Piráti v Benátkách prohráli po samostatných nájezdech, rozhodl Skořepa

Napsal 19.10.2011 Tomáš Nejedlo, Jakub Novák
C h o m u t o v - Chomutovští Piráti zajížděli na horký led Benátek nad Jizerou, kde je nečekalo nic jednoduchého. Aktuálně čtvrtý tým první ligy už prohrával o dvě branky, ale v zápase bojoval až do konce. V šestnácté minutě se jako první prosadil Ondřej Fiala, kterému se v Chomutově prozatím daří. Hned na začátku druhé třetiny se s brankami protrhl pytel. Druhou branku Chomutova přidal kuriózním gólem David Hruška. Benátky ale během dvou minut vyrovnaly a začínalo se o začátku. Pětadvacátá minuta znamenala opět vedení Pirátů zásluhou Endála. Domácí ale zanedlouho vyrovnali a šlo se do prodloužení. Nastavených pět minut nerozhodlo a o bodu navíc musely rozhodnout samostatné nájezdy. Rozhodující trefu si připisuje domácí Skořepa.
14.kolo st 19.10.2011
BNJ
4:3sn(0:1, 3:2, 0:0 - 0:0 (1:0))
Benátky n.J.
Blažíček (Stejskal) - Jaroměřský, Pavlů, Vála, Říha, Pabiška, Mrkvička, Niko - Klimt, Skořepa, Vlach, Jonák, Král, Bulíř, Kopic, Jech, Kellner, Liška, Kouřil, Weiss.
Hanuljak (Řehoř) - Mrázek, Grof, Havíř, Palin, Jillson, Rutta, Bartejs - Hruška, Gajovský, Procházka, Helminen, Kraft, Hřebejk, Endál, Fiala, Hromas, Heřman, Sikora, Seman, Ondřej.

23. Skořepa (Vlach), 24. Klimt (Král, Jaroměřský), 31. Bulíř (Jaroměřský, Král), 65. Skořepa
16. Fiala (Jillson, Endál), 21. Hruška (Grof), 25. Endál (Fiala)

3:7
2:0
28:41
451
Dvořák - M. Jílek, Šperl

V úvodních zhrub pěti minutách utkání byly Benátky aktivnějším týmem a Hanuljak se musel v brankovišti často ohánět. Také Blažíček musel být ve střehu, vyznamenal se především proti nebezpečné střele Endála. Na druhé straně po deseti minutách hry navázal Král na sebe dva protihráče a svou přihrávkou oslovil najíždějího Jonáka, jehož ránu vychytal Hanuljak. Velkou šanci neproměnil v přesilové hře Pirát Seman, který po vyšachování obrany Benátek mohl zakončovat do poloodkryté klece, jenže nastřelil jen Blažíčkův klín. Chomutov v této době převzal iniciativu a Endál mohl hostující převahu zhodnotit gólem, jenže z mezikruží minul. Za deset vteřin po této akci už se Piráti přece jenom zaradovali. Ondřej Fiala vystřelil a brankáři Blažíčkovi prošel puk nešťastně pod tělem až do branky - 0:1. A další příležitost hostí spálil Procházka, sám před prázdnou brankou ale minul.

