Piráti v mladé sestavě proti Energii neuspěli, rozhodla nepovedená první třetina

Napsala 30.08.2016 Kateřina Kundertová
K a r l o v y V a r y / C h o m u t o v - Předposlední venkovní zápas přípravy odehrál Chomutov řady hráčů základního kádru, trenéři využili chomutovské juniory a kadaňské hráče. V první třetině, kdy se Energie třikrát prosadila v nerovnoměrném počtu hráčů na ledě a jednu branku přidala v pěti proti pěti, si vytvořila pohodlný náskok, který si pojistila dvěma góly ve třetí třetině. Mezi střelce se za Piráty zapsali Jakub Chrpa a Radek Veselý.
přát. út 30.8.2016
KVA
6:2(4:0, 0:0, 2:2)
Karlovy Vary
Honzík – Sičák, Dujsík, Harant, M. Rohan, Dvořák, Benák, Šidlík, Baránek – Rachůnek, Matúš, Stloukal – T. Rohan, Skuhravý, Tomeček – Kindl, Gorčík, Harkabus – Gríger, Flek
Král (30. Strmeň) – Mrázek, Szathmáry, Tejnor, Černý, Blaha, Drobný, D. Novák, Chalupa – R. Veselý, Kůs, Račuk – Wágner, Chrpa, Hejcman – Šťovíček, Kellerstein, Rindoš – Berger, Polák, Hlava

13. Skuhravý (Rohan T.), 13. Gríger, 19. Flek (Baránek, Skuhravý), 19. Vachovec (Gorčík, Kindl), 49. Flek (Benák, Kindl), 56. Rachůnek (Stloukal, Sičák)
53. Chrpa (Chalupa, Szathmary), 58. Veselý (Hejcman, Chrpa)

4:9
3:0
0:0
Zubzanda, Petružálek – Hynek, Tichý

V první polovině zahajovací třetiny byli Piráti pro Energii rovnocenným soupeřem. Již druhé oslabení se Chomutovským nevyplatilo. Deset vteřin po zahájení přesilové hry se trefil kapitán Václav Skuhravý, který přesně pálil z mezikruží – 1:0. Během čtvrtminuty přidal další zásah Dávid Gríger, jehož přihrávku před branku si srazil do brány jeden z chomutovských hráčů – 2:0.

V závěru třetiny Piráti ztratili koncentraci. Nejprve zvýšil při signalizované výhodě po střele Baránka dorážející Jakub Flek, který využil zaměstnaného brankáře – 3:0. Necelou minutu nato Michal Vachovec přesně pálil z mezikruží – 4:0.

Ve druhé třetině se mohlo skóre pohnout hned několikrát. Velkou šanci měl Kindl, který se prokličkoval z rohu kluziště před branku a vzápětí rozezvučel břevno. Další příležitost zahodil Flek, kterému předložil puk Harkabus. V polovině zápasu se Blaha ocitl osamocený na útočné modré čáře, ale v úniku ho Šidlík fauloval, takže bylo nařízené trestné střílení, které mladý bek bekhendovým blafákem nevyužil.

V dalším průběhu měl výbornou šanci Chrpa, před kterým zívala odkrytá brána, kotouč se mu ale za Honzíkova záda nepodařilo dopravit. V šestatřicáté minutě nastřelil tyč Šidlík, a tak se skóre neměnilo. Po druhé dvacetiminutovce zůstalo Energii čtyřbrankové vedení.

Závěrečné dějství se v podstatě jen dohrávalo, což zapříčinilo velké množství chyb, ze kterých pramenily další šance a góly. Nejprve Flek a poté Kellerstein zahodili samostatné úniky. Ve 49. minutě si Jakub Flek vylepšil reputaci a prostřelil Strmeně, který vystřídal ve třicáté minutě Krále – 5:0. V 53. minutě se Piráti dočkali. První gól vstřelil z těsné blízkosti Jakub Chrpa, který si zapsal druhý gól v přípravě - 5:1.

Pět minut před koncem se prosadil Tomáš Rachůnek, který využil přesilovou hru ?– 6:1. Poslední slovo měl ale Chomutov, když se po pohledné kombinaci prosadil Radek Veselý střelou na zadní tyč – 6:2.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „My jsme po dohodě s hlavním trenérem dali šanci širšímu kádru, což byli hráči z farmy nebo juniorů. Jeden z důvodů byl, že s Energií hrajeme první kolo extraligy. Za druhé jsme chtěli dát příležitost klukům, kteří jsou na hraně áčkového týmu nebo farmy, aby jsme s nimi byli v kontaktu. Ví, že je možnost dostat se do prvního týmu, a také hráči, co hrají stabilně, si nemůžou myslet, že mají něco jisté. Nepovedl se nám vstup do zápasu, když jsme dostali tři góly v přesilovkách. Ve druhé třetině jsme hru trochu zlepšili a byly vidět věci, které po hráčích chceme, ale nevím, jestli třeba Karlovy Vary nezvolnily. Poslední dějství už se dohrávalo, ale jsme rádi, že jsme dali aspoň nějaký gól. Výsledek je pro nás krutý, ale hodnotit ho nechci, zápas byl o šanci pro mladé hráče. Některým to pomůže, aby se nadále zlepšovali a ti, kteří měli mužstvo v tomhle utkání táhnout, si uvědomí, že musí ještě trochu pracovat. Nerad bych jmenoval jednotlivce, ale proti Varům nás překvapil Radek Veselý, špatný zápas neodehráli ani Kuba Chrpa a Jarda Kůs.“