Piráti si připsali čtvrtou domácí výhru v řadě, tentokrát porazili Vítkovice

Napsala 16.12.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se poprvé v sezóně střetli s Vítkovicemi, s kterými v loňské sezóně svedli boj o finálový turnaj. Duel sedmadvacátého kola DHL extraligy juniorů začal vyrovnanou první třetinou, na konci druhé periody poslal domácí do vedení 4:3 druhou brankou v zápase Daniel Šilar. V poslední třetině oba celky vstřelily po jedné brance, a tak si Piráti připisují čtvrté domácí vítězství v řadě. Tři asistence si připsal Jan Svoboda.
27.kolo pá 16.12.2016
5:4(1:1, 3:2, 1:1)
VIR
Pavlát – Buchtela, Hlaváček, Kopic, Gröger, Lidák, M. Smutný, Hřebíček – Köver, Polák, Jaroslav Kulich, Palička, Krejčiřík, Tůma, Josef Rindoš, J. Svoboda, D. Šilar, Wágner, Adámek
Vítkovice
Daňa – Šendera, Weintritt, Mrowiec, Štěpánek, Gabrhelík, Malík – Hartmann, Spratek, Blaško, Raška, Maxner, Malina, Baláž, Kmošek, Šala

20. D. Šilar (Palička, J. Svoboda), 22. Palička (Polák, Lidák), 34. Lidák, 40. D. Šilar (J. Svoboda), 52. Josef Rindoš (J. Svoboda, Wágner)
Vítkovice
8. Hartmann (Malina, Raška), 27. Raška (Šendera), 30. Spratek (Baláž, Weintritt), 54. Spratek (Baláž)

5:4
2:1
0:1
Hucl – Coubal, Kokrment

V počátku duelu stál před bránou osamocený Ondřej Buchtela, který ale z těsné blízkosti trefil pouze gólmana stejně jako o chvíli později bekhendovým pokusem František Wágner. Na druhé straně stál sám před bránou Dominik Raška, jenž však z otočky mířil pouze do Pavlátových betonů. Ke změně skóre došlo až na začátku osmé minuty, kdy puk vyražený do brankoviště dorazil do brány Ondřej Hartmann – 0:1.

Hned z dalšího útoku mohl na rozdíl dvou branek zvýšit Daniel Spratek, ale na domácí jedničku si nepřišel. V polovině třetiny nedokázali chyby hostů využít Tomáš Adámek a Ondřej Buchtela. Po jedné přesilovce na každé straně Piráti srovnali. Jan Svoboda ujel jeden na jednoho, ale byl v poslední chvíli podražený. Kotouč se ze souboje odrazil na Daniela Šilara, jenž nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci – 1:1.

V první minutě prostřední třetiny dostali Piráti možnost přesilové hry, kterou využil Filip Palička, jenž nadvakrát dotlačil puk za čáru z velkého úhlu – 2:1. I Vítkovice využily početní výhodu. V sedmadvacáté minutě Petr Šendera našel před bránou Dominika Rašku, který zasekl do protipohybu brankáře a vyrovnal – 2:2. V polovině zápasu jeli Vlastimil Malina a Dominik Raška sami na brankáře, ale situaci nezvládli, a tak byl Dominik Pavlát bez práce.

V čase 29:34 Daniel Spratek ujel ve vlastním oslabení a z pravého kruhu zavěsil – 2:3. Krátce poté, co Michal Smutný nastřelil tyčku, Patrik Lidák v situaci tři na jednoho dlouho držel puk a naznačoval přihrávku, až nakonec sám vystřelil – 3:3. V poslední minutě si Daniel Šilar připsal velmi šťastnou branku, když se jeho pokus od Daňovy masky odrazil do vzduchu a poté spadl za jeho záda – 4:3.

Do závěrečné třetiny se přenesla téměř celá přesilovka hostů, ve které Radim Štěpánek spálil nadějnou pozici před chomutovským brankářem, když s hokejkou mezi nohama netrefil puk. Ve 47. minutě měly Vítkovice možnost přesilové hry, kterou však nevyužily. To už neplatilo o Pirátech krátce po polovině posledního dějství. Josef Rindoš se na modré opřel do střely, s tečí jednoho z obránců puk zapadl až za brankovou čáru – 5:3.

V 54. minutě Jozef Baláž vystihl přihrávku Pirátů, protečoval ji na Daniela Spratka, jenž přebruslil obránce a poté vyzrál povedenou kličkou na chomutovskou jedničku – 5:4. V čase 58:28 si Vítkovičtí vybrali oddechový čas, po kterém zůstal Matyáš Daňa na střídačce, ani to však hostům nepomohlo, a tak si Piráti připsali tři body.

Libor Řepík (Piráti Chomutov): „Výhra a tři body jsou fajn, ale předvedená hra byla katastrofální. Bohužel už se třetí zápas nemůžeme dostat k optimálnímu výkonu. Vždycky máme štěstí a tři body vybojujeme. Proti Vítkovicím jsme si je nezasloužili. Vítkovice hrály pouze na tři lajny a kluci místo toho, aby byli důrazní a sebrali jim síly, tak je nechali hrát a dostat se do herní pohody.“

Mojimír Trličík (HC VÍTKOVICE STEEL): „Myslím, že to bylo vyrovnané utkání. Možná jsme soupeře překvapili nebo nás trochu podcenil. V první třetině jsme měli dost šancí. Ve druhém dějství byl naopak lepší soupeř, který od prvního střídání nastoupil daleko agresivněji, což se projevilo na celé hře. V poslední třetině jsme chtěli vyrovnat, ale soupeř hrál velmi dobře dozadu, a tak se nám i přes nějaké šance a přesilovky nepovedlo získat žádný bod. Výsledek je pro nás dost nelichotivý.“