Po infarktovém utkání s Plzní berou Piráti dva body za výhru v prodloužení

Napsal 28.12.2017 Kateřina Kundertová, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Ve 34. kole zavítala na led SD ARÉNY Škoda Plzeň. Hosté se rychle dostali do dvoubrankového vedení, které ale Piráti ještě v první třetině smazali. Plzeň předvedla svůj um ve druhé třetině, kdy odskočila o tři branky, ale Piráti se vzchopili ve třetině třetí, kdy se dokonce dostali do vedení. Zápas nakonec dospěl do prodloužení, kde se prosadil Ivan Huml.
34.kolo čt 28.12.2017
7:6p(2:2, 0:3, 4:1 - 1:0)
PLZ
Pavlát (26. Lukeš) – Dvořák, Valach, Dietz, Flemming, Knot, Slovák, Mrázek – Smejkal, Huml, Vondrka – Sklenář, Růžička, Skokan – Poletín, Chlouba, Koblasa – Dlouhý, Šťovíček, Hlava
Plzeň
Hylák – Moravčík, Jones, Sklenička, Kadlec, Pulpán, Čerešňák, Kvasnička – Indrák, Mertl, Gulaš – Stach, Kracík, D. Kindl – Schleiss, Kratěna, Eret – Rubner, Preisinger, Straka

14. Vondrka (Huml, Flemming), 15. Skokan (Knot, Slovák), 41. Koblasa (Skokan, Huml), 53. Mrázek (Huml), 57. Smejkal (Slovák, Skokan), 58. Huml (Knot, Koblasa), 62. Huml (Koblasa)
Plzeň
1. Gulaš (Mertl, Indrák), 8. Schleiss (Rubner, Preisinger), 25. Mertl (Moravčík), 26. Sklenička (Stach, Kratěna), 32. Stach (Moravčík, Preisinger), 59. Stach (Kadlec, Kracík)

Pešina, Úlehla – Kajínek, Zavřel

Do utkání vstoupili lépe hosté, kteří šli už po dvaceti vteřinách do vedení, když Milan Gulaš vybojoval puk u hrazení, otočil se na osu a prostřelil Dominika Pavláta – 0:1. Krátce poté se museli Chomutovští bránit ve dvou po sobě jdoucích oslabeních, ve druhém mohl zvýšit střelec první gólu Plzně, jenž ale netrefil z vyložené šance odkrytou klec. V osmé minutě šla Škodovka do dvougólového vedení, jelikož schovaná rána Jana Schleisse zapadla přes obránce až do sítě – 0:2.

Ve čtrnácté minutě začali svěřenci Vladimíra Růžičky stíhací jízdu. Nejprve Ivan Huml přiťukl puk Michalu Vondrkovi, který z pravé strany nezaváhal, a poté Knotovu ránu od modré tečoval do sítě Dávid Skokan – 2:2. Krátce poté mohl kapitán domácích otočit vývoj utkání, ale sám proti Alexadru Hylákovi neuspěl. Před koncem prvního dějství Chomutov ubránil přesilovku soupeře, a udržel tak vyrovnané skóre.

I do druhé části vstoupili lépe hosté, jelikož měli po pěti minutách a čtrnácti vteřinách hry dvougólové vedení zpět. Tomáš Mertl si vzal puk projel středem obranného pásma domácích a trefil horní roh Pavlátovy klece – 2:3. Přesně po minutě se Škodovka radovala znovu, když vyražený puk našel David Sklenička a vyhnal Dominika Pavláta z brány – 2:4. Mladého Piráta nahradil v brance domácích Štěpán Lukeš.

V dalším pokračování si oba celky zahrály přesilovku, ve které však ani jeden neskóroval. Po polovině střetnutí se před bránou nejlépe zorientoval David Stach, který zakončil do odkryté části klece – 2:5. V závěru dějství mohl snížit Michal Vondkra, jenž ale tváří v tvář plzeňskému gólmanovi trefil pouze jeho připravenou lapačku.

V závěrečné periodě se Piráti radovali už po čtrnácti vteřinách, Dávid Skokan předložil přes brankoviště puk na hůl Petra Koblasy, jenž vstřelil první mistrovský gól v sezóně – 3:5. Za pár momentů měli Chomutovští možnost výhody o jednoho hráče, ale ve dvouminutové přesilovce neohrozili bránu. V polovině třetí části mohl vstřelit kontaktní gól Vladimír Růžička, který uháněl po pravé straně, ale poté v tísni nevyzrál na Alexandra Hyláka.

V 53. minutě zadělal na drama Jaroslav Mrázek, který si z pozice obránce sebral puk, objel celé pásmo i s bránou a prosadil se na zadní tyčku – 4:5. V čase 57:00 vyrovnal v premiérovém zápase za Chomutov Jiří Smejkal, jenž dorazil puk z těsné blízkosti – 5:5. Za 35 vteřin vypukla v SD ARÉNĚ euforie, kterou zařídil povedenou tečí Ivan Huml – 6:5. O půl minuty později bylo opět vyrovnáno – Štěpán Lukeš měl zakrytý výhled, takže plachtící střela Davida Stacha se zastavila až o sít v chomutovské brance – 6:6.

Za vyrovnaného stavu došel duel do prodloužení, ve kterém vzal Ivan Huml situaci dva proti jednomu na sebe a rozhodl o bonusovém bodu – 7:6pp.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „Zápas jsme špatně rozehráli, ale na druhou stranu bylo dobré, že jsme vyrovnali. Druhá třetina byla špatná, soupeř využil šance a dal nám tři góly. Myslím, že bylo hodně důležité, že jsme hned na začátku třetí třetiny dali gól na 3:5. Ožili jsme a nakonec se nám podařilo vyhrát v prodloužení. Chtěl bych poděkovat hráčům za ohromnou bojovnost. Prohrávat o tři góly s Plzní a vyhrát, to není nic jednoduchého. Perfektní výkon.“

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): „Z naší strany byly první dvě třetiny parádní, hráli jsme dobrý hokej. Chomutov sice vyrovnal na 2:2, ale věřili jsme, že ve druhé třetině šance proměníme a mohli bychom odskočit. To se nám povedlo, ale bohužel přišla třetí třetina a hned gól při první střídání, když jsem udělali chybu ve středním pásmu. Když Chomutov snížil na 3:5, úplně se nám to rozpadlo a soupeř se nakopl. Třetí třetinu jsme jenom bránili, to nemůžeme odskočit. Nakonec jsme mohli prohrát a odjet s nulou. Podobný zkrat se nám nesmí stávat, musíme se z toho poučit a hrát celých šedesát minut.“