Piráti ubojovali i druhé utkání s jihlavskou Duklou a v sérii si připisují druhý bod

Napsal 10.03.2015 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Druhé semifinálové utkání přivítala SD ARÉNA a rozhodně se bylo na co dívat. Piráti se dostali v první třetině do vedení, které nakonec udrželi až do konce utkání a v sérii tak nad Duklou Jihlava vedou 2:0. Jediným střelcem utkání byl Ondřej Kaše.
SF2 (ČT Sport) út 10.3.2015
1:0(1:0, 0:0, 0:0)
JIH
Hanuljak – Skinner, Rutta, Drtina, Bartejs, Toman, Šulák – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – L. Květoň, Růžička, D. Květoň – Račuk, Dušek, Chlouba – Šagát, Kämpf, O. Kaše – Sikora
Jihlava
Rittich – Kaláb, Štebih, Mocek, Šidlík, Dobrovolný, Staněk, Šimek, Čermák – Čachotský, Zeman, Seman – Jergl, Melenovský, Harkabus – Kuřítko, Důras, Malec – Prokš, Anděl, Schejbal

4021

Zápas sledovaný televizními kamerami začal lépe pro Jihlavu. Kuřítko dostal na mazáno na hokejku v mezikruží a poslal puk na Hanuljaka, který zakročil. Krátce poté Chomutovští opět chybovali a Hanuljak musel vyrážet ramenem. Úvodní tlak Dukly přerušil až Růžička střelou do náruče Ritticha. Následně pálil Chlouba a trefil dokonce horní tyč. Piráti se po pěti odehraných minutách dostávali do hry. Kaše s Kämpfem tradičně motali hlavu obráncům soupeře, šance měli i Hovorka s Hřebejkem. V polovině třetiny pak vypadal zajímavě únik David Květoně s Růžičkou. Druhý jmenovaný ale nestihl trefit letící puk.

Teprve ve druhé půlce třetiny se podařilo domácím vsítit branku. Šagát s Kämpfem udrželi puk a tečovaný hokejkou ONDŘEJE KAŠEHO skončil v síti – 1:0. Líbivá hra domácích pokračovala. Růžička tečoval puk těsně mimo, Račuk vystavil ukázkový bodyček Štebihovi. Dukla dostala možnost pětiminutové přesilové hry poté, co pět minut před koncem třetiny Hřebejk srazil bodyčekem k zemi Šimka. Rozhodčí v závěru třetiny začali zaplňovat trestnou lavici a k vidění byla i přesilová hra čtyř Jihlavských proti třem Chomutovským. V napínavém závěru třetiny ovšem domácí uhájili jednogólové vedení.

V úvodu druhé periody jsme byli svědky šance Gajovského. Osamocený forvard dostal puk před brankoviště, jenže trefil jen betony Ritticha. V následné přesilovce netrefil o pár centimetrů bránu Skinner. Hovorka mohl střílet nikým nehlídán, avšak střelu mu srazil bruslí Rutta. Na druhé straně předvedl Šidlík hezkou střelu na bránu, gólman Pirátů byl ovšem připraven. Hezkou akci měl i Račuk, když v situaci dva na jednoho zasekl a nahodil na Chloubu, který jen těsně netrefil puk. Z následného protiútoku Seman trefil rameno Hanuljaka. Po sedmi minutách hry zkusil dorážet hezkou střelu Kämpfa Kaše. Vše skončilo zásahem Ritticha a postrkováním se Štebihem.

Doslova infarktová situace nastala v polovině zápasu. Během přesilové hry se puk nebezpečně odrazil od Hanuljaka a následně od nohy obránce zpět pod Hanuljaka. Domácí ve své přesilovce také zahrozili. Gajovský se protáhl do zakončení, avšak mířil nad bránu. Sikora netrefil puk po nahození Hovorky. V závěru třetiny ujeli dva Jihlavští a po jejich úniku zazvonila za Hanuljakem horní tyč. Následně ujel Sikora. Sám před gólmanem udělal kličku, ale v kritický moment mu puk ujel. Ve druhé třetině tak gól nepadl.

Po zahájení třetí třetiny jsme viděli střelu Dobrovolného, kterou s obtížemi chytal Hanuljak. Následně se na druhou stranu probil Růžička, napodruhé vystřelil a puk se otřel o tyč Rittichovy brány. Vzápětí se dostal puk na hokejku Sikory, jenž sám před bránou zakončil lehkou tečí a Rittich s velkým štěstí zastavil puk na brankové čáře. Minutu poté Gajovský zamířil bekhendem těsně nad bránu. Piráti měli po vyloučení Semana na čtyři minuty k dispozici dlouhou přesilovou hru. Během ní ale zahrozil Důras, který po chybě obrany donutil Hanuljaka k tygřímu skoku a zákroku.

Po polovině třetiny zůstávali v tlaku domácí. Hovorka střílel jen do betonů, Rutta z otočky nad bránu. O pár minut později se opět Rutta objevil ve velké šanci, avšak z dobré pozice minul bránu. V závěru zápasu zahrozila Dukla. Čachotský trefil tyč, puk se odrazil od Hanuljaka a směřoval do brány, ale brankář Pirátů se po něm vrhl a chytl ho vyrážečkou. Hosté se snažili seč mohli, ale trest za šest hráčů v poli je připravil o možnost ohrozit Hanuljakovu klec. Pirátům stačil jeden gól na druhou výhru v sérii.

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „Kvalitnější zápas z obou stran, který připomínal pravé play-off zápasy, protože v nich může rozhodnout jeden gól a udržená nula. To jsme zvládli, byli jsme o jednu šikovnou teč před bránou šťastnější. Chtěli jsme oba dva domácí zápasy vyhrát, což jsme zvládli. Nyní se ten tlak nepatrně přesunul na Jihlavu. Do Jihlavy nejedeme nic zkoušet, jedeme si pro třetí výhru, soustředíme se již na páteční zápas. Uděláme maximum proto, aby hráči byli koncentrovaní. I proto vyrážíme o den dřív. Nesmíme podlehnout euforii, máme zvládnuté jen dva zápasy a stále jsme jen v půlce cesty. Jsme za dvě výhry samozřejmě rádi, a také nás těší, že nikdo není zraněný. To je velmi důležité.“

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): „Zápas se mi nehodnotí dobře. Především v závěru utkání jsme tahali za horší konec. Měli jsme i příležitosti ke srovnání, ale bohužel se to nepovedlo. V žádném případě ale neskládáme zbraně. Kluci bojovali a patří jim za to dík. Věřím tomu, že se zde v úterý opět setkáme.“