Vstup do druhé třetiny se povedl chomutovským jako z říše snů. Gólman Blažíček zastavil nahozený puk, čehož využil David Hruška a lišácky nahodil puk na dezorientovaného brankáře Benátek a červené světlo za brankou se rozsvítilo - 0:2. Benátky však nesložily zbraně a výsledkem bylo brzké snížení stavu. Vlach vybojoval puk a Josef Skořepa zhodnotil jeho práci přesnou střelou k tyči - 1:2. A hned poté mohl Jonák dokonce vyrovnat, Hanuljakovi jeho střela sice propadla mezi rukou a tělem, ale skončila mimo brankou. Z aktivity Benátek pramenil faul Mrázka. V přesilovce Pavlů ještě minul, Král ovšem krátce nato našel hůl Tomáše Klimta, který trefil přesně šibenici, bylo vyrovnáno - 2:2. Gólové hody ale pokračovaly, půl minuty po Klimtově trefě se ze vstřelné branky radovali Piráti. Puk se dostal na hokejku Lukáše Endál a ten zamířil přesně k tyči - 2:3. Oba celky pokračovaly v útočné hře, která se rozhodně musela divákům líbit. Hrálo se totiž nahoru dolů a aktivnější byli především domácí. Benátečtí se také zaslouženě dočkali vyrovnání. Jaroměřský vyslal střelu do ohně a Michal Bulíř se v premiérovém letošním startu za Benátky trefil mimo dosah brankáře Hanuljaka - 3:3. Pak se ještě dvakrát připomněla dvojice Král a Bulíř, ani jeden nedokázal dostat puk za záda brankáře Hanuljaka.

Třetí třetina byla velmi vyrovnaná, ani jeden z týmů totiž nechtěl udělat osudovou chybu. Několik šancí však přece k vidění bylo. Za zmínku stojí třeba příležitost Sikory ze 45. minuty, která však jen těsně minula benáteckou klec. Za pár okamžiků měl Chomutov další šanci ke skórování. Kraft se na hranici faulu zmocnil puku, Blažíček jeho první střelu na brankové čáře dokázal zastavit, dorážku stejný hokejista nasměroval jen těsně vedle. Šanci vstřelit rozdílový gól měly Benátky v přesilovce. Vyloučení Hromase ovšem nepotrestaly a bývalý útočník Sparty po návratu z trestné lavice připravil šanci pro Gajovského, ten ale těsně minul branku. Více gólových šancí už aktéři duelu diváků nenabídli, a tak se zápas prodlužoval.

V úvodu prodloužení Benátky hrály ještě přesilovou hru a Král nebezpečně pálil. První střelu Hanuljak vyrazil, dorážku chomutovský brankář tygřím skokem schoval do lapačky. Hra se rychle obrátila a přečíslení zakončoval obránce Jeff Jillson, Blažíček se stihl přesunout a kotouč schoval pod sebe.

Ani prodloužení vítěze neurčilo, rozhodnutí tak muselo přijít až v nájezdech. V první sérii se nedařilo Královi ani Gajovskému, v té druhé neuspěl Bulíř a Hruška. Až ve třetí porci nájezdů přišel rozhodující gól. Poté, co Fiala trefil tyč, Josef Skořepa bekhendovým blafákem pokořil Hanuljaka a zařídil pro domácí bonusový bod - 4:3 sn.

Milan Černý, trenér Benátek nad Jizerou
"Dva body s Chomutovem jsou zlaté. Myslím si, že v sestavě, v jaké jsme hráli, tak je to naše maximum. Zápas jsme hráli na menší počet hráčů, kolikrát jsme točili jen dvě lajny. Stálo nás to spoustu sil, ale ubojovali jsme to. Dokázali jsme se po špatné první třetině dostat do zápasu. Tak, jak byly penalty jednoznačné v Chomutově pro domácí, tak dnes jsme si, i díky Robinu Blažíčkovi, o ten druhý bod řekli víc."

Václav Sýkora, trenér Chomutova
"Po opatrnějším začátku jsme v první třetině převzali iniciativu. Vytvořili jsme si tlak i docela dost šancí. Bohužel jsme z toho vytěžili jen jeden gól. Ve druhé třetině se obrázek hry změnil, prakticky otočil. Ve druhé třetině padlo pět branek, domácí ji vyhráli o gól. Benátky srovnaly a dostaly se tam do převahy hlavně přesilovými hrami, ve kterých vstřelily branky. Třetí třetina byla bojem o to, kdo dá rozhodující gól. V normální hrací době se to nepovedlo ani jednomu mužstvu, nerozhodlo ani prodloužení. Musely rozhodovat penalty a na ty byli domácí lepší."