prokopa, který vyklepal puk z výstroje, otočil se a střelou k tyči snížil – 1:2. Na druhé straně měl o chvilku později spousty práce Jakub Dobeš, který uhasil několik dobrých šancí hostů. Tu poslední zastavil Jan Matějka, který si vyzkoušel pozici brankáře.

Na přelomu poloviny střetnutí měli nadějné šance Eric Mežnar a Tomáš Krchňak, ale ani jeden Lukáše Pilce nepřekonal. Ve 35. minutě Radek Mužík vyslal Filipa Přikryla, který kličkou do bekhendu překonal domácího gólmana mezi betony – 1:3. Za 84 vteřin se Plzeň radovala zase. Ve vlastním oslabení Martin Lang přebruslil obránce a přízemní střelou zvýšil na rozdíl tří branek – 1:4.

I poslední dějství začalo hodně rozháraně a bez šancí. První větší příležitost měl Jan Slanina, který projel do pásma, natlačil se ke střele, ale na Jakuba Dobeše už nestačil. Na druhé straně vystihl rozehrávku hostů Michal Gut, který ale svůj únik zakončil mimo bránu. V dalším průběhu se Piráti tlačili dopředu, ale Plzeň každou útočnou akci domácích zastavila.

V polovině třetiny indiáni vytěžili velkou příležitost z dobrého napadání v obranném pásmu Pirátů. Filip Přikryl na sebe natáhl brankáře a zkusil vystřelit, odražený kotouč našel Tomáš Hollar, který z bezprostřední blízkosti nastřelil horní tyč. V závěru utkání už Plzeň kontrolovala vývoj a nepouštěla domácí do žádných velkých příležitostí.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Měli jsme zase špatný vstup do zápasu. Ve třetí nebo ve čtvrté minutě jsme prohrávali. Děláme naivní chyby. Potom se hra trochu vyrovnala, když jsme snížili na 1:2. Následující střídání nás opět zamkli, takže máme dost nevyrovnaný výkon. Třetí třetina ukázala, že když si všechno srovnáme v hlavě, tak to půjde.“

Petr Vojan (HC Plzeň 1929): „Zápas byl poznamenaný spoustou vyloučení z obou stran, takže se skoro nehrálo pět na pět. Myslím, že v klasickém počtu hráčů na ledě jsme byli mnohem lepší, ale sami jsme si zápas zkomplikovali zbytečnými vyloučeními, které sudí správně trestali. Rozhodujícím momentem bylo, že jsme ustáli dlouhé oslabení pět na tři.“