První body vybojoval Chomutov až po velké bitvě

Napsal 08.09.2004 Petr Kubica, David Schlegel
C h o m u t o v - V prvním utkání sezóny předvedly oba týmy velmi dobrý hokej. Nečekaně měli se svým soupeřem Chomutovští hodně práce. Dvakrát dokázal Panter Martin Bouz vyrovnat chomutovský náskok, teprve branka Petra Jíry ze 44. minuty zůstala bez odpovědi. Další trefy domácích přidali Kamil Koláček a Martin Malát. Čtěte podrobné zpravodajství (reportáž).
1.kolo st 8.9.2004
3:2(1:0, 1:2, 1:0)
HAV
Horčička - Révay, Hájek, Nosek, Trefný, Schneider, Plaček, Prošek - Jíra, Šíp, Hahn - Charousek, Koláček, Polodna - Buchal, Mikšovic, Boušek - Ibl, Malát
Havířov
Vrba - Vavruša, Šefčík, Mareček, Prokop, Zátopek, Dresler, Štěpán, Flašar - Bouz, Mikšan, Zdeněk - Dibelka, Volák, Folta - Sedlák, Syřínek, Žůrek - Dvořák, Studený, Lichý

Oba celky nastoupily k úvodnímu utkání 1.ligy v nových dresech a s vírou, že právě jim přinesou štěstí. Od prvních minut bylo vidět, jak hráčům obou týmů chyběl ten pravý ligový hokej, a proto začali s velkým nasazením. Ve 2.minutě se fanoušci i hráči chomutovského mužstva předčasně radovali z gólu, radost jim překazil předchozí faul Mikšovice. V 19.minutě nevyužil nájezd na havířovského brankáře Šíp a stejnou možnost měl o minutu později Polodna, který si vynutil alespoň přesilovku Chomutova. Další výhodu tváří v tvář brankáři Horčičkovi odmítl havířovský Zátopek, ovšem hned z protiútoku otevřel po přihrávce Charouska gólový účet domácí Kamil Koláček - 1:0. V závěru první části chtěl Horčičku překvapit hostující Dvořák, přes brankářovu hůl však puk k tyči neprostrčil.

Na začátku druhé třetiny se chomutovští usadili v obranném pásmu hostí. Ovšem ve 23. minutě se zrodil pokus o únik havířovského hráče a následné hákování Plačka nemělo u rozhodčího pochopení, nařídil trestné střílení a Panteři se mohli radovat z vyrovnávacího gólu Martina Bouze na 1:1. Po pěti minutách zahrozili havířovští hráči při přečíslení, Folta mířil pod horní tyčku, ale Horčička jeho střelu skvěle chytil do lapačky. Přesilovka Chomutova ve 36.minutě neměla dlouhého trvání. Po několika sekundách se ve skrumáži před Vrbovou brankou nejlépe zorientoval Martin Malát a poslal domácí opět do jednobrankového vedení 2:1. Po špatné rozehrávce severočeského týmu čekala na havířovského hráče jediná překážka v podobě brankáře Horčičky, dělovkou vyrovnal na 2:2 opět Martin Bouz. Po čtyřiceti minutách tak bylo skóre vyrovnané.

Do poslední části vstoupili domácí velkým náporem. Po dvou minutách se přes dva obránce proháčkoval Charousek, ale Vrba jeho blafák vystihl a kotouč svým tělem zalehl. Po faulu Bouze měl Chomutov další výhodu přesilové hry, kterou po přihrávce Šípa využil Petr Jíra a stanovil tak skóre na 3:2. V polovině utkání se hra přelévala z jedné strany na druhou, bylo k vidění mnoho nepřesných přihrávek s několika neúspěšnými střelami na obou stranách. V závěru utkání si hostující tým vzal oddechový čas a poslední minutu se pokoušel o hru bez brankáře, ve které byl pro domácí tým velmi nebezpečný. Za zmínku určitě stojí veliká šance Bouze, kterou nevyužil. Chomutovští hráči tak okusili radost z výhry hned v prvním utkání tohoto nového ligového ročníku.

3. formace: 26

Vladimír Kýhos (Chomutov): "Tak letošní první utkání se velmi podobalo zápasu z minulého roku, kdy jsme první zápas hráli proti Hradci. Havířov přijel bránit a nám se nepodařilo vstřelit branky, které by nás uklidnili. Věřím, že zápas od zápasu půjdeme nahoru."