Piráti v napínavém utkání nestačili na Litvínov, jedinou branku zaznamenal Dávid Skokan

Napsal 24.08.2017 Ondřej Bartůněk, Michal Luxa
C h o m u t o v - Zatímco v Litvínově Chomutov zvítězil, před domácím publikem se Pirátům v osmém přípravném utkání vyhrát nepodařilo. O jedinou branku Chomutova se postaral tečí navrátilec Dávid Skokan, který poslal tým kouče Růžičky do vedení. Ovšem od té doby stříleli góly jen hosté. V poslední dvacetiminutovce rozhodl o výhře Vervy Jakub Černý.
přát. čt 24.8.2017
1:2(1:0, 0:1, 0:1)
LIT
Lukeš – Flemming, Rašner, Grman, Mrázek, Slovák, Dlapa, Kopic, Chalupa – Vondrka, Šťovíček, Tomica – Skokan, Sklenář, Koblasa – Lauko, Rob, Poletín – Hlava, Chlouba, Chrpa
Litvínov
Petrásek – Sørvik, Dietz, Pilař, Baránek, Kubát, Sklenička – Jánský, Hübl, Lukeš – Nicholls, Havlíček, Černý – Hořava, Gerhát, Trávníček – Nejezchleb, Jurčík, Doležal

Svoboda, Sýkora – Brejcha, Jelínek

Úvod zápasu se nesl ve velmi opatrném stylu. Do první vážnější šance se dostal až v páté minutě Roman Chlouba, ale jeho dělovku z pravého kruhu schoval Petrásek mezi betony. Chvíli na to se setkal útočník Pirátů Chlouba v rohu kluziště s brankářem soupeře. Puk mu sebrat dokázal, přihrát před branku však už nikoliv. V jedenácté minutě se na pravé straně hřiště uvolnil Tomáš Slovák, nicméně jeho střela z kruhu byla sražena do ochranné sítě.

První faul se pískl v 15. minutě na litvínovské straně, během přesilovky se v zajímavé palebné pozici ocitl Brett Flemming, jenž střílel z vrcholu levého kruhu. Litvínovský strážce klece byl však pozorný. Výhodu jednoho hráče Chomutovští využili až těsně po vypršení trestu. Od modré čáry se napřáhl Tomáš Slovák a jeho dělovku ještě tečoval Dávid Skokan přesně mezi betony litvínovského gólmana – 1:0.

Hosté vyrovnali 46 vteřin po začátku druhého dějství. Kotouč za brankou vybojoval František Lukeš a následně našel mezi kruhy volného Joshe Nichollse, který se ránou k levé tyči nemýlil – 1:1. Domácí si mohli vzít vedení rychle zpět ve 22. minutě. K vyražené střele Šťovíčka se dostal kapitán Pirátů Michal Vondrka, který ale mezi tři tyče nezamířil. Ve 27. minutě vytvořil Stanislav Dietz chybu na modré čáře, po které to Roman Chlouba zkoušel z prostoru mezi kruhy zpoza obránce, ale minul.

Na začátku druhé poloviny zápasu se v útočném pásmu zabydleli hráči litvínovského celku a vynutili si přesilovku. V ní Lukešovu branku ohrožovali Jánský, Hübl a Černý, ale ani jeden gól nevstřelil. Poté si ve 35. minutě Ondřej Havlíček hledal místo, odkud vystřelí. Nakonec se s kotoučem probojoval až do mezikruží, odkud orazítkoval tyč chomutovské klece. V 37. minutě si domácí vyzkoušeli 39 sekund dvojnásobné přesilové hry, v níž tvrdě střílel obránce Mário Grman, který však trefil jen nohu Jiřího Doležala.

Na přelomu druhé a třetí části to byli Piráti, kteří hráli téměř minutu a půl ve třech, ale ani oni neinkasovali. Po skončení oslabení se hnali ve třech proti jedinému obránci, Brett Flemming však nakonec přihrávku od svého spoluhráče nenasměroval do branky. Celý stadion se v 46. minutě už radoval, když Jakub Sklenář dorážel kotouč v brankovišti po pokusu Petra Koblasy. Jeho příležitost však skončila na tyči. V 50. minutě se Michal Vondrka v mezikruží napřáhl až téměř ke stropu SD Arény, jeho střela skončila těsně nad horní tyčkou branky Žlutočerných.

Probíhala 54. minuta, když do vedení poslal hosty v početní výhodě Jakub Černý, jenž z pravé strany pálil na klec Lukeše. Jeho ránu, která mířila nejspíše mimo branku, bohužel smolně do vlastní branky srazil útočník v modrém Marek Tomica – 1:2. Domácí publikum se tři minuty před koncem opět radovalo, ani nyní se však o gól nejednalo. Dávid Skokan se šikovně obtočil kolem litvínovské klece a našel přihrávkou volného Petra Koblasu, který už potřetí rozezvonil tyč. Domácí závěr utkání odehráli v početní nevýhodě, a tak se jim těžko vyrovnávalo. Zápas tak skončil porážkou Pirátů 1:2.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Začali jsme, jak jsme skončili v Litvínově. To znamená, že jsme hráli, co jsme chtěli. Měli jsme výborné střední pásmo a čekali jsme na šance. Pak jsme se ujali vedení. Bohužel ve druhé třetině jsme ustoupili z naší hry. Vázla nám kombinace v přechodu do útočného pásma a vytvářeli jsme si minimum šancí, takže soupeř zaslouženě srovnal. Ve třetí třetině jsme pokračovali v nemastném výkonu, chyběly nám tlak do brány a zakončení. Pak přišlo vyloučení a bohužel ke konci toho vyloučení jsme inkasovali. Když jsme měli kotouč na hokejce, mohli jsme vyhodit a situaci jednoduše vyřešit. Ale to se nám nepovedlo, a tak nás bohužel Litvínov po zásluze potrestal. Soupeř nám oplatil porážku a zápas nám ukázal věci, na kterých musíme pracovat. Liga začíná už za dva týdny a my tyhle věci musíme zlepšit. Soupeři gratuluji k zaslouženému vítězství.“

Darek Stránský (HC VERVA Litvínov): „První třetinu jsme neodehráli moc dobře, nebyli jsme schopní se prosadit přes dobře organizovaného soupeře, takže to byl celkem rozpačitý začátek. Myslím si, že hra se potom z naší strany trošičku zlepšovala, vytvořili jsme si nějaké šance. Ve třetí třetině jsme víceméně šťastným gólem zápas otočili a vyrovnané utkání jsme vyhráli.“