Piráti si z Třince body nevezou, gólovou přestřelku zvládli lépe Oceláři

Napsal 19.12.2012 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Jednatřicáté kolo Tipsport extraligy zavedlo Piráty Chomutov do Třince. Na konci první části poslal domácí do vedení Hudler, a přestože Chomutovští dokázali vyrovnat, hosté během tří minut vsítili tři branky, které v podstatě rozhodly o zápase. Piráti přidali další tři branky, domácí ale přidali dvě a tím pádem se Oceláři radovali z výhry.
31.kolo st 19.12.2012
TRI
6:4(1:0, 3:2, 2:2)
Třinec
Hamerlík - Galvas, Roth, Hrabal, Zíb, Lojek, Ovčačík, Klouček, Kania - Růžička, Bonk, Varaďa - Zagrapan, Hudler, Orsava - Adamský, Peterek, Květoň - Klimenta, Polanský, Rákos
Kostúr (35. Hanuljak) - Palin, Pulpán, Rýgl, Mrázek, Jurčina, Pavlas, Trefný - D. Hruška, Zálešák, Michael Frolík - M. Procházka, Kraft, Důras - Hřebejk, Y. Treille, Lušňák - Seman, Gajovský, Hromas - Sikora

Třinec
20. Hudler (Růžička, Varaďa), 32. Květoň (Růžička, Hrabal), 34. Květoň (Hrabal, Zíb), 35. Hudler (Hrabal), 45. Adamský (Květoň), 52. Květoň (Hudler, Růžička)
27. Hruška (Zálešák, Frolík.), 40. Důras (Procházka, Gajovský), 46. Palin (Hruška, Pulpán), 56. Frolík (Pulpán)

5:12
4:0
0:0
41:39
3377
Palin (CHM) 10 min OT

První třetina duelu Ocelářů Třinec s Piráty z Chomutov zmrzlé diváky ve třinecké Werk aréně příliš nezahřála. Dlouho se čekalo na nějakou kloudnou či pohlednou akci, první šanci změnit skóre zápasu měl hostující Zálešák v přesilovce po vyloučení Ovčačíka. V téže přesilovce měl dobrou příležitost i David Hruška, skóre však hosté nezměnili. V 15. minutě se poprvé divákům výrazněji představila posila z Calgary, útočník Jiří Hudler. Vybojoval na chomutovském beku Rýglovi faul a následně jej při potyčce před brankou poslal k zemi, čímž si vysloužil potlesk domácího publika.

Oceláři se v následné přesilovce poprvé v zápase dostali do situací, z nichž by mohla být ohrožena branka Kostúrova. Snažil se o to Růžička, který si vybruslil mezi kruhy, jeho pokus ale minul hostující tři tyče. Skóre již ale změnilo čtvrté vyloučení hostí v úvodní třetině. Tři sekundy před koncem třetiny dostal Jiří Hudler puk na modrou čáru po křížné příhře domácího snajpra Růžičky skrz celé útočné pásmo. Odtud Hudler poslal nabídku před branku na Varaďu a zřejmě někdo z chomutovských obránců si puk srazil do branky.

Druhá třetina přinesla do hry víc vzruchu než třetina úvodní. Už na konci druhé minuty mohl v přesilovce vyrovnat Hruška, před prázdnou brankou se ale dobře netrefil do voleje. Podobně o necelé tři minuty později zaváhal rovněž v početní výhodě domácí Růžička, který nedoklepnul puk do opuštěné brány hostů. Chomutovu se podařilo vyrovnat ve 27. minutě. Nejprve Frolíkova tečovaná střela po zemi skončila těsně vedle, načež ale David Hruška využil zaváhání domácích ve středním pásmu. Po zmatku před Hamerlíkem dokázal bekhendem vyraženou střelu uklidit za domácího gólmana.

Domácí Třinec se vrátil do vedení opět v přesilovce. Pavlasovo vyloučení Oceláři potrestali už po 10 sekundách. Růžička ideálně našel zcela volného Davida Květoně, na kterého zívala prázdná Kostúrova branka. Stý gól Květoně v barvách Třince nemohl být snadnější. Domácí využili i v pořadí sedmé vyloučení chomutovského hráče v minutě čtyřiatřicáté. Šťastnou tečí Hrabalovy střely se prosadil před brankou stojící David Květoň, jenž tak skóroval podruhé během 119 sekund. Třinečtí ale měli gólový apetit i nadále a podruhé se dokázala prosadit nová posila Ocelářů Jiří Hudler. V signalizované výhodě 31 sekund po druhé brance Květoně měl dostatek času i prostoru, aby dorazil za Kostúra svůj vlastní pokus. Pro chomutovského brankáře to bylo pro dnešní večer dost a přenechal své místo kolegovi Hanuljakovi.

Ve zbytku druhé třetiny mohli hosté zápas ještě zkorigovat. Zvýšili aktivitu, pomohlo jim k tomu i vyloučení Galvase. Piráti z Chomutova dokázali v poslední minutě dát rovněž jako Oceláři v první části branku do šatny, když se 19 sekund před koncem prostředního dějství po chybě Třineckých v obranném pásmu prosadil důraznou ránou Michal Důras.

Poslední dějství nabídlo pokračování gólových dostihů z druhé třetiny, stejně tak přineslo řadu trestů. Již ve třetí minutě měli domácí víc jak minutu dlouhou početní výhodu proti třem, avšak trefili se na konci páté minuty. Květoň zavážel puk do pásma, ten mu utekl a v tandemu najíždějící Martin Adamský jej napálil za bezmocného Hanuljaka. Za 44 sekund však hosté snížili opět na rozdíl dvou branek. Hruška nacentroval před poloodkrytou branku Ocelářů, kde stál dobře postavený obránce Brett Palin.

Deset minut před vypršením normální hrací doby měli Oceláři možnost hrát 5 na 3 celých 120 sekund. Vyloučen byl dlouhán Jurčina, což nevydržela chomutovská střídačka a za vhozenou láhev vyfasovala další trest. Využít přesilovku domácím trvalo 102 sekund, po kterých David Květoň završil hattrick, když vrátil do branky Hudlerovu bombu do tyče. Chomutovští Piráti i na to dokázali zareagovat, když po krásné akci snížil pět minut před koncem na konečných 6:4 hostující Michael Frolík.

Josef Turek (HC Oceláři Třinec): „Ze začátku to byl vyrovnaný zápas, my jsme v něm měli i trošku štěstí v některých situacích. Tři sekundy před koncem první třetiny jsme ale dokázali dát gól, který byl spíše vlastní od nohy chomutovského hráče. Ve druhé třetině se nám dařilo využívat přesilové hry. Výborně zahrál Jirka Hudler, ale pochválit musím všechny kluky. Hra na pohled asi nebyla tak pěkná, ale důležité je, že jsme doma vyhráli.“

Stanislav Mikšovic (Piráti Chomutov): „Důstojnou roli jsme hráli jen chvilku, pár střídání. Pak jsme měli jedenáct vyloučených, i když víme, že Třinec patří v přesilovkách k nejlepším týmům v extralize. To dokázal i tentokrát a dal nám v nich čtyři góly. Zápas jsme rozhodli vlastní nekázní. Budeme to muset v kabině řešit, protože to není poprvé. Musí se něco stát.“