Piráti uspěli na ledě nováčka z Mostu 4:0 a připisují si další tři body do tabulky

Napsal 24.09.2011 David Matula
C h o m u t o v - Hokejisté Chomutova v dalším kole zajížděli na led sousedního Mostu a od úvodních minut vzali otěže zápasu do svých rukou. Procházka s Helminenem ještě proti Bendovi neuspěli, ale ve čtrnácté minutě poslal Piráty do vedení přesnou střelou Filip Seman. V úvodu druhé části mohl navýšit chomutovský náskok Hřebejk, ale střelou do prázdné branky nechal vyniknout jen Bendu. Chomutovský útočník si vše vynahradil o šest minut později, kdy dorazil střelu Pulpána. Piráti si i nadále hlídali svůj náskok, který ve třetí třetině nejprve navýšil precizně provedeným blafákem do bekhendu Dwight Helminen a poté se prosadil v přesilové hře i Hafenrichter. Chomutovští Piráti si tak po konečném vítězství 4:0 připisují další tři body do tabulky a také první čisté konto v sezoně.
5.kolo so 24.9.2011
MOS
0:4(0:1, 0:1, 0:2)
Most
Benda - Hanzl, Charousek, Hranáč, Krejčí, Martinec, Kuncl, Havelka - Maxa, Rindoš, Rudovský - Mavrojanidis, Slavíček, Žejdl - Borovanský, Bauer, Ondráček - Tauš, Nedrda, Havlíček - Adámek
Hanuljak - Palin, Pulpán, Grof, Havíř, Jillson, Macháček, Mrázek - Hřebejk, Gajovský, Hruška - Kraft, Procházka, Helminen - Hafenrichter, Jabrocký, Ondřej - Seman, Sikora, Davídek - Kůs

Most
14. Seman (Sikora, Grof), 30. Hřebejk (Pulpán), 48. Helminen (Havíř), 53. Hafenrichter (Ondřej, Macháček)

5:4
0:1
21:43
1211
Dvořák - Flegl, Zíka
Tauš (MST) 5 minut osobní trest + trest ve hře

První minuty se hrál vcelku vyrovnaný hokej. Tento fakt narušil až hostující Procházka, jehož akci z deváté minuty na poslední chvíli zastavila hůl mosteckého brankáře. Benda se o několik málo okamžiků vyznamenal v souboji s Helminenem. Přesto kapituloval. Sikora přesným pasem našel Filipa Semana, jenž v bezprostřední blízkosti soupeřovy branky nezaváhal. Bojovní mostečtí hráči se snažili o ohrožení Hanuljaka, ale do žádné dobré střelecké příležitosti se nedostali.

Úvod prostřední periody přinesl nedorozumění mezi brankářem Bendou a obráncem Hranáčem. Mohl z něj těžit Hřebejk, jenže než dokázal vystřelit na odkrytou bránu, zasáhl pohotově Benda. O pár minut později mohl skóre utkání srovnat druhý mostecký útok. To by ale Slavíček nesměl z dorážky Mavrojanidisovy střely minout prázdnou bránu. V polovině zápasu se tedy trefili hosté. Zcela nehlídaný Štěpán Hřebejk dorazil do sítě Pulpánovu střelu od modré a mohl tak zahnat lítost z dříve neproměněné šance. Chomutovští piráti dále opanovali dějství na ledě, další branku se jim však vsítit nepovedlo.

Až ve třetí třetině přidal další zářez na pažbě Chomutova Dwight Helminen, který bekhendovým blafákem proměnil samostatný únik. Mostečtí byli v útoku bezzubí, navíc jim vázla hra obrany. Na 0:4 z pohledu Mostu zvyšoval Jaroslav Hafenrichter - v přesilové hře dostal ideální křižnou přihrávku na zadní tyč a pohodlně skóroval. Z pohledu domácích se do utkání výraznějším způsobem zapsal pouze Tauš, který za krosček inkasoval trest ve hře a zajistil si tak první místo ve sprše.