Ml. Dorost - reportáž

Piráti zdolali Rytíře, když devatenáct vteřin před koncem rozhodl Štefančík

Napsala 21.10.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti vyzvali v desátém kole ELIOD extraligy mladšího dorostu Rytíře z Kladna, s kterými sváděli vyrovnaný souboj. Rozhodující trefu si připsal devatenáct vteřin před koncem základní hrací doby Marcel Štefančík, jenž zužitkoval povedenou přihrávku zpoza brány, kterou adresoval zadovkou Josef Koláček. Svěřenci Bedřicha Pastyříka s Vladimírem Petrovkou přerušili sérii tří porážek.
10.kolo so 21.10.2017
4:3(1:1, 1:2, 2:0)
KLA
Šatný – Petrásek, Holec, Vaněk, Matějka, Martínek, Klika – Spudich, Králíček, Príhoda, Svoboda, Prokeš, Čech, Koláček, Štefančík, Holka, Vrhel
Kladno
Gabriška – Staněk, Alscher, Robovský, Funk, Ticháček – Chrenka, Kraus, Bulva, Hrabík, Šimek, Sojka, Ton, Ullrych, Šapovaliv

7. Vaněk (Matějka), 29. Holka, 43. Štefančík (Svoboda, Čech), 60. Štefančík (Koláček)
Kladno
16. Sojka (Šapovaliv, Ticháček), 27. Chrenka (Robovský, Šimek), 29. Funk (Šapovaliv)

4:4
1:1
0:0
124
Folk – Kurtin, Beneš

V úvodních momentech se oba celky oťukávaly a připsaly si několik propagačních pokusů, žádný však v síti neskončil. Velká šance přišla pro Piráty až v šesté minutě, kdy byli zároveň vyloučeni dva hosté za příliš mnoho hráčů na ledě a faul kolenem, což domácí využili. Jan Matějka si na vrcholech kruhů vyměňoval puk si Dominikem Vaňkem, jenž nakonec prostřelil ranou z první všechno, co mu stálo v cestě – 1:0. Krátce po nevyužité početní výhodě domácích udeřilo Kladno, které udrželo u modré čáry pásmo a následně Adam Sojka skóroval z pravého kruhu – 1:1.

Na začátku druhé části si Rytíři vybojovali početní výhodu, ve které byla rána Jiřího Ticháčka od modré nepříjemně zblokována. Na druhé straně Marcel Štefančík přihrál před bránu Stanislava Vrhela, který neuspěl bekhendovým blafákem. V následné přesilovce hostů se po zblokované střele vydal do útoku Tobiáš Holka, jenž hledal z pravé strany Josefa Koláčka, který se jen marně natahoval po puku. Nakonec Kladenští početní výhodu využili, když si Samuel Chrenka našel puk v chumlu hráčů a prostřelil Olivera Šatného mezi betony – 1:2.

O vyrovnání se postaral ve 29. minutě Tobiáš Holka, který se dostal za obranu a chladnokrevně zakončil povedeným blafákem do bekhendu – 2:2. Chomutovští se však z vyrovnání dlouho neradovali, jelikož o dvaadvacet vteřin později vrátil hostům vedení Ladislav Funk střelou do horní části branky – 2:3. Ve 37. minutě Dominik Vaněk posunul na Tadeáše Svobodu, jehož ránu vytáhl gólman hostů ramenem na horní tyčku. Konstrukce zazněla i na druhé straně, jelikož tam chomutovská jednička vytěsnila střelu Ondřeje Hrabika.

V poslední vteřině třiačtyřicáté minuty Marcel Štefančík předvedl povedenou individuální akci – prohodil si obránce a přesně zakončil, čímž srovnal na 3:3. V následné početná výhodě Oliver Šatný vytáhl na horní tyčku střelu Jiřího Ticháčka. V polovině třetiny nejprve Marcel Štefančík nastřelil jediného beka, kterého měl před sebou, a poté neuspěl ve dvou vyložených pozicích Jiří Kras, jehož napodobil i Filip Bulva.

O chvíli později Robodovského rána od modré z chomutovského brankáře vypadala, ale ten nakonec zamezil všem dorážkám. Na druhé straně byl sám před Ondřejem Gabriškou útočník Stanislav Vrhel, který měl na holi vyrovnaní, ale neuspěl. Rozhodnutí přišlo až v samotném závěru utkání, Josef Koláček přihrál zpoza branky zadovkou do brankoviště, kde byl Marcel Štefančích, jehož pokus do horní části branky zastavila devatenáct vteřin před koncem až kladenská síť.