Piráti vezou z Ústí nad Labem jeden bod po prohře po samostatných nájezdech

Napsal 26.10.2011 Karel Filas, Miroslav Kučera, Zdeněk Kamínek ml.
C h o m u t o v - Atraktivní podívanou nabídnul duel mezi Ústeckými Lvy Piráty z Chomutova. Do zápasu vstoupili lépe hosté, když dvěma brankami vedli po prvních 10 minutách již 2:0. Domácí se ale nevzdávali a ve druhé třetině se jim podařilo snížit. Na neštěstí pro Piráty dokázal Slovan dvě a půl minuty před koncem řádné hrací doby vyrovnat. Zápas nakonec dospěl až k samostatným nájezdům, kde jedinou penaltu proměnil Jan Alinč a připsal tak Ústeckým lvům bod navíc.
17.kolo st 26.10.2011
UNL
3:2sn(0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Ústí n.L.
Francouz - A. Sedlák, Vobořil, Klobouček, J. Zeman, F. Pavlík, Gureň, Dominik Boháč - R. Kovář, Alinč, Hampl - Daniel Boháč, Roubík, Ludvík - Třetina, Pajič, Pazourek - Rod, R. Hanzl, Handlovský - Nahodil
Hanuljak - Grof, J. Mrázek, Palin, Bartejs, Rutta, Jillson, Havíř - D. Hruška, Gajovský, M. Procházka - Helminen, Kraft, F. Seman - Endál, O. Fiala, Hromas - Ondřej, Sikora, Hafenrichter

Ústí n.L.
33. Třetina (Pajič), 58. Třetina (Hanzl, Gureň), rozhodující nájezd Alinč
2. Hafenrichter (Ondřej, Sikora), 11. Ondřej (Palin, Havíř)

6:5
0:1
1:0
4085
Jeřábek ml. - Poruba, Adamec

Ústečtí Lvi dokázali reagovat na nepříznivě se vyvíjející skóre duelu s Chomutovem. I přesto, že se jim nedařilo tak jako jindy. Zvláště díky skvělému výkonu brankáře Francouze nakonec zvládli v souboji s Piráty smazat dvoubrankový náskok a dovést mač do nájezdů. V nich pak soka udolali.

Bitva tradičních soupeřů a největších favoritů první ligy měla hned od počátku tempo , které jí slušelo. Akce se přelévaly ze strany na stranu a hned od prvních vteřin se před oběma brankami jiskřilo.

Ač to opticky vypadlo, že Ústečtí mají převahu a tvoří hru, byli to hosté z Chomutova, kteří hráli v první dvacetiminutovce účelněji. Proti technickým Lvům přitvrdili a hokej jim znepříjemnili. Sami, hned jak se jim naskytla šance vyrazit do rychlého kontru, využívali ji. A že Ústečtí v útoku častokrát propadli. Situace pak museli několikrát řešit fauly. V první dvacetiminutovce hned čtyřikrát.

Jen čtvrtminutku po úvodním buly ale mohli jít Lvi do vedení. Kovář nahodil z rohu kluziště. Odražený puk se snesl před Hampla, který z dvou metrů nepochopitelně minul odkrytou branku. Na druhé straně po akci Endála zakončoval z blízka Hromas. Před Hanuljakem zase hrozil Roubík. V čase 1:53 se za domácí brankou rozsvítilo červené světlo. Ondřej vybojoval u zadního hrazení puk. Po jeho akci dorážel na brankovišti Jaroslav Hafenrichter a střelu po zemi protlačil za brankovou čáru.

Hru potom kouskovala častá přerušení a nebezpečí před brankami ubylo. Do zajímavé situace se dostával Zeman. V brejku ale zakončit nestihl. Na druhé straně v podobné situaci nezachytil dlouhý pas Hruška. Jen o centimetry minul branku svou střelou z levého křídla Rod, když Ústečtí dobře sehráli kontr tři na dva.

V polovině třetiny hosté udeřili podruhé. V přesilovce, kterou do té doby nehráli dobře. Devět vteřin před jejím koncem nahodil od modré Palin a do jeho střely sáhl ze vzduchu Zdeněk Ondřej a puk břinkl o pravou tyčku Francouzovy branky a zapadl do klece.

Až v závěru periody Lvi zamkli hosty v jejich pásmu. Třetina s Pazourkem byli blízko zakončení, ale hosté je ubránili. I když za cenu faulu. V přesilovce pak tečoval Kovář nahození jen těsně vedle.

