Piráti proti Třinci předvedli parádní stíhací jízdu, nakonec berou bod za prohru v prodloužení

Napsal 25.10.2015 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Ke čtrnáctému kolu Tipsport extraligy přijel do SD ARÉNY Třinec. O osudu utkání se zdálo být rozhodnuto již v osmé minutě, kdy hosté vedli 3:0. Piráti se ale nevzdali a hlavní díky třem brankám v poslední periodě dovedli utkání do prodloužení, ve kterém ale inkasovali a tak si do tabulky připisují jeden bod.
14.kolo ne 25.10.2015
4:5p(1:3, 0:1, 3:0 - 0:1)
TRI
Kopřiva (8. Strmeň) – Drtina, Rutta, Dlapa, Rýgl, Jánošík, Szathmáry, Trefný, Blaha – Sklenář, Červenka, Hovorka – Vondrka, V. Růžička, Pospíšil – Tomica, Kämpf, Květoň – Hřebejk, Dušek, Kaše
Třinec
Hamerlík – Klesla, Roth, Hrabal, M. Doudera, Linhart, Nosek, L. Doudera – Dravecký, Plíhal, Klepiš – Adamský, Polanský, Irgl – Orsava, M. Růžička, Hrňa – Meidl, Matuš, Rákos

18. Tomica (Szathmáry), 42. Sklenář (Rýgl, Červenka), 51. Pospíšil (V. Růžička), 52. Červenka (Hovorka)
Třinec
4. Orsava (Linhart), 7. Rákos (Matuš, Hrabal), 8. Polanský (Irgl), 25. Polanský (Irgl, Adamský), 62. Irgl (Orsava)

Souček, Šindler – Flegl, Polonyi

Pár vteřin po začátku utkání byl vyloučen Klesla a Piráti měli možnost obléhat třineckou bránu. Po Ruttově střele dorážel Hovorka, který trefil beton brankáře Hamerlíka. Přesilovou hru nakonec Piráti nevyužili. Uplynulo tři a půl minuty, když JAKUB ORSAVA poslal puk před branku. Zde se ale kus černé gumy nešťastně odrazil od Kopřivovy brusle a skončil za brankovou čárou – 0:1. Odpovědět na tento gól mohl Hřebejk. Útočník domácích si vzal puk ve středním pásmu a střelu poslal přes obránce těsně nad bránu. Na další gól se ale dlouho nečekalo. V sedmé minutě našel Adamský mezi kruhy volného DANIELA RÁKOSE a ten svižnou střelou překonal brankáře – 0:2.

Netrvalo dlouho a Oceláři se radovali potřetí. Irgl vyslal do samostatného úniku JIŘÍHO POLANSKÉHO, jenž bekhendovou kličkou přelstil gólmana – 0:3. Po třetí brance vystřídali Piráti gólmana a do hry se tak dostal Jan Strmeň. Domácí se i přes nepřízeň skóre nevzdávali. Růžička trefil z otočky tyč, následně poskakoval puk na brankové čáře. Pět minut před koncem periody pálil jen do betonů gólmana Rutta. Teprve v osmnácté minutě přišla přihrávka na MARKA TOMICU, který posunul bekhendem puk za brankáře – 1:3.

V úvodu druhé části se kupředu vydal Rutta. Jeho střelu viděl brankář Ocelářů a s přehledem přikryl puk na své hrudi. Třinečtí ale zlepšující se Piráty nenechali budovat si šance. Naopak se jim podařilo navýšit, když v pětadvacáté minutě Irgl našel před bránou volného JIŘÍHO POLANSKÉHO, jemuž nedělalo problém vstřelit svou druhou branku v utkání – 1:4.

V polovině zápasu přišla další velké šance Ocelářů, když Klesla tečoval nahozený puk před bránu a Strmeň se musel hodně ohánět, aby kotouč zastavil. Chvíli poté chytil chomutovský gólman Polanského střelu k bližší tyči. Piráti následně zahrozili v přesilové hře. Ruttovu střelu se snažil dorážet Růžička, obránci soupeře však byli rychlejší a puk vyhodili. Červenkovu střelu posléze tečovali domácí jen do ochranné sítě. Dvě minuty před koncem třetiny střílel z dobré pozice Vondrka, ale Hamerlík se stihl přesunout. Následoval únik Hovorky s Růžičkou a druhý jmenovaný střílel z těžké pozice mimo.

Na začátku poslední třetiny dohrávali Oceláři přesilovku, během které zamířil Dravecký těsně vedle, tak gólová radost nepřišla. Konala se ale v podstatě ihned na druhé straně. Rýglovu střelu tečoval do sítě JAKUB SKLENÁŘ - 2:4. Povzbuzení Piráti pokračovali a tlačili se kupředu. Blahovu střelu zastavil Hamerlík vyrážečkou, Růžičkův pokus vytěsnil betony. Hezkou akci si připravil i Irgl. Jeho střelu z první na poslední chvíli zastavil Strmeň.

V polovině třetiny pak přišlo přečíslení Pirátů na jehož konci se ozvala po Rýglově střele tyč. Jen o chvíli později se na bránu rozjel Růžička, který přenechal puk TOMÁŠI POSPÍŠILOVI a ten zvedl puk pod horní tyč – 3:4. Nabuzení Chomutovští nepřestávali v náporu a to se jim vyplatilo. ROMAN ČERVENKA propašoval puk za Hamerlíka a SD ARENA vybuchla radostí - 4:4. Domácí měli pět minut před koncem k dispozici přesilovou hru. V té těsně vedle brány tečoval ze vzduchu puk Hřebejk. Zápas ale dospěl za stavu 4:4 do prodloužení.

V prodloužení chybovali Piráti v rozehrávce a Orsava zamířil na bránu. Přenechal puk ZBYŇKOVI IRGLOVI, který zvedl kotouč mimo dosah Strmeně. Zápas tedy skončil 4:5 z pohledu domácích a bonusový bod připadl Třinci.