Povinnost splněna! Starší dorost deklasoval Motor a připsal si druhou osmifinálovou výhru

Napsal 25.02.2017 David Panuška
C h o m u t o v - Starší dorost se po první dramatické výhře nad českobudějovickým Motorem radoval z druhé výhry. Svěřenci Miroslava Buchala byli navíc posilněni o Jakuba Lauka, který se blýskl třemi body. Starší dorostenci již od třetí minuty vedli. Vedení drželi po celé utkání a nakonec se radovali z vysoké výhry 6:1!
OF2 so 25.2.2017
6:1(1:0, 1:0, 4:1)
CEB
Běhula – Štochl, Zeman, Seemann, Procházka, Kleiner, Jarý, Viktorin, Buchtela – Köver, Veselý, Černý, Lauko, Chlán, Baier, Navrátil, Hradecký, Svoboda, Koblížek, Ouřada, Brandner.
Č. Budějovice
Svoboda – Kubíček, Doktor, Rákosník, Dudáček, Škola, Šafář, Miročnikov – Silný, Matys, Krcho, Vaculík, Řezáč, Egert, Toman, Prášek, Masopust, Novák, Kašper.

3. Ouřada (Navrátil), 29. Lauko (Koblížek, Buchtela), 45. Koblížek (Svoboda, Lauko), 48. Chlán (Černý, Köver), 57. Černý (Ouřada), 58. Svoboda (Lauko, Zeman)

Matěj Šafář (CEB) - 10 min., nesportovní chování

Piráti do utkání naskočili skvěle. Byli aktivní a již ve třetí minutě se radovali z první vstřelené branky. Jakub Navrátil se dostal s pukem před branku a následně jej přihrál k levé tyčce. Kryštof Ouřada zde měl jednoduchou úlohu, bekhendem otevřel skóre. Ani ne minutu na to přišla další šance. Ondřej Buchtela dostal přihrávku mezi kruhy, následnou střelou ale orazítkoval jen břevno.

Hosté se do první šance dostali až ve dvanácté minutě. Šimon Kubíček zakončoval z mezikruží, jeho svižná rána ale skončila na výstroji brankáře. Do kabin šli tak šťastněji hokejisté domácího Chomutova.

Druhá třetina byla na svém začátku hodně opatrná. Do první šance se dostali domácí až po sedmi minutách. Jakub Lauko si najel před branku a hledal Jana Svobodu. Ten zakončoval jen do betonů skvěle přesouvajícího se jmenovce. Jakub Lauko se ovšem minutu na to již mohl radovat. Dostal od Tomáše Koblížka luxusní pas a unikal na Svobodu. Toho rychlou střelou zápěstí k levé tyčce dokázal překonat.

Hosté se pokoušeli hned snížit. K Martinu Beránkovi se odrazil kotouč od zadního mantinelu, brankáře Běhulu ale překonat nedokázal. Na konci druhé části hry měl zajímavou šanci Ondřej Buchtela, který ale střelou od modré čáry trefil jen brankovou konstrukci. Piráti ve druhé třetině tak navýšili své vedení na 2:0.

Hned po pětadvaceti sekundách třetí třetiny přišlo drama. Lukáš Matys obral bránícího hráče, udělal kličku Běhulovi a střelou do odkryté klece snížil na rozdíl jediné branky. Uběhlo dalších třicet sekund a hned mohlo být vyrovnáno. Martin Beránek se objevil naprosto sám před Běhulou, chomutovského brankáře ale nepřekonal.

Domácí celek na změnu skóre dokázal celkem včasně odpovědět. Jan Svoboda si najel po pravé straně před branku a svou přihrávkou našel ještě lépe postaveného Tomáše Koblížka - 3:1. Neuběhly ani tři minuty a už to bylo o tři branky. Petr Chlán přihrál za branku Davidu Černému a najel si mezi kruhy. Následně dostal puk zpět, který následně poslal do levé šibenice.

Právě mozek poslední akce se své branky také dočkal. David Černý opustil trestnou lavici, přijal na pravé straně puk a unikal do zakončení. Jeho rána do šibenice nakonec slavila úspěch a domácí vedli 5:1. Hosté to následně přehnali s agresivitou, byli vyloučení a domácí dali šestou branku. Gólový účet uzavřel tvrdou střelou z pravého kruhu Jan Svoboda. Stejný hráč měl v poslední půlminutě ještě jednu šanci, odkrytou branku z metru ale nedokázal trefit.