Piráti v napínavém utkání přetlačili Třinec, sen o play-off stále žije

Napsal 28.02.2018 Kateřina Kundertová, David Panuška
C h o m u t o v - Piráti v rámci padesátého kola Tipsport extraligy přivítali na domácím ledě třinecké Oceláře a museli vyhrát. Utkání bylo dlouho bezbrankové, což ukončil až v závěru druhé periody Nicolas Hlava. Petr Koblasa zvýšil na startu třetí části na 2:0, Oceláři ovšem brankou sedm sekund před koncem srovnali. V prodloužení poté rozhodl specialista v této hře Vladimír Růžička.
50.kolo st 28.2.2018
3:2p(0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
TRI
Lukeš – Knot, Valach, Dietz, Flemming, Chalupa, Slovák – Koblasa, Smejkal, Skokan – Sklenář, Růžička, Vondrka – Poletín, Huml, Vantuch – Lauko, Šťovíček, Hlava
Třinec
Hrubec – Krajíček, Doudera, Musil, Roth, Jank, Kovář, Zahradníček – Rákos, Marcinko, Růžička – Dravecký, Vlach, Hrňa – Adamský, Polanský, Petružálek – Chmielewski, Cienciala, O. Kovařčík

37. Hlava (Šťovíček, Lauko), 41. Koblasa (Skokan, Smejkal), 61. Růžička (Vondrka, Lukeš)
Třinec
42. Petružálek (Jank), 60. O. Kovařčík (Roth, Hrňa)

Flemming – Marcinko oba 10 minut

Piráti vstoupili do utkání aktivně, což vygradovalo s první početní výhodou, během té neuspěl s několika pokusy od modré Juraj Valach. Jelikož o chvíli později Štěpán Lukeš vychytal v dobré pozici Erika Hrňu střílejícího bekhendem, mohli Chomutovští pokračovat v tlaku během další přesilovky. I v další dvouminutové výhodě držel hosty gólman Šimon Hrubec, který si počíhal na ránu Stanislava Dietze.

Ve druhé polovině třetiny měli převahu Třinečtí, přesto měl na holi největší šanci Michal Poletín, který ale nevyužil přihrávku kapitána do levého kruhu a minul. Pět vteřin před koncem periody usedl na trestnou lavici Dávid Skokan, takže prostřední třetina začala oslabením pro domácí.

Jenže hosté se v pokračující početní výhodě téměř nedostali ke střele. Až s návratem Dávida Skokana z trestné lavice pálil Jiří Polanský z těsné blízkosti, pokaždé trefil ležícího brankáře. Poté se hrálo dlouhé minuty bez větších šancí, kdy se oba celky soustředily na bránění.

Nakonec si Oceláři vybojovali početní výhodu, která zrcadlila přesilovku z úvodu dějství, takže se k vážnějšímu ohrožení branky nedostali. Na začátku 37. minuty bylo čekání na gól ukončeno, Jakub Lauko a Martin Šťovíček vybojovali u hrazení puk, poté druhý jmenovaný zpoza brány našel Nicolase Hlavu, který z mezikruží zavěsil do horního rohu třinecké branky – 1:0.

Po 37 vteřinách hry v závěrečném dějství Dávid Skokan přihrál v situaci dva na jednoho Petru Koblasovi, který zvýšil na rozdíl dvou gólů – 2:0. Piráti se však dlouho neradovali, jelikož za minutu a půl Jakub Petružálek nabral rychlost, projel chomutovskou obranou a zavěsil – 2:1. Po velké šanci Vladimíra Růžičky, který trefil jenom rameno Šimona Hrubce, získali domácí na minutu a šestnáct vteřin dvojnásobnou výhodu, Třinec však všechny podoby oslabení ubránil a držel naději na bodový zisk.

Nakonec se svěřenci Václava Varadi sedm vteřin před koncem základní hrací doby vynutili prodloužení, když Ondřej Kovařčík doklepl do sítě vyražený puk a využil power-play – 2:2. V nastaveném čase nejprve selhal Martin Růžička, a poté rozhodl jeho jmenovec. Vladimír Růžička uháněl sám na bránu a zakončil mezi Hrubcovy betony – 3:2pp.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Odehráli jsem výborné utkání. Od začátku jsme hráli naši hru, kterou jsme si řekli. Škoda první třetiny, ve které jsem nevyužili tutové šance, protože utkání mohlo vypadat úplně jinak. Bohužel, dvě šance, které jsme hostům dali, využili. Nás to stálo bod. Je to hodně velká škoda. Jedenáct vteřin před koncem nemůžeme prohrát buly a nechat si dát gól. Už se to stalo poněkolikáté, ale máme dva body a musíme bojovat dál. Věřím, že si to o postup rozdáme v posledním zápase se Spartou.“

Marek Zadina (Třinec): „V první třetině jsme podali nejhorší výkon za celou sezónu. Vůbec jsem se nemohli dostat do zápasu, neměli jsem pohyb a nebyli jsem na kotouči. Když jsem si potom o přestávce řekli něco v kabině, přišlo zlepšení, ale pořád jsme prohrávali osobní souboje. Když jsme na začátku poslední třetiny dostali na 0:2, bylo to hodně těžké, ale musím pochválit kluky, že se zvedli, nevzdali se a snížili. Závěr jsme odbojovali, kluci na ledě nechali všechno a odměnou bylo vyrovnání. Škoda prodloužení, ve kterém jsme neproměnili velkou šanci a následně dostali gól.“