SD ARÉNA viděla dvanáct gólů a velkolepé vítězství Pirátů nad Plzní

Napsal 23.10.2015 Kryštof Kousal
C h o m u t o v - Ve 13. kole Tipsport extraligy se v Chomutově odehrála dvanáctigólová přestřelka. Vedení se ujali Piráti, ale hosté skóre otočili. Po druhém vyrovnání Kämpfa šli Piráti znovu do vedení a už ho nepustili. Hvězdou zápasu byl tříbodový David Kämpf a velký den měl také osmnáctiletý David Kaše, který si připsal vůbec první extraligovou trefu!
13.kolo pá 23.10.2015
7:5(1:2, 5:2, 1:1)
PLZ
Kopřiva (21. Strmeň) – Drtina, Rutta, Dlapa, Rýgl, Jánošík, Szathmáry, Trefný, Blaha – Vondrka, Červenka, Kaše – Sklenář, Růžička, Pospíšil – Hřebejk, Dušek, Hovorka – Tomica, Kämpf, Květoň.
Plzeň
Polívka (31. Machovský) – Sklenička, Kadlec, Moravčík, Jeřábek, Pulpán, Kubka – Johnson, Bližňák, Kratěna – Kubalík, Kracík, Indrák – Hossa, Lev, Sýkora – Poletín, Preisinger, Hollweg.

15. Červenka (Vondrka), 22. Kämpf (Jánošík, Pospíšil), 26. Kämpf (Tomica), 31. Jánošík (Červenka, Hřebejk), 37. Hovorka (Červenka), 40. Kaše (Kämpf, Jánošík), 60. Drtina.
Plzeň
17. Johnson (Hossa), 19. Kracík (Kubalík), 23. Johnson (Kratěna), 40. Jeřábek, 41. Kracík (Jeřábek).

Čech, Hribik – Komárek, Ondráček.

V úvodu střetnutí si první zákrok připsal Miroslav Kopřiva, když bez problémů lapil střelu Ondřeje Kratěny od mantinelu. I na druhé straně kluziště Polívka úspěšně zasáhl, vyrazil do bezpečí ránu Martina Rýgla od modré. Chomutovští sice dobře bránili a napadali i ve středním pásmu, ale nemohli najít účinnou taktiku na rozehrání nebo vyhození kotouče z vlastního pásma, z čehož vzniklo několik nebezpečných akcí, Miroslav Kopřiva zůstal stoprocentní. Do šance se dostal i David Kämpf, jenž dostal skvělý pas za obranu hostů, neměl však potřebnou rychlost, aby situaci proměnil a překonal brankáře hostů.

V deváté minutě se do své oblíbené pozice v levém kruhu dostal Marek Hovorka, vypálil na Polívku, tomu kotouč vypadl, ale pozorná obrana Plzně uklidnila situaci. V SD ARÉNĚ se čekalo na první branku do patnácté minuty, kdy se prosadila nejnovější pirátská posila. Domácí získali odražený puk v útočném pásmu. Michal Vondrka se otočil na hraně levého kruhu, poslal kotouč na bránu a tam tečoval střelu Roman Červenka - 1:0. Hned po inkasovaném gólu vyrazila Plzeň do brejku a vynutila si faul. Vladimír Růžička dostal dvě minuty za hákování.

Úvod oslabení Piráti zvládli, ale pět vteřin před vypršením Růžičkova trestu se v čase 16:41 prosadil Nicholas Johnson, který po střele Marcela Hossy kotouč se štěstím usměrnil za záda Miroslava Kopřivy - 1:1. Bleskový obrat Škodovky zařídil Jaroslav Kracík, když objel bránu a střelou zápěstím našel mezírku ve výstroji domácí jedničky - 1:2. Do prostředního dějství šli Piráti v početní výhodě za faul Mária Bližňáka.

