První zápas play off proměnil Chomutov ve svoji exhibici

Napsal 15.02.2004 Martin Bocian
C h o m u t o v – Vstup do vyřazovacích bojů se hokejistům KLH Chomutov vydařil nad očekávání výborně. Zápas proti nevyzpytatelné Třebíči zvládli na jedničku a zaslouženě se mohli radovat z vysokého vítězství 9:2. Jedná se o nejvyšší výhru Severočechů v play off v novodobé historii. Doposud držel primát zápas ze semifinále 2000/01 proti Rosicím, které chomutovští vyhráli 8:0. Hrdinou utkání se stal křídelní útočník domácích Ladislav Boušek, autor hattricku. Dvakrát se trefil Šíp a po jednom gólu přidali Kostourek, Jíra, Nosek a Hahn. Dnešní výsledek byl tou nejlepší pozvánkou na zítřejší druhý duel, který začíná na chomutovském stadionu tradičně v 17.30.
ČF1 ne 15.2.2004
9:2(2:0, 5:2, 2:0)
TRE
Fikrt (41. Podolka) - Nosek, Plaček, Maleček, Trefný, Szakal, Liška, Ambrož, Dráb - Jeslínek, Šíp, Boušek - Jíra, Charousek, Kostourek - Mikšovic, Koláček, Polodna - Martenek, Slavík, Hahn
Třebíč
Luňák (24. Koťátko) - Černý, Kališ, Kučný, Horák, Hrbáček, Mazanec, Spitzer, Pecka - Kaňka, Žiška, Holý - Fryauf, Oliva, Hrůza - Wolf, Sobotka, Květoň - Lála, Zahradník, Caha

Chomutov začal zápas, jak se na favorita sluší a patří, náporem. Už v 1. minutě vyprášil Luňákův beton střelou od modré Plaček. Ve 2. minutě přihrál Koláček zpoza branky Liškovi, který však mířil pouze do lapačky hostujícího brankáře. Poté byl sám před brankou Charousek, ale ani on neuspěl. Skóre se proto poprvé měnilo v 6. minutě. Třebíčští hráli přesilovku a usadili se v útočném pásmu. Jejich rozehrávku ale zachytil Ladislav Boušek, vyslal do úniku Radka Šípa, který nikým neatakován mířil mezi Luňákovy betony – 1:0. V 9. minutě přihrál Maleček na útočnou modrou Koláčkovi, tomu však utekl puk. O minutu později se strážce chomutovské svatyně Michal Fikrt nenechal překvapit Žiškovo tvrdou střelou. Z protiútoku byl v dobré pozici Koláček, jehož střelu Luňák vyrazil a dojíždějící Mikšovic přestřelil prázdnou bránu. Kuriózní situace se stala ve 12. minutě. Žiška už už ujížděl sám na Fikrta, ale ve středním pásmu se mu zlomil nůž na pravé brusli a následovala série několika pádů. Nakonec se však hráč na střídačku přeci jen dostal. V 15. minutě opět zaúřadoval první útok domácích. Šípovu střelu Luňák pouze vyrazil a Ladislav Boušek pohotovou dorážkou zvýšil na 2:0. Obrovskou šanci pak spálil Kostourek, který měl před bránou spoustu času na zakončení, ale mířil jen do brankáře hostí. A když Horákova střela jen těsně minula Fikrtovu branku, odcházelo se do kabin za stavu 2:0.

Druhá třetina začala lépe pro hosty. Po krásné individuální akci se proháčkoval až před bránu Jiří Oliva a střelou k tyči překonal Fikrta – 2:1. Odpověď domácích však na sebe nenechala dlouho čekat. V přesilové hře překonal Luňáka střelou z mezikruží Radek Šíp – 3:1. Za necelou minutu už vedli domácí o tři branky. Po rychlém brejku překonal Milan Kostourek hostujícího brankáře bekhendovým blafákem a upravil stav na 4:1. V třebíčské brance pak Luňáka vystřídal Jan Koťátko. Ještě jednou v zápase se ale Třebíči podařilo snížit. Ve 26. minutě se Chomutov dostal pod obrovský tlak a když už to vypadalo, že se z něj domácí vysvobodí, tak Michal Horák se štěstím propasíroval puk za Fikrtova záda – 4:2. Hosté se ještě snažili zvrátit průběh zápasu, ale zanedlouho naopak obdrželi pátou branku. Michal Jeslínek po levé straně zavezl puk do útočného pásma, našel před bránou volného Martina Noska, který tečoval kotouč za Koťátkova záda – 5:2. V polovině zápasu se u zadního mantinelu nenechal zahanbit chomutovský obránce Maleček, když poslal k zemi Olivu a putoval na trestnou lavici. Hra v oslabení ale dnes domácím vyhovovala. Radek Šíp a Ladislav Boušek se dostali do přečíslení a druhý jmenovaný vsítil šestý gól – 6:2. Útočník domácích s číslem 81 na zádech, Ladislav Boušek, v dnešním utkání opravdu zářil a ve 34. minutě zvýšil po Koláčkově přihrávce už na 7:2.

Do poslední třetiny se zapojili všichni hráči, kteří doposud seděli na střídačce, včetně náhradního brankáře Michala Podolky, který vystřídal Fikrta. Nový muž v chomutovské brance poprvé zasahoval ve 42. minutě proti střele Lály. Ve 45. minutě ujistili chomutovští své příznivce, že pětibrankový náskok není zdaleka konečný. Při signalizované výhodě přihrál Radek Šíp do jízdy Petru Jírovi, jenž prostřelil Koťátka mezi betony – 8:2. Na opačné straně mířil Sobotka jen do betonu domácího gólmana. Podolka si poté poradil i s kličkou Olivy a z protiútoku předvedlo hezkou akci na jeden dotek trio Jeslínek, Boušek a střílející Šíp. Ve 49. minutě byl sám před bránou Jíra, ale Koťátko bravurním zákrokem lapačkou jeho střelu chytil. Devátou a poslední branku přidal Chomutov v 55. minutě. Plaček vysunul do protiútoku Milana Hahna, proti jehož bekhendovému blafáku byl tentokrát Koťátko bezmocný – 9:2. V té době se celý stadion s výjimkou skupiny třebíčských fandů dožadoval vytoužené “desítky“, na kterou ale nakonec bílomodří nedosáhli. Chomutov tak po vynikajícím výkonu pohodlně zvítězil 9:2.

Vladimír Petrovka: "Dneska nemůžeme hráčům nic vytknout, předvedli skvělý výkon. Jen možná ta střelecká potence, měli jsme šance aspoň na dvacet branek, ale to vůbec nevadí, počítá se výhra nikoliv počet gólů. Zítra jedeme od začátku a budeme se snažit navázat na dnešní výkon."

Karel Čapek: "Bohužel dneska nám vůbec nic nevyšlo. Nezbývá nám nic jiného než na tuto vysokou porážku zapomenout, pokud se tím budeme trápit, tak tady zítra nemáme co dělat, takže to musíme hodit za hlavu, je to utkání, které je pro nás ztraceno. My se musíme poučit z toho, že jsme dnes nabídli takovouto lehkou cestu k vítězství, musíme si z toho vzít ponaučení, a zítra to zkusit znovu"."