Rozhodly přesilovky a Jeslínek

Napsal 18.09.2004 Libor Kult
C h o m u t o v - Ve 4.kole zavítal na chomutovský led další moravský tým HC Slezan Opava. Domácím se povedla první třetina, po které vedli gólem v přesilové hře 1:0. Od začátku prostřední části se vyrovnala hra a na jejím konci i skóre. Domácí znejistěli a přestala se jim dařit koncovka. Na pomoc jim přišla jejich domácí silná zbraň, kterou jsou přesilovky. Jednu z nich v závěrečné třetině využil Hájek a strhnul vedení na stranu Chomutova. To zakrátko potvrdil svým druhým gólem výborně hrající Jeslínek a narodila se tak třetí domácí výhra v řadě.
4.kolo so 18.9.2004
4:2(1:0, 1:2, 2:0)
OPA
Horčička - Hájek, Prošek, Trefný, Řezníček, Schneider, Nosek, Plaček, Révay - Jíra, Šíp, Polodna - Boušek, Mikšovic, Jeslínek - Malát, Charousek, Buchal - Hahn, Koláček, Martenek
Opava
Šlupina - Přibyla, Vnenk, Bartoň, Kramný, Machálek, Procházka - Tomáš Lhotský, Kašík, Rozum - Adamčík, Boháč, Kříž - Luděk Lhotský, Harazim, Suchánek - Hebar, Martiník, Zbořil

Kdo si myslel, že nepovedené utkání v Berouně zanechá na hráčích Chomutova negativní stopy, byl v první třetině příjemně překvapen. Domácí hokejisté byli aktivní a již v první minutě měl velkou šanci Mikšovic, ale před prázdnou bránou nezkrotil dostatečně puk. O tři minuty později už ale uhodilo. V přesilovce napřáhl na modré Roman Prošek a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0. Chomutovští byli i nadále aktivnější a na začátku 11.minuty šli Charousek s Buchalem sami na obránce hostí. Puk jim však utekl do rohu kluziště. Ve 13.minutě nahodil Schneider do útočného pásma a jeho nahození zazvonilo o pravou tyč Šlupinovy branky. A protože se neujala ani Šípova rána z poslední minuty, skončila první třetina 1:0.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté a za svou snahu byli odměněni v přesilovce ve 24. minutě, kdy od modré čáry vyrovnal Lukáš Vnenk - 1:1. Ale za čtyři minuty Chomutov opět vedl. Branku přinesl dravý průnik obránce Řezníčka podél mantinelu, odkud přihrál do středu pásma na Michala Jeslínka, který se nemýlil – 2:1. Ve 34. minutě postupovali tři hráči Opavy na dva obránce Chomutova, ale Vnenk ztratil kotouč. Tato varování domácím nestačilo. O dvě minuty později zapomněla domácí obrana na Andreje Hebara a ten samostatný únik proměnil – 2:2. Ve zbytku třetiny se již útočníci nedokázali prosadit, a proto se šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Začátek závěrečné třetiny byl ve znamení nervozity a častého vylučování. První hokejovější akcí byl až průnik Jeslínka ve 47.minutě, který zastavila hostující obrana za cenu faulu. Tuto výhodu domácí ještě nevyužili, ale tu následující v 51.minutě už ano. Nahození Davida Hájka zapadlo do pravého dolního rohu hostující svatyně – 3:2. Tři minuty nato přidal Michal Jeslínek svůj druhý gól v zápase, když využil své rychlosti a dostihl opuštěný puk ve střední pásmu a blafákem nedal Šlupinovi šanci – 4:2. Ještě v téže minutě mohl snížit Přibyla, ale kličku nedotáhl do brankového konce. Ve zbytku utkání se již šance nerodí, a tak si domácí připisují další, i když vydřené, vítězství.

Vladimír Petrovka (Chomutov): „Myslím, že jsme začali dobře. První třetina se nám povedla. Měli jsme spoustu brankových příležitostí, které jsme ale bohužel nedokázali proměnit. Poslední část už nám vyšla lépe a zaslouženě jsme zvítězili.“