Vstup do druhé dvacetiminutovky se povedl domácím. Třetina si šťastným odrazem o brusli zpracoval puk a po jeho střele vznikl velký závar v brankovišti, který hosté opět řešili s pomocí faulu. V přesilovce mohl skórovat Zeman, pak Handlovský. Rod mířil jen do břevna, přičemž naň zívala odkrytá branka. Když se v situaci dvou na jednoho neujala ani dorážka Alinče, začali vystrkovat růžky opět hosté

Předsunuli obranu a zněpříjemňovali domácím rozehrávku. Díky špatnému střídání Ústí prchl do brejku Fiala. Francouz jeho pokus po ledě pokryl betony. Chvíli poté odražený puk napálil Endál z mezikruží do tyče.

Po hluchých minutách se v nejméně očekávaný okamžik dočkali branky Ústečtí. V oslabení vybojoval v útočném rohu puk Miroslav Třetina, přes dva hráče se probil na brankoviště. Položil si Hanuljaka a po dlouhé kličce uklidil puk do sítě.

Spustil tak hromobití na tribunách. Ústečtí se odvážně pouštěli do dalších akcí, ale ze žádné z nich se jim další šance na skórování neurodila. Naopak hosté se zase dostali po domácí ztrátě puku do samostatného nájezdu. Obránce Havíř od poloviny hřiště jel neatakován na Francouze. Domácí brankář však vytáhl zákrok večera a udržel pro Ústí naději na dobrý výsledek.

Domácí mohli na začátku třetí třetiny svůj tlak vystupňovat díky dvěma přesilovkám. V nich se jim však nedařilo. Vyprodukovali jedinou střelu. Chomutov se již před branku Francouze nehnal. Vážněji vypadala snad jen akce Gajovského.

Na poslední minuty zredukoval trenér Rosol sestavu na tři pětky, ale tlak natož šance, stále nepřicházely. Naopak hosté mohli rozhodnout. Jenže trestuhodně překombinovali přečíslení tři na jednoho. Pak v poslední chvíli sebral vyloženou šanci Procházkovi Klobouček.

Dvě a půl minuty před koncem dokázali Lvi přeci jen srovnat. Nebylo to po žádné ukázkové akci. Hanuljak možná trochu ukvapeně rozehrával místo, aby přidržel puk. Hanzl jej vybojoval pro Gureně, jemu ale střela nesedla. Puk se odrazil k Miroslavu Třetinovi, který mířil přesně k tyči.

Oba celky v závěru ukázaly touhu po třech bodech, ale ani Helminen ani Boháč na druhé stran neuspěli.

V prodloužení se hrálo hodně opatrně. Zajímavou akci předvedl jen Roubík, který seshora otřel puk o břevno. Na druhé straně po dlouhém pasu na modrou čáru zakončoval z křídla Helminen. Mířil nad.

V penaltovém vyvrcholení vládl domácí brankář Francouz, který zlikvidoval všechny tři nájezdy soupeře. Z Ústeckých se prosadil veterán Jan Alinč střelou po ruce a rozhodl o zisku druhého bodu. Ústečtí Lvi tak v tabulce o jeden bodík navýšili odstup před tradičním sokem na nynější již devítibodový rozdíl.

Milan Skrbek (HC Slovan Ústečtí Lvi): "Utkání se pro nás nevyvíjelo příliš dobře, po první třetině byl stav nepříznivý - 0:2. Snažili jsme se hráče nahecovat a to se osvědčilo. Od druhé části jsme začali více bruslit a hrát do těla, vytvořili jsme si i tlak. Nakonec rozhodly penalty, které jsou hodně o štěstí. Rozhodl nakonec Jan Alinč, který nájezdy nikdy nechtěl jezdit."

Jan Votruba (Piráti Chomutov): "Sehráli jsme kvalitní duel, zápas byl velmi slušný, měl náboj a podali jsme dobrý výkon. Vedli jsme 2:0, vytvořili jsme si několik mnoho dalších příležitostí, které jsme neproměnili. Na šance jsme suverénně vyhráli, několikrát jsme jeli sami na branku anebo měli různá přečíslení. V ničem jsme ústeckou defenzivu nepotrestali, naopak inkasujeme při vlastní početní výhodě. Brankář Pavel Francouz byl buď natolik výborný a nebo jsme my neuměli zakončovat. Myslím si, že mohlo přijít více lidí, derby je jen čtyřikrát do roka a mělo by být vyprodáno. Naše klání posedmé dospělo do nastaveného času, ale proti Lvům jsme měli vyhrát. Ztráceli jsme body hlavně doma, kdy jsme několik střetnutí nevyhráli za tři body, ale poslední dobou se už zvedáme. Nicméně sezóna je ještě dlouhá a čeká nás hodně práce. Není důležité být v říjnu první, ale je třeba načasovat formu na ten pravý čas."