Piráti udeřili ve třetím dějství, ve čtvrtfinále s Ústím se ujímají vedení

Napsal 18.02.2015 David Panuška
C h o m u t o v - V prvním utkání play-off, ve kterém Piráti přivítali ústecký Slovan, viděli diváci bojovný zápas. Branky nabídla až druhá třetina, kdy se trefil na straně hostů Martin Poulíček. Za necelou minutu a půl ale vyrovnal Roman Chlouba. Ve třetí části Piráti díky skvělé produktivitě v přesilovkách rozhodli o osudu utkání, neboť nasázeli do branky Petráska tři góly.
ČF1 st 18.2.2015
4:1(0:0, 1:1, 3:0)
UNL
Kopřiva – Toman, Rutta, Drtina, Koma, Skinner, Scalzo, Bartejs, Stehlík – D. Kaše, Gajovský, Hovorka – L. Květoň, Růžička, Chlouba – Dušek, Kämpf, O. Kaše – Sinisalo, Račuk, D. Květoň
Ústí n.L.
Petrásek – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Grin, Smetana, Zdvořáček – Tůma, Roubík, Gengel – Poulíček, Kloz, Merta – Baránek, Hanzl, Vávra – Kuchynka, Suchan, Pořický

29. Chlouba (Koma, Růžička), 45. Sinisalo (D. Květoň, Bartejs), 46. Drtina (Růžička, L. Květoň), 49. Toman (Hovorka, Dušek)

4499

Již od úvodního buly mělo utkání spád. Hrál se rychlý a tvrdý hokej. V první vážnější šanci byli domácí. David Kaše vybízel své spoluhráče ke skórování, ale střela z úhlu skončila jen na boční síti. Na druhé straně byla k vidění mnohem větší šance. Akci dvou na jednoho hosté vyřešili přihrávkou před branku, kde střílející Vávra mířil mezi nohy. Tuto šanci ale neuvěřitelně lapil Miroslav Kopřiva. V páté minutě se prezentoval zajímavou akcí Milan Toman, který ale bekhendem minul branku Michaela Petráska.

I nadále se hrála vyrovnaná a bojovná partie. V rozmezí padesáti sekund mezi šestnáctou a sedmnáctou minutou měli šance David Kaše a David Kämpf, ale ani jedna ze střel mladíků neskončila za zády ústeckého brankáře. V závěru třetiny se už nic převratného nestalo, a tak se do kabin šlo za stavu 0:0.

Hned v úvodu druhé třetiny se do gólové akce dostal Nikola Gajovský. Svým typickým bekhendem ale Petráska nepřekonal. Jako první v zápase se prosadili hosté. Krásnou kombinaci v přesilové hře zakončili úvodní brankou. Na pravé kruhu si skvěle počkal Patrik Poulíček, jenž přízemní střelou na vzdálenější tyč otevřel skóre!

Pirátská odpověď netrvala dlouho. V přesilové hře pěti proti třem vystřelil Jaroslav Koma. Jeho ránu Petrásek vyrazil na hokejku volného Romana Chlouby, jemuž nedělalo problém skórovat a tím pádem během devětasedmdesáti vteřin vyrovnat. Následoval tlak domácího celku, nejvíce byl vidět David Květoň, který byl ve dvou obrovských šancích, ale ani jednu nepřetavil v gólovou tečku. Osm sekund před koncem druhé periody ujel všem Ondřej Kaše. Tomu se ale bekhendová klička nepovedla, a proto se do kabin šlo za vyrovnaného stavu.

Na začátku třetí třetiny přežili Piráti hru v oslabení. Po této početní nevýhodě otočili stav utkání. Z pravého kruhu vystřelil David Květoň, jehož ránu Petrásek zneškodnil. Následně si však vyražený puk vzal Tomas Sinisalo, který objel hostujícího brankáře a kotouč zasunul do odkryté klece. Netrvalo příliš dlouho a Petrásek lovil další puk ze své sítě. V přesilové hře se totiž prosadil kapitán Jiří Drtina, který střelou z levého kruhu nedal ústeckému brankáři nejmenší šanci.

Po třetí inkasované brance zbytečně atakoval Milana Tomana Martin Baránek. Ústecký hokejista dostal trest na pět minut a do konce utkání. Milan Toman tento atak potrestal nejlépe, jak to jde. Jeho střela od modré čáry skončila až za zády Michaela Petráska, a tak domácí vedli už o tři branky! Po delší době se do veliké šance dostali i hosté. Jaroslav Roubík se objevil sám před Kopřivou, kterého ovšem bekhendovou kličkou nepřekonal. Hostům se již do konce zápasu nepovedlo snížit, a tak první zápas série vyhráli Piráti.

Aleš Totter (Chomutov): "Jsme rádi, že tu bylo čtyři a půl tisíce diváků, kteří vytvořili super atmosféru. Doufáme, že to bude pokračovat a bude se zde hrát výborný hokej před takovou kulisou, jaká byla v tomto utkání. Nehráli jsme čtrnáct dní a myslím si, že se to na nás projevilo. Chytili jsme rytmus až ve třetí třetině- Myslím si, že ve druhém utkání lze od nás čekat lepší výkon. Věřím, že na to navážeme a budeme hrát celých šedesát minut. Utkání jsme zvládli, za což jsme rádi. Série pokračuje, uvidíme co bude dál. Jsme spokojeni s prvním bodem."

Miroslav Mach (Ústí n/L): "Myslím si, že jsme odehráli dobré utkání. Dvě třetiny jsme byli Chomutovu vyrovnaným soupeřem. Chomutov má široký kádr, kde mám třiatřicet hráčů, my jsme sem přijeli s osmnácti. Ke konci nám došly síly, kluci to ale odmakali a my jsme na ně pyšní."