Piráti se tentokrát na výhru nadřeli, přesto vedou v sérii již 2:0

Napsal 14.03.2012 Jan Řápek
C h o m u t o v - I druhý semifinálový zápas mezi Chomutovem a Olomoucí vyzněl lépe pro domácí Piráty. Tentokrát se ovšem jednalo o větší drama než v úterý. Do vedení šli Olomoučtí již v první třetině, kde se trefil Kucharczyk. Piráti ovšem zásluhou Lukáše Pulpána ve druhé třetině vyrovnali a v prodloužení stejný muž rozhodl o vítězství Chomutova a vedení v sérii již 2:0 na zápasy.
SF2 st 14.3.2012
2:1p(0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
OLO
Řehoř - Grof, Pulpán, Mrázek, Macháček, Jillson, Palin, Pavlas - Orsava, Kraft, Hřebejk - Hruška, Gajovský, Seman - Jíra, Hromas, Sikora - Ondřej,Procházka, Diviš - Endál
Olomouc
Kašík - Nedbálek, Ondrušek, Janáček, Staněk, Kotvan, Bartoň, Lhotský, Horák - Ministr, Šlahař, Selinger - Pšurný, Vodný, Dopita - Řípa, Kolouch, Kucsera - Rác, Pekr, Kucharczyk

Horák - Štofa, Beneš

Druhý semifinálový duel začal herně lépe opět pro Piráty. Chvílemi se Kohouti vůbec nemohli dostat z pásma. Z několika dobrých šancí Chomutova však žádný gól nepadl, čehož hosté využili. Na druhé straně se totiž rozjel RADIM KUCHARCZYK, obtočil se kolem branky a domácí brankář Řehoř si sám srazil puk za záda. Piráty to evidentně rozhodilo a jejich tlak ustal. Hanáci tedy vyhráli první třetinu 1:0.

Domácím se ve druhé třetině konečně podařilo vyrovnat. V přesilovce se o to postaral LUKÁŠ PULPÁN, který vystřelil od modré a kotouč proklouzl až za záda olomouckého gólmana Kašíka. Zápas začal odznova. Hra ale tentokrát byla vyrovnanější než v první třetině. Olomoucké úniky a přečíslení střídaly silové souboje u mantinelů, které zas více sedly domácím. Žádný z týmů se ale do vedení ve druhé části nedostal.

V poslední části byla k vidění znovu vyrovnaná hra, střel ovšem ubylo. Poté ale pálil od modré chomutovský obránce Pulpán a puk spadl přímo do branky. Obrovskou radost domácích fanoušků však umlčeli sudí, kteří branku neuznali z důvodu dosažení po přerušení. Rozvášnění fanoušci to nesli jen velmi těžko. Zápas tedy došel až do prodloužení.

Hokej se v prodloužení začal přitvrzovat. Na svůj důraz ale poté doplatil bývalý chomutovský hráč Pavel Selingr, který dostal 4 minuty za vysokou hůl. V přesilovce po několika zmařených šancích nakonec zaúřadoval opět LUKÁŠ PULPÁN svou ostrou a přesnou střelou. Piráti zvítězili i ve druhém zápase. Série se přesouvá na Hanou.

Jan Votruba (Piráti Chomutov): Do utkání jsme šli dobře, soupeř udělal několik chybiček, ale nám se bohužel nepodařilo proměnit ani jednu šanci. Částečně i díky skvělému výkonu brankáře Olomouce. Myslím si, že naši hráči si potom proti němu i přestali věřit. Před druhou třetinou jsme si řekli, že musíme vyrovnat. Vytvořili jsme si také nějaký ten tlak a v přesilovce vyrovnali. Nebyl to nějaký sehraný signál, zkrátka střela, tečovaný puk a branka. Třetí třetina byla taková nervóznější. Po tom, co jsme si vytvořili tlak, padl neuznaný gól, k čemuž se nebudu vyjadřovat. V prodloužení soupeř udělal velkou chybu, že se dopustil faulu. Hrát čtyři minuty 4 na 3 je poměrně velká výhoda. Pulpy (Lukáš Pulpán) to velmi dobře vyhodnotil a nedal brankářovi šanci.

Petr Fiala (HC Olomouc): Oproti včerejšku jsme hráli mnohem lépe. Tento zápas byl z naší strany odvážnější a vytvářeli jsme si více nebezpečných šancí. V prodloužení to vypadalo celkem slibně, ale zápas rozhodla přesilovka 4 na 3. Dvě minuty oslabení bychom asi zvládli, ale čtyři minuty už je opravdu moc. Sice jsme včera hráli špatně a dnes jsme také prohráli, ale hráči alespoň vidí, že s Chomutovem hrát jde. Doma musíme být ještě více důrazní a odvážní.