Piráti si poradili se sousedními Litoměřicemi, vyhráli jednoznačně 4:1

Napsal 18.02.2012 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Piráti Chomutov se po venkovní výhře nad Kadaní chtěli ukázat v dobrém světle i na domácím ledě. Již po 17 vteřinách hry šli do vedení a v první třetině přidali ještě jednu branku. Ačkoliv hosté za stavu 3:0 dokázali snížit a byli velmi aktivní, vyrovnat se jim nepodařilo. Piráti si tak připisují tři body.
50.kolo so 18.2.2012
4:1(2:0, 1:0, 1:1)
LTM
Duba - Pulpán, Grof, Mrázek, Rutta, Jillson, Pavlas, Macháček - Hruška, Kraft, Endál - Hafenrichter, Procházka, Hruška - Jíra, Sikora, Hromas - Heřman, Diviš, Ondřej – Fiala
Litoměřice
Přikryl - Boháč, Kříž, Drábek, Dudáš, Evan, Ketner, Martinka, Holomek - Šinágl, Bojer, Kafan - Hašek, Belay, Loskot - Novák, Slížek, Horčička - Rindoš, Lenc, Tvrzník

1. Endál (Seman, Kraft), 6. Grof (Pulpán), 27. Ondřej (Procházka, Hruška), 51. Heřman (Ondřej, Diviš)
Litoměřice
43. Tvrzník (Rindoš, Lenc)

9:10
1:0
2430
Wágner - Arazimová, Čížek

Domácí do zápasu vlétli jako blesk a radovali se hned po sedmnácti vteřinách. Seman se prodral do útočného pásma, poslal kotouč před branku a Lukáš Endál ho tečoval přesně pod víko hostující svatyně.

Hosté byli obdrženou brankou značně rozhozeni a na jejich hře to bylo vidět. Ačkoliv si dokázali vytvořit několik šancí, skórovat se jim nepodařilo. Ba naopak. Nabídli Pirátům přesilovou hru pěti proti třem a v jejím samém závěru, kdy Holomek naskočil na led, udeřili podruhé. Jakub Grof se napřáhl a na jeho dělovou ránu umístěnou přesně k tyči nedokázal Přikryl reagovat.

Litoměřičtí ale měli v první třetině také několik výborných šancí, hlavně ve velmi dlouhé přesilovce pěti proti třem. Na trestné lavici se v krátkém sledu vystřídali Hafenrichter, Sikora či Mrázek a hráči stadionu mohli hrát celkem necelé tři minuty ve dvojnásobné početní výhodě. Ačkoliv dokázali několikrát Dubu v brance Pirátů ohrozit, nepovedlo se jim skórovat a to ani Rindošovi, který měl tutovou šanci, ale svou střelu nenamířil úplně přesně, skončila na tyči.

Do prostřední části vstoupili Litoměřičtí s vervou a Belay trefil již po půlminutě hry tyč. Naopak na druhé straně se předvedl i Petr Přikryl, který byl po celý zápas značnou oporou svého celku. Na začátku 27. minuty se domácí fanoušci marně dožadovali branky, střela Milana Krafta skončila na spojnici tyčí.

Ale o pár vteřin později se mohli modrobílí přecejen radovat. Přikryl v brankovišti byl trochu zmatený, stál u tyče a kotouč se dostal ke Zdeňku Ondřejovi, který hostujícího brankáře překonal.

Hosté se moc nedostávali do zakončení a když už se dostali až před Dubu, ten je svými zákroky zabrzdil. Stejně jako Lence, který ve vlastním oslabení ujel domácí obraně, ale na brankáře, který přišel do Chomutova z ruské KHL, nevyzrál.

Na začátku poslední části byli Litoměřičtí hodně aktivní a to se jim vyplatilo. Rindoš našel svou přihrávkou na zadní tyč volného Martina Tvrzníka, který zavěsil do odkryté klece.

Hosté byli brankou nabuzeni, ale k dalšímu skórování jim nepomohla ani přesilová hra. Naopak domácí Piráti svou šanci proměnili. Přesně v polovině závěrečné části se Diviš prodral přes dva hráče do útočného pásma a kotouč po pár přihrávkách skončil u Jana Heřmana, který střelou nad lapačku prostřelil Přikryla.

To byl poslední hřebíček do rakve pro hráče z Litoměřic, kteří se na více než na jednu větší šanci již nezmohli. I přes prohru mají Litoměřice velkou šanci na postup do play-off, což by byl pro nováčka jistě velký úspěch.

Jan Votruba (Piráti Chomutov) - Měli jsme výborný vstup do utkání a celkem brzy jsme vedli 2:0. V první třetině náš dobrý výkon přibrzdily časté a zbytečné fauly. Na druhou stranu zas musím říct, že jsme dobře bránili. Navíc v přesilovkách nám výborně zachytal brankář Duba. Co se týče druhé třetiny, tam jsme byli také hodně v útočném pásmu a myslím si, že Litoměřice měly štěstí. Mužstvo totiž musím pochválit za šance, které tam měli. Bohužel jsme z nich dali pouze jednu branku. Do třetí třetiny jsme si řekli, že musíme ten výsledek hlavně udržet a nebudeme útočit. Měli jsme tam ale pár hrubých chyb, kterých soupeř dokázal využít. V záběru jsme pak předvedli dobrou kombinační hru, zakončenou pěkným gólem. Zasloužené tři body.