Piráti sahali v Třinci po bodech, Oceláři v závěru rozhodli gólem v oslabení

Napsal 15.12.2013 Daniel Ježek, Libor Kult
C h o m u t o v - K poslednímu utkání před druhou reprezentační přestávkou Tipsport extraligy a poslední bitvě před vánočními svátky zajížděli Piráti v rámci 31. kola do Třince, kde se vše podstatné událo až v závěrečné třetině a v nerovnovážném stavu hráčů na ledě. První gól padl až ve 44. minutě, kdy domácí využili početní výhodu pěti proti třem. V klasické přesilovce vyrovnal před polovinou tohoto dějství Štěpán Hřebejk. V závěru měli Piráti k dispozici přesilovou hru, ovšem v čase 58:59 inkasovali z hole Varadi, který rozhodl duel v oslabení.
31.kolo ne 15.12.2013
TRI
2:1(0:0, 0:0, 2:1)
Třinec
Hrubec – Krejčí, Roth, Linhart, Hrabal, Galvas, Roupec – Adamský, Polanský, Martin Růžička – Orsava, Rákos, Květoň – Marosz, Bonk, Peterek – Rufer, Varaďa, Matuš
Martin Růžička – Pulpán, Novák, Krstev, Rutta, Prošek, Mrázek – Hřebejk, Gajovský, Hruška – Kubinčák, Straka, Bomersback – Šagát, Divíšek, Račuk

Třinec
44. Roth (Martin Růžička, Polanský), 59. Varaďa (Orsava, Krejčí)
49. Hřebejk (Pulpán, Gajovský)

3:3
1:1
1:0
42:27
2433

Utkání mezi Třincem a Chomutovem začalo v ostrém tempu. Jen v prvních pěti minutách viděli diváci ve Werk aréně tři gólové šance. Jako první se na střeleckou listinu mohl zapsat hostující Šagát, ten ale na Hrubce nevyzrál. Chvíli na to se do tlaku dostala druhá pětka Ocelářů. V krátkém časovém úseku Růžičku otestovali Rákos a Květoň, hostující gólman odolal.

Chomutovští v první třetině drželi bezbrankový stav jen díky pozorně chytajícímu Růžičkovi. Ten v deváté minutě zneškodnil šanci domácímu Martinu Růžičkovi. V jedenácté minutě mohl chybu hostující obrany potrestat Varaďa, z pravého kruhu ale minul branku. Oceláři měli i po další část první periody střelecky navrch, teč Adamského ale pouze zacinkala na tyč chomutovské svatyně.

Piráti se ke slovu dostali až v sedmnácté minutě. Před brankou stál osamocený Bomersback, ten ale na Hrubce nevyzrál. Po změně stran se Severočechům povedlo zlepšit defenzívu a hra se vyrovnala. V polovině zápasu mohl přechýlit misky vah na chomutovskou stranu Hruška, jeho blesková rána ale trefila jen betony domácího brankáře.

Vzápětí se na druhé straně mohl prosadit Matuš, zblízka ale nedokázal přehodit beton chomutovského brankáře. Za další dvě minuty musel hostující Růžička vytáhnout další těžký zákrok, to když likvidoval střelu Krejčího. Dvě minuty před koncem mohl domácí nepozornost potrestat Kubinčák, tváří v tvář brankáři Hrubcovi ale nedal.

Vše podstatné se tedy událo až ve třetí třetině. Ve dvaačtyřicáté minutě dostali Oceláři příležitost dvojnásobné početní výhody, tu dokázali zužitkoval ve vedoucí branku. Kotouč se dostal na modrou, odkud bez přípravy pálil Vladimír Roth. Třinecký obránce se trefil pod horní tyč a Oceláři se tak po 128 minutách mohli radovat ze vstřelené branky.

Ani to ale domácím prozatím nestačilo k vítěství. Chomutov dokázal odpovědět taktéž z přesilovky, povedenou souhru na jeden dotek zakončil Štěpán Hřebejk a ukončil 118-minutové čekání Pirátů na vstřelenou branku.

Závěr zápasu přinesl šance na obou stranách. Po chybě Rákose nejprve na Hrubce nevyzrál Bomersback, na Růžičku si později nepřišel ani Orsava. Už se zdálo, že zápas dospěje do prodloužení, když minutu před koncem ve vlastním oslabení hostům ujel Václav Varaďa, který, ač tísněn, dokázal bekhendem přehodit Růžičku a rozhodnout tak o majiteli tří bodů. Piráti ještě v závěru zkusili hru bez brankáře, ta jim ale kýženou branku nepřinesla. Třinec – Chomutov 2:1.

Jiří Kalous (HC Oceláři Třinec): „Přeházeli jsme útoky, abychom tomu dali trochu nový impuls a především v první třetině jsme měli spoustu šancí, abychom odskočili o jeden, dva góly. Pak by se nám možná hrálo lépe a takhle se to táhlo až do konce. Chomutov hrál výborně, pro nás to byl těžký zápas z hlediska psychiky. Naštěstí jsme to ale prolomili a i za ty dva góly jsme moc rádi.“

Josef Turek (Piráti Chomutov): „Myslím, že jsme sehráli výborný zápas. Určitě jeden z nejlepších venku. Ale hráči mají v hlavách porážky a nejsme schopni ty dobré zápasy dotáhnout do konce. Udělali jsme chybu v přesilovce, ujel nám Varaďa a rozhodl. Ale nějakým směrem naše hra jde, objevovaly se tam dobré věci. Podle mě to byl vyrovnaný zápas, který jsme bohužel nezvládli v závěru.“