Piráti zvládli další přestřelku se Spartou, i tentokrát vydolovali dva body

Napsal 11.11.2016 David Panuška
C h o m u t o v - Hodně divoké utkání se odehrálo v chomutovské SD ARÉNĚ. V rámci devatenáctého kola přijela na sever Čech pražská Sparta, která v první třetině třikrát vedla, ale Piráti vždy vyrovnali. Následně to byli svěřenci Vladimíra Růžičky, kteří dvakrát strhli vedení na svou stranu, ale také ho neudrželi. O vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení, jež ukončila akce Davida Kämpfa s Michalem Poletínem.
19.kolo pá 11.11.2016
6:5p(4:3, 0:1, 1:1 - 1:0)
SPA
Laco (15. Král) – Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, Mrázek, Kudělka – Hřebejk, Huml, Vondrka – Skokan, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Sklenář – Račuk, Lauko, Poletín – Krejčiřík
Sparta
Novotný (16. Pöpperle) – Mikuš, Piskáček, Gernát, Čajkovský, Kalina, Švrček, Barinka – Uher, P. Vrána, Forman – Klimek, J. Hlinka, Ihnačák – Kumstát, Pech, Kudrna – Černoch, Cingel, Martin Procházka

4. Kämpf (Koblasa, Flemming), 15. Flemming (V. Růžička), 16. V. Růžička, 18. Huml (Hřebejk, Vondrka), 48. Skokan (Sklenář, Kämpf), 63. Kämpf (Valach, Král)
Sparta
3. Čajkovský (P. Vrána, Pech), 7. P. Vrána (Pech, Kalina), 15. Kudrna (Mikuš, F. Novotný), 21. P. Vrána (Forman), 58. Pech (Ihnačák, Vrána)

Skokan – Švrček 5 minut a do konce utkání

Zápas zahájili lépe hosté, jelikož po minutě se přímo před bránou objevil Klimek a trefil připraveného Laca do hrudi. Následovalo vyloučení Flemminga a v nastalé přesilové hře se Sparta prosadila. MICHAL ČAJKOVSKÝ se vyhnul padajícímu obránci a prostřelil vše před sebou - 0:1. Chomutovští se ovšem nezalekli a po rychlé akci zvedl DAVID KÄMPF puk mimo dosah Novotného - 1:1. V další přesilové hře si ovšem sparťané vedení uzmuli zpět. Útočník PETR VRÁNA si počkal na reakci obránce i gólmana a teprve poté poslal přesnou střelu do sítě - 1:2.

Také Piráti první přesilovku využili, z mezikruží se o to postaral BRETT FLEMMING - 2:2. Ihned po rozehrání ale ANDREJ KUDRNA prostřelil Laca bekhendem - 2:3. Piráti následně vystřídali brankáře. Laca nahradil Král. Gólově bohatá třetina pokračovala a již třetí vyrovnání Chomutova přišlo z hokejky VLADIMÍRA RUŽIČKY - 3:3. To bylo moc i pro sparťany a i oni vystřídali gólmana. Do hry šel tedy Pöpperle. Domácí ho ovšem rozehřát nenechali a IVAN HUML poslal Piráty poprvé v zápase do vedení - 4:3.

Druhá dvacetiminutovka navázala ihned po začátku na tu první. V úniku našel Forman PETRA VRÁNU a ten střelou pod víko přidal svůj druhý gól v zápase - 4:4. Piráti se k větší příležitosti dostali až v pětadvacáté minutě, kdy po skončení přesilové hry Růžička poslal puk z úhlu do brankoviště a nadělal gólmanovi velké problémy. Sparta chtěla rozseknout nerozhodný stav. Na dlouho zamkla Piráty v jejich pásmu, ale ani velké šance Hlinky či Pecha se v gól neproměnily.

V polovině základní hrací doby mohl skórovat do útoku vyslaný Poletín. Jeho prudké zakončení mířilo těsně nad horní tyč. Na druhé straně se odhodlal ke střele Ihnačák, ale Král vytěsnil puk vyrážečkou. V závěru třetiny měli domácí k dispozici dvě přesilové hry ihned po sobě. Branku, která by jim zaručila vedení, z nich ale nevytěžili.

Střelecký účet ve třetí části otevřel Kudrna, jehož zakončení z mezikruží donutilo Krále jednat. Hra se oproti předchozím třetinám uklidnila a k vidění byl poměrně vyrovnaný hokej. Teprve v osmačtyřicáté minutě udeřili Piráti, když osamocený DÁVID SKOKAN překonal po přesné přihrávce Pöpperleho - 5:4. Sparta chtěla ihned odpovědět, avšak Kudrnovu nadějnou střelu vyrazil pozorný Král.

O srovnání stavu se snažil střelou přes obránce Pech. Lapačka chomutovského gólmana mu zkazila radost. Výborný zákrok vytáhl i proti nečekanému zakončení Klimka. Piráti se v závěrečných minutách soustředili na obranu a drželi sparťany co nejdále od své brány. Sparta ale zkusila hru bez brankáře a ta jí vyšla. LUKÁŠ PECH doklepl puk do sítě a rozjásal fanoušky svého týmu - 5:5.

V prodloužení si druhý bod vybojovali Chomutovští. DAVID KÄMPF přihrával před branku na Poletína a hosté si puk srazili do vlastní sítě. Gólově bohatý zápas tedy vyhráli Piráti výsledkem 6:5 po prodloužení.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Musím říct, že hlavně v první třetině jsme byli svědky divokého utkání. Pro fanoušky určitě krásný pohled. Nicméně pro trenéry velmi náročné, co se srdeční soustavy týče. Důležité pro nás bylo rozhodnutí vyměnit brankáře. Dali jsme tím mužstvu impuls. Do utkání jsme nastoupili s obrovskou pokorou, protože jsme viděli utkání Sparty ve Švédsku. Připravovali jsme se na to, že pokud chceme uspět, musíme hrát na sto padesát procent. Jsme nesmírně rádi za dva body, jelikož nejsme v tabulce na místě dle našich představ. Věřím, že nyní se trochu uklidníme, rozebereme si chyby a připravíme se na důležité utkání v Pardubicích.“

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): „Utkání bylo podobné tomu v první čtvrtině. První třetina zápasu byla z naší strany velmi špatná. Poté jsme se herně zvedali. Ve druhé třetině jsme srovnali krok s domácími a také se nám povedlo power-play, za což jsme vděční. Obecně ovšem hodně inkasujeme a budeme se muset zaměřit na obrannou hru.“