Piráti v azurových dresech vydřeli v přátelském derby s Litvínovem remízu 3:3

Napsal 04.09.2012 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Domácí do zápasu vlétli jak utržení ze řetězu, hned v první minutě vedli zásluhou Milana Krafta 1:0 a záhy přidali druhou branku. Jenže potom se zápas překlonil do režie hostující Vervy a ty otočila na 3:2. V závěru Piráti dokázali vyrovnat, ale otočit nepříznivý stav úplně už se jim nepodařilo. Utkání tak skončilo zaslouženou remízou 3:3.
přát. út 4.9.2012
3:3(2:1, 0:2, 1:0)
LIT
Řehoř (30. Kostúr) - Palin, Pulpán, Mrázek, Rutta, Bartejs, Rýgl, Macháček, Lučka - Hřebejk, Kraft, Důras - Procházka, Polák, Hruška - Hafenrichter, Gajovský, Jíra - Hromas, Sikora, Lušňák.
Litvínov
Franěk (Francouz) - Jareš, Skříteský, Kubát, Gula, Ejem, Posmyk, Havelka, Kousalík - Martynek, Hübl, Pšurný - Hanzl, Trávníček, Baláž - Kubinčák, Majdan, Rapáč - Lukeš, Frolík, Černý.

1. Kraft (Důras, Hřebejk), 13. Jíra (Macháček, Hafenrichter), 45. Lušňák (Mrázek)
Litvínov
15. Baláž, 22. Frolík (Černý), 29. Hübl (Lukeš, Majdan)

3:7
2:0
0:0
4241
Polák (CHM) 10 min.OT

Piráti Chomutov nastoupili ke generálce na nadcházející extraligovou sezónu proti sousednímu Litvínovu. Zápas sliboval výborný hokej jak po hráčské, tak po fanouškovské stránce, protože zápasy s černožlutým týmem byly vždy vyhrocené. Do zápasu domácí doslova vlétli a Franěk musel lovit kotouč ze sítě již po 22 vteřinách. Důras vystřelil, kotouč se dostal k Milanu Kraftovi, který skóroval přesně nad beton hostujícího brankáře.

Piráti dostali také první příležitost zahrát si s jedním mužem navíc, ale bylo to pro ně spíše na obtíž. Litvínovští dvakrát ujeli do brejku dvou proti jednomu a jen díky Řehořovi se nemohli radovat z gólu. Druhou přesilovku již ale domácí využili s přehledem a stačilo jim k tomu jen 5 vteřin. Macháček po buly vypálil od modré, Petr Jíra nastavil do dráhy puku hokejku a usměrnil kotouč mezi betony Fraňka.

Hosté se ale brzy oklepali a začali vystrkovat drápky. Do zápasu se jim podařilo vrátit trochu kuriózní brankou, kdy kotouč zůstal ležet těsně vedle tyčky na brankové čáře a ačkoliv domácí signalizovali posunutí domácí klece, Vladislav Baláž protlačil kotouč do branky a gól byl uznán.

Do druhé třetiny vstupovali Litvínovští oslabeni o jednoho hráče, ale jen co skončilo jejich oslabení, dokázali vyrovnat. Martin Frolík sice kotouč netrefil ideálně, ten však doplachtil za Řehoře.

V prostřední části se hra hodně přiostřila a důsledkem toho byla častá vyloučení na obou stranách. Sikora s Gulou si na trestné lavici za vzájemnou potyčku odseděli čtyři minuty. Ostrá hra zřejmě více vyhovovala hostům, kteří toho dokázali využít. Po chybě domácího obránce se ke kotouči dostal Lukeš, který ještě domácího brankáře nepřekonal, dorážející Viktor Hübl již ano.

Piráti mohli vyrovnat na samém konci druhé třetiny, kdy jel sám na bránu Kraft a viditelně faulován nedokázal zakončit. Rozhodčí však vylučovat nechtěl.

Ve třetí třetině se čtyři tisícovky domácích diváků dočkaly vyrovnání. Střelu Mrázka vyrazil Franěk jen k Patriku Lušňákovi, který dokázal zavěsit kotouč do klece. O chvíli později však mohli jít hosté opět do vedení. Kostúr, který nahradil v polovině utkání Řehoře, vytáhl bravurní zákrok, když zneškodnil střelu Martynka směřující do odkryté klece.

I domácí měli v poslední části jednu velkou příležitost, a to konkrétně Hruška, který sice přehodil ležícího Fraňka, kotouč se však jen otřel o horní tyčku a vrátil se do hry. Utkání tedy skončilo smírně remízou 3:3.

Jiří Doležal (Chomutov): Začátek se nám sice povedl, poté jsme ale přestali jakoby hrát a Litvínov se vrátil do utkání a poté i skóre otočil. Jsem rád, že jsme nakonec dokázali vyrovnat. Byla to pro nás určitě dobrá zkouška s extraligovým týmem.

Vladimír Jeřábek (Litvínov): Začátek byl z naší strany hodně špatný. Díky brankáři Fraňkovi jsme byli stále ve hře. Domácí mohli dát o pár branek vice a my bychom se již do utkání jen stěží vraceli. Od druhé třetiny jsme ale již byli podle mého názoru lepším týmem.