Pirátům úvod předkola nevyšel, od Mladé Boleslavi schytali sedmigólový příděl

Napsal 06.03.2017 Antonín Domanický, David Panuška
C h o m u t o v - Opět po roce se v Chomutově začínalo předkolo Generali play-off. Piráti ovšem nebudou na první duel s Mladou Boleslaví vzpomínat v dobrém. Již od dvacáté sekundy prohrávali po proměněném trestném střílení Tomáše Hyky 0:1. Do konce třetiny přidali hráči Bruslařského klubu další tři branky. Ve druhé třetině sice Piráti snížili, hosté ale ve skórování pokračovali a jejich produktivita se zastavila na čísle sedm. Svěřenci koučů Výborného a Žabky berou první vítězství v sérii.
PK1 (ČT SPORT) po 6.3.2017
1:7(0:4, 1:3, 0:0)
MBL
Laco (12.-33. Král) – Flemming, Dlapa, Rutta, Mrázek, Valach, Skinner, Kudělka – Vondrka, Huml, Tomica – Račuk, Sklenář, Skokan – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Raška, Lauko – Kaše
Ml.Boleslav
Maxwell – Stříteský, Kučný, Kurka, Hanzlík, Bernad, Štich, Hrdinka – Hyka, Musil, Lenc – Orsava, Klepiš, Žejdl – Látal, Urban, Pacovský – Pabiška, Vampola, Pospíšil

25. Mrázek (Rutta)
Ml.Boleslav
1. Hyka z trestného střílení, 3. Hyka (Kurka), 12. Vampola (Urban, Látal), 16. Klepiš (Žejdl, Orsava), 26. Hyka (Musil), 32. Žejdl, 33. Pospíšil (Kurka)

Souček, Pražák – Jelínek, Pešek

Zápas započal nařízeným trestným střílením pro Boleslav. Po podražení od Dlapy dostal příležitost ukázat se v individuální disciplíně Tomáš Hyka a střelou pod horní tyč nedal Lacovi šanci – 0:1. Pomstít domácí mohl vzápětí Kämpf, který z prostoru před bránou zakončil mezi betony. Maxwell byl připraven. Bruslaři dostali krátce poté k dispozici čtyřminutovou přesilovou hru. Její první část velmi rychle využil na gólové vlně se vezoucí Tomáš Hyka a hosté vedli již ve třetí minutě 2:0. Piráti si větší šanci vypracovali v osmé minutě, kdy sám mezi kruhy zakončil Tomica. Puk o beton přesunujícího se brankáře změnil směr.

Další boleslavský gól padl ve dvanácté minutě v další přesilové hře. Petr Vampola poslal odražený puk pod zvednutou nohu Laca – 0:3. Chomutovskou bránu od třetí trefy začal střežit Tomáš Král. Nový muž domácího brankoviště musel ukázat svůj um proti nebezpečné akci Pospíšila s Pabiškou, kdy stihl vymrštit lapačku proti dorážce k tyči a zabránit tak nejhoršímu. Nezabránil ale přesné trefě Jakuba Klepiše, jenž využil chyby obrany - 0:4.

Chomutovští zahájili druhou třetinu početní výhodou. V té si vytvořili střelecké šance, které ovšem zastavil pozorný Maxwell. Štěstí se k Pirátům přiklonilo až ve dvacáté páté minutě. Jaroslav Mrázek v pádu poslal kotouč vedle brusle gólmana a snížil – 1:4. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a Tomáš Hyka poslal střelou mezi gólmanovi nohy svůj tým do ještě výraznějšího vedení. Rozhodčí se ještě poradil s kolegou u videa, ale branku znamenající Hykův hattrick uznal – 1:5.

Hra se poté uklidnila a více šancí si vypracovali Piráti. Velkou příležitost měl Skinner, který poslal puk z těsné blízkosti přesně do hrudi gólmana. Z dalšího gólu se ale radovali opět Boleslavští. Gólman Král vyjel z brány a snažil se vyhodit, nicméně našel hůl Lukáše Žejdla, jehož zakončení bylo přesné – 1:6. Bruslaři pokračovali a skulinku mezi betony našel Tomáš Pospíšil - 1:7. Ve 33. minutě tak po sedmém gólu následoval návrat Jána Laca do chomutovské klece.

Boleslav si ve třetí třetině držela jasný náskok a domácí tým nepouštěla do šancí. Z řad hostů měl dobrou příležitost Pacovský, jenž nepříjemně dorážel před bránou, avšak na Laca si nepřišel. Individuálně se zkusil prosadit v pětačtyřicáté minutě Orsava. Finální kličku mu ovšem zkazil Kämpf. Pirátům se snažil vylepšit reputaci kapitán Vondrka. Po rychlé výměně kotouče s Ruttou mu gólovou radost zkazil pozorný Maxwell.

Za početního stavu čtyř proti čtyřem měl dobrou možnost na snížení Dlapa. Z dobré pozice a nehlídán trefil jen vyrážečku přesunujícího se strážce boleslavské svatyně. K zajímavé dorážce se pět minut před koncem dostal i Sklenář. Kotouč pod nohy gólmana nedostrkal a vzápětí se na ledě strhla mela, po které následovala vyloučení na obou stranách. Výsledek zápasu se již neměnil a první zápas předkola Generali play-off tedy vyhráli Bruslaři vysokým rozdílem 7:1.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „Rozhodla první třetina a začátek zápasu, když jsme ve třetí minutě prohrávali 0:2. Boleslav si to potom už hlídala. Trochu jsme se dostali zpátky, když jsme dali na 1:4, ale hned jsme zase inkasovali, takže se utkání potom jenom dohrávalo.“

František Výborný (BK Mladá Boleslav): „Pro nás se utkání vyvíjelo od začátku dobře, jelikož dal Hyka hned v první minutě z trestného střílení gól a následně další. První třetina sice vyzněla pro nás, ale vždycky je takové utkání těžké dohrát. Za stavu 4:1 to začalo trošku jiskřit, což ukončil pátý gól, to bylo asi zlomové.“