Piráti třetí zápas European Trophy prohráli, účastník KHL byl nad jejich síly

Napsal 15.08.2013 Petr Horčička, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Piráti k dalšímu kolu European Trophy cestovali k našim východním sousedům do Bratislavy. První třetina se jim na ledě Slovanu vůbec nepovedla a prohráli jí 0:3. Ačkoliv se na konci zápasu dokázali svému soupeři přiblížit na rozdíl jediné branky, Slovan své vítězství pečetil technickým gólem a zvítězil 5:3.
ET3 (Digi Sport) čt 15.8.2013
BRA
5:3(3:0, 1:1, 1:2)
Bratislava
Kopřiva – Sersen, Škoula, Brejčák, Mihalik, Štajnoch, Sigalet, Kudrna – Bartovič, Bližňák, Kukumberg – Vondrka, Ölvecký, Miklík – Daňo, Šťastný, Hudáček – Kolena, T. Mikúš, R. Mráz
Kostúr (11. Hanuljak) – Lakos, Malec, Pulpán, Mrázek, Bartejs, Rutta, Šulák – Svoboda, Mainer, Balej – Kubinčák, Kämpf, O. Kaše – Šagát, Sikora, Hřebejk – Račuk, Kůs, Hruška

Bratislava
7. Miklík (Vondrka, Škoula), 10. Vondrka (Sersen, Miklík), 11. Miklík (Štajnoch), 38. Kolena (Mikúš, Mráz), 60. Vondrka
34. Kaše (Kämpf), 57. Hruška (Balej), 59. Hruška (Balej, Svoboda)

4:4
2:0
0:0
32:30
9945

Trenéři chomutovského celku udělali před utkáním v Bratislavě tři změny. Do branky se postavil Kostúr, v sestavě pak chyběli Hromas s Divíškem, jež nahradili Mainer s Račukem. Mimo hru zůstal zraněný Bartečko.

Na konci šesté minuty byl vyloučen Lakos, což hokejisté Slovanu dokázali potrestat. Početní výhodu využil po necelé minutě Michel Miklík, jenž svou trefou otevřel gólový účet utkání.

Netrvalo dlouho a domácí se radovali podruhé. Do dvoubrankového vedení poslal Bratislavu Michal Vondrka.

Piráty druhá branka jakoby zaskočila. Sikora byl na konci desáté minutě vyloučen a Slovan ukázal obrovskou sílu v přesilových hrách. O třetí zásah se postaral, stejně jako o ten první, Michel Miklík. Domácí šli do tříbrankového vedení a v brance Chomutova došlo ke střídání. Kostúra nahradil Hanuljak.

Piráti si vytvářeli šance, ale nedokázali je proměnit v branku. Důkazem tomu jsou neproměněné šance Mainera či Pulpána. Ti spolu se svými spoluhráči dlouho hledali recept na skvěle chytajícího Kopřivu. Ten kapituloval poprvé až ve 34. minutě, kdy snížil na rozdíl dvou branek mladíček Ondřej Kaše.

Radost však netrvala dlouho a Slovan šel znovu do tříbrankového vedení. Na konci 38. minuty se trefil Milan Kolena, čímž druhá třetina skončila.

V té poslední se toho moc nestalo, tedy až do samého závěru. V tom se ukázalo, jak je dobré míti v týmu Davida Hrušku. Nejlepší střelec Pirátů z uplynulé sezóny se na konci zápasu prosadil hned dvakrát a dokázal snížit na rozdíl jediné branky.

Piráti to v posledních minutách ještě zkoušeli bez brankáře, ale zkušené mužstvo, hrající Kontinentální hokejovou ligu, to potrestalo. Michal Vondrka prchal sám na prázdnou branku a byl faulován. Rozhodčí uznali technický gól, čímž rozhodli o vítězství Bratislavy v poměru 5:3.