Piráti se nadále trápí, proti Kometě neskórovali a prohráli počtvrté v řadě

Napsal 13.01.2013 Petr Horčička
C h o m u t o v - Zápas mezi Kometou a Piráty odstartoval poslední čtvrtinu základní části Tipsport extraligy. V chomutovské brance se znovu představil Milan Řehoř, záda mu kryl nejlepší brankář první ligy – Miroslav Hanuljak. Již v úvodu zápasu Chomutovští svému soupeři nabídli přesilovku pět na tři, ve které se Brněnským podařilo, po brance Divíška, otevřít skóre zápasu. V první třetině ještě přidal branku Valach a domácí vedli o dvě branky. Třetí zásah přidal ve druhé části Zohorna a Piráti, stejně jako v minulém utkání v Litvínově, prohrávali o tři branky. V poslední části domácí ještě navýšili svůj náskok, čtvrtý a zároveň poslední gól zápasu vstřelil Jan Hruška. Piráti na Kometu nestačili a odjíždějí domů bez zisku bodu.
40.kolo ne 13.1.2013
KOM
4:0(2:0, 1:0, 1:0)
Kometa
Trvaj - Švrček, Bičánek, Kováčik, Valach, Dujsík, Žižka, M. Hruška - T. Svoboda, Divíšek, J. Svoboda - Zohorna, Čermák, J. Hruška - Erat, Petrovický, Dlouhý - Burian, Koreis, Dočekal - Wasserbauer.
Řehoř – Pulpán, Palin, Mrázek, Rutta, Macháček, Rýgl, Lučka, Bartejs – Jíra, Kraft, Hřebejk – Kämpf, Zálešák, Důras – Lušňák, Sikora, Treille – Račuk, Kůs, Ton.

Kometa
5. Divíšek (Bičánek), 18. Valach (Dlouhý, Petrovický), 40. Zohorna (Čermák, Hruška), 42. Hruška (Čermák, Zohorna).

5:6
2:0
0:0
42:19
7200

Za Piráty ještě nemohla nastoupit nová posila z Pardubic – Martin Šagát, jenž by se měl v chomutovském dresu představit až v příštím domácím utkání, právě proti Pardubicím. V chomutovských barvách chyběl Milan Procházka, Karel Hromas, Nikola Gajovský, na tři zápasy distancovaný Aleš Pavlas a nejlepší střelec Severočechů – David Hruška. Do sestavy se naopak vrátil uzdravený Yorrick Treille, Pavlase v obraně nahradil Martin Lučka a ve druhé formaci se znovu představil mladý David Kämpf.

Brzký inkasovaný gól v oslabní tří proti pěti, druhá branka padla tři minuty před první sirénou

Hned v úvodu utkání dostali Brněnští obrovskou šanci na skórování. Po dvou vyloučených Pirátech získali dvouminutovou přesilovou hru pět na tři. Bičánek vystřelil od modré čáry, puk se od od mantinelu odrazil před TOMÁŠE DIVÍŠKA a ten s uklizením kotouče do prázdné branky neměl žádný problém – 1:0.

Brněnští byli i nadále aktivnějším týmem. Do velké šance se dostal Jan Hruška, jenž si najel až před Řehoře, odkud ho nebezpečně ohrozil. Milan Řehoř jeho pokus zlikvidoval. O chvíli později objel hostující klec Burian, k zakončení se však nedočkal. Akce pokračovala a mezi kruhy si najel obránce Žižka a střelou na Řehořovu lapačku hostujícího brankáře neohrozil.

V patnácté minutě byl vyloučený domácí Kováčik a Piráti si zahráli první přesilovou hru. Ta se jim příliš nevydařila, ale šance si vytvořit dokázali. Palinovo nahození skončilo vedle, následně cpal kotouč do ohně, a tečí, jednoho z brněnských obránců, puk málem skončil v síti.

