Piráti vybojovali vítězství 4:3 a ujímají se vedení 2:1 na zápasy

Napsal 19.04.2012 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Piráti Chomutov vyhráli první utkání na svém ledě. V zápase se ujali vedení, ale hosté dokázali otočit. Čtyři vteřiny před koncem první části ale Piráti vyrovnali a ve druhé části přidali další dva zásahy. O svůj výsledek se však hodně báli v poslední části, kdy byli Boleslavští hodně při chuti.
BAR3 čt 19.4.2012
4:3(2:2, 2:0, 0:1)
MBL
Řehoř (Duba) - Pulpán, Pavlas, Havíř, Mrázek, Grof, Macháček, Jillson - Jíra, Kraft, Hřebejk - Ondřej, Sikora, Hromas - Hruška, Lapšanský, Procházka - Seman, Diviš, Gajovský - Endál
Ml.Boleslav
Hübl (Valent) - Baldwin, Chaloupka, Beňovič, Žabka, Hay, Dudáš, Rýgl, Mozík - Balaštík, Výborný, Mikulík - Podkonický, Nouza, Goertzen - Pabiška, Bahenský, Stieler - Tomas, Loskot, Lenc

3. Jíra (Pulpán, Kraft), 20. Kraft (Grof, Sikora), 28. Kraft (Pavlas), 40. Pavlas (Jíra, Kraft)
Ml.Boleslav
15. Chaloupka (Výborný, Balaštík), 18. Podkonický (Chaloupka, Tomas), 49. Rýgl (Mikulík, Výborný)

7:10
3:1
32:41
5250
Minář, Baluška (SK) - Gebauer, Hlavatý
Mikulík (MBL) 10 minut osobní trest

Baráž o extraligu se přesunula do Chomutova. Domácí třetí zápas nezačali vůbec špatně. Úderem třetí minuty si Lukáš Pulpán v přesilovkové kombinaci našel volného PETRA JÍRU, který už jen usměrnil puk do prázdné branky. Piráti dál pokračovali v úvodním tlaku, ale vedení si tím nepojistili. Po odmlce se do oslabení dostali také domácí a Boleslav vyloučení Macháčka potrestala. Dělovkou se za hosty prosadil PETR CHALOUPKA a gólman Řehoř neměl šanci letící puk zahlédnout. Bruslařský klub se konečně začal usazovat v útočném pásmu, z čehož vyplynulo následné vedení hostů. Po tom, co se před Řehořem z čista jasna ocitl slovenský útočník ANDREJ PODKONICKÝ, se stav změnil na 1:2. Chomutov však ani po této brance nepolevil a MILAN KRAFT se mohl radovat z vyrovnávací branky, která padla pouhé čtyři vteřiny před koncem dějství.

Boleslav hned v úvodu druhé třetiny získala obrovskou šanci přehoupnout vedení znovu na svou stranu. V přesilovce 5 na 3 si ale nevytvořila dostatečně velký tlak. Na druhé straně si však připsal další bod v zápase kapitán MILAN KRAFT, který se po střele Pavlase dostal osamocen k odraženému puku, proti němuž neměl Jaroslav Hübl šanci zasáhnout. Do několika přesilovek se dostali také domácí, ale další gól z nich nevytěžili. Na čtvrtý zásah si domácí fanoušci museli počkat znovu až do konce třetiny. Branku do šatny vsítil mladoboleslavským domácí obránce ALEŠ PAVLAS, který vypálil od modré čáry a puk doletěl až dovnitř brankové konstrukce. Piráti Chomutov po druhé třetině vedli nad hosty z Mladé Boleslavi už o dvě branky.

Třetí třetina přinesla velice silový hokej. Chomutov se snažil ubránit svůj dvougólový náskok. Bohužel pro domácí se boleslavským hokejistům podařilo nebezpečně snížit. MARTIN RÝGL vystřelil od modré a trefil se za záda Milana Řehoře. Hrál se vyrovnaný hokej, kde se mohl vítězem stát kdokoliv. Pět minut před koncem základní části se Chomutov dostal znovu do oslabení, když Petr Macháček fauloval ujíždějícího Andreje Podkonického. Hosté byli velmi blízko vyrovnávacímu gólu, ale chomutovské zachránila tyčka. Pirátům se oslabení podařilo ubránit a svůj náskok udrželi i ve zbytku utkání. Díky tomu ve třetím barážovém duelu zvítězili nad Mladou Boleslaví 4:3.

Jiří Doležal (Piráti Chomutov): Dnes jsme hráli dobře a výborně jsme bránili střední pásmo. Další pozitivum jsou přesilovky. Konečně nám začaly jít. Na druhou stranu jsme však dělali poměrně hodně chyb, což se proti soupeři, jako je Boleslav, může ošklivě vymstít. Klukům patří velký dík za to, jak bojovali a padali do ran.

Petr Novák (BK Mladá Boleslav): Pykali jsme za to, že jsme byli hodně vylučovaní a v oslabení jsme několikrát inkasovali. Zápas měl veliký náboj. Dali jsme do toho sto procent sil, což Chomutov také, ale štěstí se dnes přiklonilo na stranu domácích. Chomutov sice vyhrál, ale bitva bude ještě dlouhá. Zítra se tu pokusíme vyhrát.