Pirátům stačily čtyři minuty na senzační obrat. V barážové sérii vedou 1:0!

Napsal 15.04.2012 Lucie Štěrbová
C h o m u t o v - Jak je důležité míti Krafta! Chomutov prohrával v 53. minutě po brance Čutty už 0:2, Pirátům nicméně stačily pouhé čtyři minuty na to, aby skóre zápasu otočili ve svůj prospěch. David Havíř snižoval jen 25 vteřin po druhé boleslavské brance, vyrovnání a vítěznou branku zařídil kapitán Milan Kraft. Chomutov zvítězil 3:2 a ujal se vedení v sérii (top foto: www.bkboleslav.cz)
BAR1 ne 15.4.2012
MBL
2:3(0:0, 1:0, 1:3)
Ml.Boleslav
Hübl (Valent) - Dudáš, Mozík, Chaloupka, Beňovič, Hay, Žabka, Rýgl, Baldwin, Čutta - Balaštík, Podkonický, Mikulík, Tomas, Bahenský, Loskot, Výborný, Pabiška, Stieler, Goertzen, Nouza
Řehoř (Duba) - Pulpán, Havíř, Mrázek, Pavlas, Jillson, Macháček, Bartejs, Grof - Seman, Hromas, Diviš, Ondřej, Hafenrichter, Endál, Hřebejk, Hruška, Kraft, Sikora, Jíra, Gajovský

Ml.Boleslav
26. Balaštík (Podkonický, Goertzen), 53. Čutta (Tomas, Výborný)
53. Havíř (Gajovský, Macháček), 55. Kraft (Endál, Hromas), 57. Kraft (Jíra, Hřebejk)

7:6
1:1
4020
Jeřábek, Šindler - Blümel, Barvíř

První barážové utkání začalo ve velkém tempu. Zhruba první dvě minuty diktovali rytmus domácí. Goertzena v šanci fauloval Sikora, Boleslavští toho ale v přesilovce mnoho nepředvedli a navíc ji zkrátil Čutta. Ve hře čtyř proti čtyřem se osmělili také hosté, což ještě narostlo v momentě, kdy Piráti hráli 19 sekund pět na tři. Krátký časový limit Severočeši spíše prokombinovali, v klasické početní převaze ale Hübl musel vytasit dva zákroky lapačkou, nejprve proti Jírovi a následně proti Gajovskému.

Boleslavští mohli otevřít skóre utkání v momentě, kdy se na led vracel vyloučený Výborný. Společně s Goertzenem jeli dva na jednoho. Proti kanadskému útočníkovi vytáhl Řehoř v poslední chvíli z lehu lapačku. Ke kurióznímu okamžiku došlo v momentě, kdy jeden z Chomutovských jen tak nahazoval puk na boleslavskou branku, aby mohl jít vystřídat, Hüblovi ale podklouzla noha upadl. Na poslední chvíli mu pomohl jeden z domácích obránců. Na druhé straně se vzápětí Mikulík pokusil obhodit Řehořův beton, ale neuspěl. V závěru třetiny hráli svěřenci trenéra Nováka přesilovku, největší šanci si ale připsal na druhé straně Pulpán, když po křídle ujížděl sám na Hübla. Zamířil ale těsně mimo.

Druhá třetina začala opatrněji, částečně možná i proto, že hrály obě strany jen ve čtyřech. S návratem vyloučeného Piráta zkoušel puk tečovat Hromas, Hübl ale dokázal zasáhnout. V odpověď přišla kličkovaná Bahenského na druhé straně, boleslavský útočník ale ve finále nepřechytračil ležícího obránce soupeře. Samotné tempo hry poněkud opadlo, situace začala napovídat, že spíš než přebruslit se budou chtít obě strany trumfnout co do myšlenky. To se nakonec povedlo Jaroslavu Balaštíkovi, jehož první střelu nejprve Řehoř vyrazil, boleslavský forvard ale zakončil napodruhé v pádu.

Chomutov mohl srovnat v přesilové hře, Bruslaři ale hájili své pozice o něco lépe než v první třetině a Piráti to tak měli o něco těžší a útočným pásmem se už nepohybovali tak lehce. Po druhém gólu sahali Bruslaři díky Goertzenovi, který si před brankou počkal na přihrávku od Balaštíka, Řehoř ale opět bravurně zasáhl. Právě brankář hostů svůj tým podržel i o chvilku později, kdy proti němu a Pulpánovi vyrazili Bahenský s Pabiškou. Na druhé straně na sebe už poněkolikáté upozornil Hromas, jeho přihrávka ale byla příliš prudká a tudíž neadresná. Závěr druhého dějství patřil i díky oslabení hostů spíše Boleslavi. Na rozdíl dvou gólů mohl navýšit Podkonický, jenže přehodil nejen překonaného Řehoře, ale i jeho svatyni.

V úvodu třetí třetiny poněkud zkomplikoval svému brankáři život Havíř, když nechtěně tečoval střelu Žabky. Řehoř měl co dělat, aby puk schoval do své náruče. Grof na druhé straně zkoušel pozlobit Hübla, boleslavský brankář byl však u své tyčky připraven v plné polní. Přelévaná z jedné strany hřiště pokračovala, Bahenský sice vykroužil pěknou kličku, branku ovšem nakonec minul. Gólman středočeského klubu zase pro změnu na poslední chvíli zasahoval proti střele, která nečekaně a prudce vyletěla z chumlu hráčů před jeho brankovištěm.

Severočeši začali postupem času z pochopitelných příčin čím dál tím víc tlačit a u Hübla bylo hned několikrát pořádné horko. Přibyly i střely z dálky, proti Grofovi si musel boleslavský brankář pořádně vyjet, aby mu co možná nejvíc minimalizoval prostor kam mířit. V poměrně velkém počtu přesilových her se pak konečně našla jedna, kterou se podařilo využít, ačkoliv Jakubu Čuttovi zahrála do karet i štěstěna, protože jeho šourák prošel po ledě až do sítě, pravděpodobně mezi Řehořovými betony. Rezignace Chomutova ovšem nepřišla, ještě v téže minutě snížil střelou z kruhu opět na rozdíl jediného gólu David Havíř. Po vyloučení Čutty pak nakopnutý Chomutov dokázal rovněž zužitkovat výhodu jednoho hráče v poli a díky Milanu Kraftovi vyrovnal na 2:2. Boleslav se snažila zmobilizovat své síly, ale ztroskotala. Počítáno časem dokonali Severočeši svůj obrat během čtyř minut, také třetí branku si připsal Kraft. Opařený domácí celek se v závěru jen marně pokoušel o dorovnání, nepomohlo ani odvolání Hübla z branky a následná hra v šesti.

Petr Novák, BK Mladá Boleslav: Do utkání jsme nevstoupili šťastně, neproměnili jsme dobré šance, což nás v závěru mrzelo, jelikož soupeř to svoji touhou a bojovností otočili. Zítra nás čeká další bitva, asi to bude dlouhá série.

Stanislav Mikšovic, Piráti Chomutov: Samozřejmě se mi hodnotí dobře. Zápas jsme dovedli do vítězného konce, čeká nás ale ještě dlouhá cesta. Přijeli jsme s velkou pokorou, hráči na hřišti bojovali, snad to stejně budeme zvládat i dál.