Poslední zápas vítězným. Piráti proti Jestřábům vsítili dvoustý gól v sezoně

Napsal 04.02.2015 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Poslední zápas základní části začal lépe pro Piráty, ale na pohledný gól Ondřeje Kašeho reagovali hosté vyrovnáním. Těsně před koncem třetiny se ovšem prosadil Chlouba dobrou střelou pod horní tyč. Ve druhé třetině Piráti postupně navýšili na rozdíl čtyř gólů. V závěrečném dějství pak svěřenci Břetislava Kopřivy s Alešem Totterem upravili výsledek na osmigólový rozdíl.
52.kolo st 4.2.2015
9:1(2:1, 3:0, 4:0)
PRO
Kopřiva – Rutta, Toman, Koma, Skinner, Scalzo, Šulák, Stehlík, Bartejs – Hovorka, Gajovský, Hřebejk – D. Květoň, Růžička, Šagát – O. Kaše, Kämpf, Dušek – Chlouba, Račuk, L. Květoň
Prostějov
Šimboch (41. Kocián) – Kužel, Látal, Roupec, Husák, Matyáš, Malý, Kaluža – Matuš, Krejčík, Meidl – Kňazev, Venkrbec, Luňák – Indra, Duba, Moučka – Stejskal, Kajaba.

5. O. Kaše (Kämpf, Dušek), 18. Chlouba (Bartejs, Stehlík), 24. Růžička (Rutta), 33. Hovorka (Rutta, Hřebejk), 39. Rutta (Gajovský, Hřebejk), 44. Chlouba (L. Květoň), 50. Šagát (D. Květoň, Račuk), 50. Hovorka (Gajovský), 54. Gajovský (Hovorka, Hřebejk)

2351
Moučka (Prostějov) 10 minut a do konce utkání.

V úvodu zápasu jsme viděli šanci Jestřábů. Kužel dostal puk na modrou a poslal ho mezi betony Kopřivy, který je včas sevřel a nepropustil kousek černé pryže dále. O minutu později poslal podobnou střelu Stejskal a kdosi z jeho spoluhráč puk tečoval do hrudi chomutovského gólmana. Piráti se snažili útočit, ale do výrazné šance se v úvodu zápasu nedostali. Teprve Skinner předvedl bekhendové zakončení, kterým donutil Šimbocha k zákroku. Posléze se do útočného pásma probojoval ONDŘEJ KAŠE. Stahovačkou obehrál obránce a vystřelil mezi nohy gólmana – 1:0.

Netrvalo dlouho a během signalizované výhody se stihl prosadit JAKUB MATYÁŠ, který srovnal stav – 1:1. Piráti se snažili dostat zpět do vedení. Kämpf otřel puk o tyčku, brankář jen se štěstím vyrážel Chloubovu dorážku. V polovině třetiny si Hovorka připravil obrovskou šanci, když během přesilovky dostal gólmana z brány a nastřelil vzdálenější tyč. V další přesilové hře měl šanci David Květoň, ale nedokázal včas usměrnit puk. Tři minuty do konce periody ROMAN CHLOUBA poslal střelu přes obránce a trefil se pod horní tyčku – 2:1.

Na začátku druhé dvacetiminutovky prověřil Kužel Kopřivu, když střelou od modré donutil gólmana k zákroku vyrážečkou. Úspěšnější byli ale domácí, konkrétně VLADIMÍR RŮŽIČKA, jemuž se podařilo vsítit třetí branku Pirátů – 3:1. Piráti mohli i navyšovat. Velký přesilovkový závar před brankou Šimbocha ale gólem neskončil. Hosté měli následně i příležitost dvojnásobné přesilové hry, v ní však nic kloudného nevymysleli, naopak je chvílemi nebezpečně ohrožovali Chomutovští.

Přibližně v polovině třetiny přišel velký okamžik Kopřivy. Proti unikajícímu Venkrbcovi se sklouzl a předvedl zákrok podobný legendárnímu Haškovi. Chomutov pokračoval v dominantní hře a během početní výhody se prosadil MAREK HOVORKA, který byl v zápase velmi aktivní. Dostal puk na hranici kruhu a poslal jej přes obránce do horního rohu – 4:1. Jestřábi se snažili odpovědět vzápětí, ale střelu Kňazeva rychlým pádem zblokoval Bartejs. Na druhé straně pak tři minuty před koncem třetiny zakončoval těsně vedle Kämpf. Posléze si ale Piráti vybudovali tlak u branky, který vyústil v zakončení JANA RUTTY a stadionem se nesla oblíbená píseň „Pátá“ – 5:1.

Ve třetí třetině pak hosté vystřídali gólmana. Šimbocha ihned v úvodu nahradil Kocián. Ten musel po zahájení hry vyrážet nepříjemnou jedovku Lukáše Květoně. Uplynuly necelé čtyři minuty hry a Lukáš Květoň přenechal puk ROMANOVI CHLOUBOVI, jenž zamířil přesně – 6:1. Krátce poté se Piráti dostali do velké šance, Scalzo mohl střílet do odkryté brány, ale minul puk. Chvíli poté byl vidět i pěstní souboj domácího obránce Stehlíka s Roupcem. Stehlík jasně dominoval, ale následně jej stejně jako protihráče čekal trest.

V polovině třetiny pak přišla gólová smršť. Nejprve se prosadil MARTIN ŠAGÁT – 7:1. Následně po třinácti vteřinách se trefil podruhé v zápase MAREK HOVORKA - 8:1. Nedlouho poté zaokrouhlil počet letošních branek na číslovku 200 NIKOLA GAJOVSKÝ - 9:1. Piráti tak uzavřeli základní část úspěšně.

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „Po ospalé první třetině jsme ve druhé části začali zlepšovat pohyb, celé pětky lépe bruslily a hráli jsme lépe v útočném pásmu. I obránci se dobře zapojovali do kombinací. Zápasu jsme dominovali, což vyvrcholilo dvoustým gólem. Výborný zápas, naladili jsme se na play-off. Přáli bychom si, aby na zápasech bylo vyprodáno. Věřím, že od 18. února si všichni vezmou zápasy za své a pokusíme se tu udělat co nejlepší atmosféru a přilákat co nejvíce lidí.

Zdeněk Čech (LHK Jestřábi Prostějov): „Není náhoda, že mužstvo, které proti nám hrálo je první. V momentě, kdy se dostali do většího vedení, začali hrát uvolněně, dokázali dobře kombinovat a přebruslili nás. Obránci si najížděli do zakončení před bránu. Chomutov ukázal, proč vyhrál základní část.“