Piráti zlomili černou sérii, doma si poradili s karlovarskou Energií

Napsal 20.10.2013 Jan Řápek
C h o m u t o v - Pohledný hokej byl k vidění v chomutovské SD ARÉNĚ. Piráti si doma poradili s karlovarskou Energií. Nutno dodat, že zaslouženě. Již od první třetiny byli Piráti aktivnějším z obou soupeřů, přesto to byli hosté, kteří šli do vedení. Ve druhé třetině Chomutov skóre díky dvěma brankám otočil. Energie sice stihla ještě zkraje poslední třetiny vyrovnat. Rozhodující branku však vstřelil Jaroslav Mrázek. V závěru skóre ještě upravil chomutovský kanonýr David Hruška a Piráti tak tedy mohou slavit výhru 4:2.
14. (ČT Sport) ne 20.10.2013
4:2(0:1, 2:0, 1:2)
KVA
Řehoř – Krstev, Malec, Mrázek, Pulpán, Mazanec, Kučný, Šulák – Hřebejk, Svoboda, Bartečko – D. Hruška, Divíšek, Kubinčák – O. Kaše, Kämpf, Šagát – Jíra, J. Charousek, Chlouba – Račuk
Karlovy Vary
Závorka – Kubka, Bičánek, Šmach, Drtina, Grman, Gulaši, Schusser – Hovorka, Vlach, Zaťovič – Látal, Balán, Doležal – Zucker, Vachovec, Dlouhý – Tomeček, R. Hruška, Koblasa

24. Bartečko (Divíšek, D. Hruška), 27. Divíšek (Krstev, Bartečko), 46. Mrázek (Divíšek, Malec), 53. D. Hruška (kubinčák, Divíšek)
15. Zaťovič (Vlach, Gulaši), 42. Bičánek (Drtina, Vlach)

4:5
1:1
0:0
37:22
3073

Od úvodních minut mohli diváci vidět aktivní hokej z obou stran. Z větší vervou vstoupili do utkání Piráti, kteří mohli svůj úvodní tlak přetavit v branku, ale Hřebejk ani Malce nedokázali překonat Závorku v hostující bráně.

Také další obrovská šance v zápase patřila domácím Pirátům. Mladý Šulák si vybruslil do mezikruží a tvrdě vypálil. Jeho střelu vyrazil Závorka zpět k domácímu obránci, který znovu vypálil a puk se od brankáře odrazil na horní tyčku karlovarské branky.

Nakonec to byli hosté, kteří se radovali z úvodní trefy. Na začátku šestnácté minuty se ke kotouči dostal Martin Zaťovič, který z otočky trefil přesně k pravé tyči branky Řehoře. Hosté tak odcházeli do šaten s vedením o jednu branku.

Druhá třetina ovšem patřila Pirátům. Ti do ní vlítli a vybojovali svou první přesilovou hru. A po minutě jí dokázali využít. Piráti dobře kombinovali, kotouč si sebral Ľuboš Bartečko a dokázal ho poslat za záda Závorky.

A o tři minuty později již domácí vedli. V signalizovaném trestu přihrál Krstev přesně Tomáši Divíškovi, který stál na správném místě a střelou z první překonal Závorku.

Domácí měli k dispozici i přesilovou hru 4 na 3, kterou ovšem nesehráli příliš dobře a nedokázali se prosadit.

Hosté se ovšem nevzdali a čtyři minuty před koncem druhé třetiny mohli srovnat. Jeden z útočníků dobře vypálil a jeho střela skončila až na tyči domácí branky. Bohužel pro Karlovarské se odrazila na Řehořův beton.

Začátek třetí třetiny se povedl Energii. V přesilové hře se ke kotouči dostal Radim Bičánek, který od modré čáry propálil vše včetně Řehoře. Hosté využili přesilovou hru již po čtyřech vteřinách.

O čtyři minuty později byli domácí hodně blízko gólu. Svoboda vypálil z pravého kruhu, kotouč se odrazil od tyče a jel po brankové čáře, kde ho stihl odpálit jeden z obránců.

Piráti se radovali až o půl minuty později. Divíšek vypálil na bránu a Jaroslav Mrázek kotouč tečoval přesně pod horní tyčku. Piráti pokračovali ve velkém tempu. Jaroslav Svoboda si obehrál tři protihráče a vystřelil. Celý stadion již jásal, ale kotouč skončil pouze na tyči.

A další gól přišel vzápětí. David Hruška sebral odražený kotouč, otočil se a ranou přesně vymetl roh karlovarské branky.

Hosté se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale nepomohla jim ani přes dvě minuty dlouho trvající hra bez brankáře. Piráti si tak zaslouženě připisují tři body.

Jiří Čelanský (Piráti Chomutov): „Utkání se nám povedlo. Chtěli jsme odčinit ty předchozí prohry. Byli jsme aktivní. Vary nám sice odskočili, ale věřili jsme, že to dotáhneme do vítězného konce. Co se týče posil z Kadaně vím, kam sáhnout a co od kluků očekávat. Jsem s nimi spokojený.“

Jaromír Kverka st. (HC Energie Karlovy Vary): „Nám se utkání nepovedlo. Nestačili jsme bruslařsky, v nasazení a v takové zarputilosti. Soupeř na nás vlítnul od první třetiny, nevěděli jsme, kde nám hlava stojí. Sice jsme dali náhodný gól, ale bohužel se nám nepovedlo bodovat.