Piráti vezou z Karlových Varů bod. Po nájezdech prohráli 0:1

Napsal 20.11.2012 Petr Horčička
C h o m u t o v - Piráti v rámci třiadvacátého kola zajížděli do západních Čech, kde se utkali s karlovarskou Energií. Během šedesáti minut se diváci branky nedočkali a tak zápas spěl do prodloužení, ve kterém branka též nepadla, a tak o bonusovém bodu museli rozhodnout, pro Piráty již třetí zápas po sobě, samostatné nájezdy. Za domácí byl dvakrát úspěšný Pech, za hosty Frolík, který byl úspěšný pouze jednou, když ve svém druhém pokusu orazítkoval jen tyč domácí branky. Karlovy Vary tak nad Piráty vítězí po samostatných nájezdech 1:0.
23. út 20.11.2012
KVA
1:0sn(0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Karlovy Vary
Závorka (Mensator)- D. Nosek, Drtina, Kloz, Grman, MacDonald, Gulaši, J. Látal, Gründling - Kumstát, Pech, Zaťovič – J. Doležal ml., Pohl, V. Polák – T. Káňa, Skladaný, Skuhravý – Heřman, Košťál, Zucker,
Kostúr (Řehoř) - Palin, Pulpán, Pavlas, Bartejs, Rýgl, Jurčina, Macháček, Rutta - Lušňák, Frolík, Chimera - Hruška, Kraft, Hřebejk – Treille, Duda, Důras – Zálešák, Sikora, Hromas.

Chimera (CHM) 10 min. OT

Hned první akce Karlových Varů znamenala velké nebezpečí pro chomutovského gólmana Kostúra. Pechově formaci se podařilo rozložit defenzivu Pirátů a Kumstát z dobré pozice z levé tyčky minul, Drtina následně mířil jen do středu branky. Tento závar byl však v úvodní třetině spíše ojedinělý a v dalším průběhu hře dominovaly spíše obrany obou týmů.

Trochu vzruchu tak do hry slibovaly vnést až fauly, kterých se jak domácí, tak hosté dopustili. Při vyloučení Palina se o pohledný útok Energie postaral Kumstát, když obkroužil branku, nahrál Noskovi na vrchol kruhů, dezorientovaný Kostúr však se štěstím situaci ustál. Přesilovka Chomutova po Grmanově podražení toho nabídla ještě méně a uplynula bez výraznějšího nebezpečí pro Tomáše Závorku, který opět dostal v brance Energie přednost před Mensatorem. V nezáživné první třetině pak už zaujala jen indispozice hostujícího Pulpána, kterého po nezaviněném střetu musel na ledě vyzvednout až lékař.

Do druhé třetiny už chomutovský bek opět naskočil a užil si v ní především hru v nerovnoměrném počtu hráčů. Domácí v nejprve dohrávali přesilovku načatou ještě před přestávkou a největší nebezpečí pro hosty opět znamenala střela Noska. Hosté už v plném počtu pak zahrozili okolo 23. minuty. Důras si nadějně sjížděl na dorážku Treilleho střely a o chvíli později si Košťál málem do vlastní branky srazil prudkou nahrávku Chimery zpoza branky. Při domácích stálo štěstí a miska vah se opět začala přiklánět na jejich stranku. I díky chomutovské nedisciplinovanosti, hosté měli ve zbytku třetiny ještě další 3 vyloučení. Nebezpečnost karlovarských přesilovek navíc vykazovala vzestupný trend a Piráti mnohdy nerozhodný stav uhlídali jen s vypjetím všech sil. I díky přesilovkám měla Energie ve druhé třetině opticky navrch, hosté výrazněji zahrozili už jen ve 35. minutě kdy Závorka vychytal bekhend osamoceného Hrušky.

Pasivní hra hostů doznala zlepšení po druhé přestávce. Piráti si v útoku začínali počínat přímočařeji a Závorka rázem čelil zvýšenému poštu střel. Hned ve 41. minutě si musel daleko vyjet, dokázal vyrazit nadějný Chimerův pokus z levého křídla. Ze strany Energie hrozila tradičně první formace, dobrým výkonem se prezentoval i Pohl s Doležalem, na kterém byla proti týmu koučovanému jeho otce patrná velká motivace. Ve 48. minutě měl svou tečí Polákovy rány na hokejce vedoucí gól Energie.

Závěr základní hrací doby ovládly emoce. Hraniční zákrok Doležala na svou osobu si Jason Chimera nenechal líbit a zřejmě za pokus o vyřizování účtu mu sudí udělili desetiminutový osobní trest. I bez zkušené posily z NHL byli v posledních vteřinách aktivnější hosté, utkání přesto dospělo do prodloužení. V něm domácí zahrozili Pechem a Kumstátem, šance pro Chomutov vyvstala s vyloučením Poláka 64 sekund před koncem. Hosté v přesilovce předvedli pevný zámek, zleva dobře střílel Frolík, ale Závorka podruhé v řadě dovedl svůj tým až do samostatných nájezdů.

O vítězi rozhodla až čtvrtá série, ve které se k penaltě postavili jediní úspěšní exekutoři z předchozích sérií. Zatímco Michael Frolík při svém druhém pokusu nastřelil levou tyč, což v nepřehledné situaci potvrdilo i video, Lukáš Pech chladnokrevně vykoupal Kostúra na brankové čáře a po ledě zakončil do odkryté části branky. Energie zvítězila za dva body.

Jaromír Kverka (asistent trenéra - HC Energie Karlovy Vary): Za snahu a bojovnost si dnes druhý bod zasloužíme. Bohužel se dále trápíme v koncovce, musíme na tom každý den pracovat. Myslím si, že zápas z naší strany nebyl vůbec špatný, ale nedáváme branky. V prodloužení jsme přestáli oslabení, což bylo výborné. Nájezdy jsme doma podruhé za sebou dotlačili do vítězství, což je pro nás rovněž velice pozitivní.

Mikuláš Antoník (asistent trenéra - Piráti Chomutov): My jsme předpokládali, že Vary na nás vletí, protože měly předchozí kolo volno. Počítali jsme s tím, že budou trošku čerstvější. Domácí měli největší převahu ve druhé třetině, kde nás hodně podržel gólman a naše obětavost. Trochu nás mrzí, že jsme v prodloužení nevyužili přesilovku čtyř proti třem. Nájezdy jsou již velká loterie. Máme jeden bod, Vary si asi ten druhý zasloužily víc za celý průběh zápasu.