Podruhé v sezóně jede Chomutov z Hradce bez bodu

Napsal 16.01.2008 Jaroslav Poštolka
C h o m u t o v - Hokejisté Chomutova odcestovali k 36. kolu 1. hokejové ligy na led východočeského celku HC VCES Hradec Králové značně oslabeni. Ke zraněným forvardům přibyla i dvojice zadáků, Trefný s výronem kotníku a Ťupa s virózou. Zároveň se do modrobílé sestavy vrátil útočník Petr Jíra a v defenzivě nastoupil mladý obránce ze slávistiské juniorky Martin Mazanec. Severočeši vstoupili do zápasu pozvolna a hned ve 4. mimutě inkasovali první branku a do konce prvního dějství inkasovali ještě jednou. Na začátku druhé dvacetiminutovky se podařilo Chomutovu snížit zásluhou pohotové trefy Lukáše Ziky, ale o chvíli později hradečtí opět navýšili skóre na rozdíl dvou branek. V polovině utkání na hradeckém stadionu už svítilo na ukazateli skóre nelichotivých 5:1 pro Krušnohorce. V závěrečné třetině se nejprve domácí dostali do pětigolového vedení a poté zkorigoval konečný výsledek svoji brankou Petr Polodna. Nevydařenou premiéru na chomutovské střídačce prožil trenér Martin Pešout.
36.kolo st 16.1.2008
HKR
6:2(2:0, 3:1, 1:1)
Hr.Králové
Brož - Toužimský, Lesák, Táborský, Pavlů, Pazdera, Karlíček, Seidl - Fořt, Roubík, Kadlec - Hruška, Šeda, Volráb - Domin, Suchý, Šimoníček -Kočan
Horčička - Révay, Malinský, Černý, Bombic, Mazanec, Chatrnúch, Březina, Kolda - Polodna, Kostourek, Jíra - Mikšovic, Šíp, Tauš - Hašek, Charousek, Boušek - Havlůj, Stehlík, Zika

Do utkání vstoupily oba týmy opatrně. První střela na bránu byla k vidění až ve třetí minutě, kdy Jaroslav Roubík z dálky vyzkoušel pozornost Horčičky. Do sólového nájezdu se o minutu později dostal Jan Šeda a blafákem do bekhendu překonal Horčičku poprvé ve středečním utkání. První vážnější šance hostů přišla v desáté minutě. Jiří Charousek se ocitl sám před Brožem. Jeho střelu hradecký brankář ale vytěsnil mimo branku. V 16. minutě spálil velkou šanci Kadlec, vzápětí ale vše napravil druhým gólem Jan Šeda, když zakončil rychlou souhru celého útoku.

Ve druhé třetině nejprve hosté snížili na 2:1. Hned ve 23. minutě překonal Brože rychlou střelou z otočky Zika. Jenže domácí prakticky hned z protiútoku utekli soupeři znovu na rozdíl dvou gólů. Petr Domin propasíroval puk mezi Horčičkovými betony a bylo to 3:1. Nápor Východočechů pokračoval i nadále a výsledkem toho byla čtvrtá branka. Postaral se o ni znovu Petr Domin, když tentokrát zamířil přesně po přihrávce Daniela Volrába z přečíslení dvou hráčů na jediného hostujícího obránce. Poslední slovo v prostředním dějství měl kapitán družiny HC VCES Jaroslav Roubík. Domácí vůdce v polovině utkání výstavní trefou využil přesilovou hru. Po přihrávce Zdeňka Toužimského napálil puk přesně do šibenice Horčičkovy branky.

V závěrečném dějství se už domácí soustředili především na uhlídání svého náskoku, přesto ho mohli několikrát navýšit. Velikou šanci měl nejprve Kadlec, ale v sólu si vylámal zuby na Horčičkovi. Lépe si už počínal ve stejné situaci Jan Šeda, který završil 50. minutě ze samostatného úniku svůj středeční hattrick. Chomutovského brankáře překonal stejně jako při prvním gólu blafákem do bekhendu. Závěru zápasu pak patřil hostům a několikrát i brankáři Brožovi. Ten nejprve vytěsnil Charouskovu střelu a poté i velikou šanci kapitána Šípa. V 54. Minutě ale nedosáhl na pohotovou dorážku Petra Polodny, který upravil výsledek na konečných 6:2.

Pavel Pazourek (hlavní trenér Hradce Králové):
Z naší strany byl k vidění velice slušný výkon. Dá se říct, že hráči všech tří formací přispěli ke všem gólům, což je dobře. Zahráli dobře i mladíci ve druhé formaci. Zdravotní problémy se nám po utkání zase rozšířily. Kvůli tříslům nedohrál Milan Karlíček, už ho to táhne delší dobu, uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál. Míra Brož podal dobrý výkon, musí být ale k dispozici juniorům, ti hrají teď důležité zápasy. Pokud by se nedal dohromady do soboty Vláďa Koutský, kterého zase bolí záda, tak by měl už chytat Tomáš Dušek, ten se dává dohromady po viróze. Věříme, že se dá do pořádku i Martin Koudelka, který má nastřelený kotník. Petr Sakrajda ani Jirka Hendrich ale do soboty fit nebudou.

Martin Pešout (hlavní trenér Chomutova):
Chtěl bych domácím pogratulovat. Přesto, že vyhráli 6:2, tak zápas pro ně nebyl jednoznačný. Naše mužstvo hrálo velice dobře, ale bohužel na rozdíl od Hradce jsme neměli štěstí v koncovce. Domácím tam spadlo vše, na co sáhli. My jsme ani z nejvyloženějších šancí nedokázali skórovat. Našemu mužstvu slouží ke cti, že to hráči nezabalili a hráli až do poslední minuty. Jestliže, že jsme třetí třetinu vyhráli 16:11 na střely, tak víme, že se nemáme za co stydět. Věřím, že se nám lehkost do koncovky dostaví a s tím přijdou i vítězství, stejně, jako tomu bylo v říjnu nebo listopadu.