Tři minuty před koncem první části Brněnští úřadovali podruhé. Domácí si dokázali vytvořit velký tlak. JURAJ VALACH si najel do pozice mezi kruhy a vystřelil přesně pod horní tyčku. Chomutovská obrana nechala Valacha nepokrytého – 2:0. První třetina potvrdila, že se v ní Piráti poslední dobou trápí. Proti Vítkovicím prohrávali brzo o tři branky a to samé potvrdili i proti Litvínovu.

Piráti si vytvářeli tlak, přesto znovu inkasovali

Na začátku druhého dějství jsme viděli dvě velké šance, a to na každé straně. Po střele Lučky se kotouč odrazil až za Trvaje a vypadalo to, že zamíří do sítě. Nakonec se však mezi tři tyče nevešel. Na druhé straně dostal až příliš prostoru před bránou Zohorna, v nepřehledné situaci se snažil puk dostat do sítě Hruška, na štěstí pro hosty marně. O chvíli později se do dalších šancí dostal Burian, posléze po něm i Kováčik.

Ke konci druhé třetiny Piráti inkasovali potřetí. Jan Hruška v leže posunul puk na Leoše Čermáka, který si zkušeně počkal, než mu před branku najede HYNEK ZOHORNA , který prostřeluje Řehoře – 3:0.

Rychlá branka v poslední části definitivně rozhodla o výhře domácích

Piráti do poslední části nastupovali s tím, že se ještě pokusí se zápasem něco udělat. O tom ale domácí dobře věděli a hned v úvodu poslední části znovu úřadovali. Druhá využitá přesilovka v zápase dala domácím už čtyřbrankový náskok. Leoš Čermák předložil kotouč na pravý kruh, kde byl ke střele napřáhnutý JAN HRUŠKA a jeho rána se zastavila až v síti hostující branky. Byl to gól, jako přes kopírák, neboť se akce hodně podobala třetí brance domácích.

Chomutovští po čtvrté obdržené brance dostali početní výhodu pěti proti čtyřem, ale hrálo se převážně ve středním pásmu. Vážnější střela, kterou se pokusili překvapit Trvaje, přišla až v samém závěru přesilovky, z hole Rutty. Piráti po skončení Dočekalova trestu dostali další šanci, zahrát si přesilovou hru, ale o půl minuty později už se hrálo čtyři na čtyři, jelikož byl za podražení vyloučen Kraft.

Domácí se snažili přidat pátou branku a vstřelit tak pověstného „bůra“, v čemž jim bránil Řehoř. Hruška projel kolem několika chomutovských hráčů jako ve slalomu, v jeho chtíči skórovat mu stál Řehoř, jenž předvedl skvělý zákrok. Už o minutu později se domácí mohli radovat z další branky. Chomutovští nechávali svého brankáře hodně ve štychu a Řehoř musel pokrýt několik střel v podání druhé brněnské formace.

Utkání se posledních deset minut pouze dohrávalo. Piráti prohráli už čtvrtý zápas v řadě, tentokrát nestačili na brněnskou Kometu, které podlehli 0:4 a nutno říci, že nebýt v brance Milana Řehoře, mohl zápas skončit vyšším rozdílem. Šanci získat důležité body dostanou v pátek, 18. ledna, kdy na domácím ledě vyzvou úřadující mistry z Pardubic.

Lubomír Oslizlo (HC Kometa Brno): „Po taktické stránce jsme utkání zvládli velice dobře. Důležité bylo, že se nám podařilo využít dvojnásobnou přesilovku, která nás nakopla. Následně jsme přidali ještě další branky a bylo hotovo. Soupeře jsme do ničeho nepustili. Je dobré, že se nám postupně vyprázdnila marodka. Holec by měl nastoupit v příštím zápase.“

Mikuláš Antonik (Piráti Chomutov): „Chtěli jsme hrát aktivní hokej, bohužel jsme si to v některých situacích zbytečně komplikovali. Pokud jsme měli nějakou šanci, tak nám chyběl klid v koncovce a přímočarost. Kometa vyhrála zaslouženě. Momentálně neprožíváme dobré období, navíc máme hodně zraněných hráčů. Musíme jít zápas od zápasu a sbírat nějaké body.“