Druhá třetina začala s Janem Strmeněm v brance a vyrovnávacím gólem Pirátů. Přesilovou hru, kterou si Piráti vybojovali na konci prvního dějství, využil třicet jedna vteřin před vypršením David Kämpf, jenž si srazil střelu Adama Jánošíka, a pak z otočky zakončil nad lapačku brankáře hostů - 2:2. Než se domácí vzpamatovali, už zase prohrávali o jednu přesnou trefu. Plzeňští se dostali do vedení zásluhou Nicholase Johnsona, který si střelou pod lapačku vystřídavšího Jana Strmeně připsal druhou branku v zápase - 2:3. Hned vzápětí Marek Tomica fauloval brankáře hostů vysokou holí a dostal dvě minuty.

V šestadvacáté minutě Piráti opět vyrovnali. David Kämpf vsítil druhý gól v zápase. Zpoza brány poslal kotouč na Patrika Polívku a ten si touš srazil za záda - 3:3. Na druhé straně kluziště se dostal do šance Lukáš Pulpán, tomu však domácí obrana radost překazila. Piráti se opět ujali vedení. Adam Jánošík dostal kotouč na modrou čáru, vycouval do osy hřiště a vypálil do levého horního rohu - 4:3. Do branky po čtvrtém inkasovaném gólu nastoupil Matěj Machovský. Ani vystřídavší gólman hostům nepomohl. Tři minuty zbývaly do druhé sirény, když Roman Červenka zajel s kotoučem za branku, odkud poslal přihrávku na Marka Hovorku, jenž z hranice brankoviště překonal Matěje Machovského - 5:3.

Roman Červenka měl na hokejce šestý gól Pirátů, bohužel z dorážky branku netrefil. V čase 39:43 Chomutovští přidali šestou trefu. Ve zmatku před Matějem Machovským našel David Kämpf skvělou přihrávkou Davida Kašeho, který neměl problém dostat kotouč za čáru - 6:3. Osmnáctiletý útočník si tímto gólem připsal první přesnou trefu v extralize. O osm vteřin později Jakub Jeřábek napřáhl ve středovém kruhu a překvapil Jana Strmeně natolik, že kotouč propustil za svá záda - 6:4. Do třetí třetiny se šlo s dvoubrankovým rozdílem.

Poslední dějství nezačalo pro Piráty šťastně, osmadvacet vteřin po buly Jan Strmeň potřetí inkasoval. Škodovka rozebrala domácí obranu, Jakub Jeřábek přihrál na Jaroslava Kracíka. Ten si bruslí sklepl kotouč do osy a tím rozhodil domácího gólmana, který proti jeho následnému zakončení neměl šanci zasáhnout - 6:5. Tomáš Pospíšil vyhodil kotouč mimo ledovou plochu a nabídl tím Plzni šanci na vyrovnání, kterou však nevyužila. Ve 43. minutě se do samostatného úniku dostal Roman Červenka, který dlouhým blafákem do bekhendu Matěje Machovského nepřekonal.

Ve 47. minutě se Marcel Hossa zapletl s Janem Strmeněm a získal dvouminutový trest. Piráti tak dostali další šanci opět navýšit své gólové konto. Do výraznější šance se dostal Marek Hovorka, jenž z levého kruhu mířil nad. A poté Štěpán Hřebejk, který se tlačil k dorážce, Matěj Machovský si kotouč pohlídal a hostům se vrátil zpět pátý hráč.

Na začátku posledních deseti minut utkání dostal Ondřej Dlapa dvě minuty za vysokou hůl a Piráti se museli bránit. Domácí byli v oslabení aktivnější a Matěj Machovský byl dvakrát pozorný a přikryl kotouč. K větší možnosti vyrovnat se dostal Marcel Hossa, jenž se skvěle uvolnil, ale Jana Strmeně v brance nepřekonal. Domácí již v pěti zamkli soupeře v pásmu a Vladimír Růžička mladší pálil moc vysoko. Jan Rutta poslal z úhlu kotouč na branku pak se snažil přes brankoviště přihrát na Marka Hovorku, k tomu přes hokejky obrany hostů puk nedoputoval.

Čtyři minuty do závěrečného hvizdu dostal Roman Červenka dvě minuty za nedovolené bránění. Hned v závěsu se provinil i Petr Kadlec a dostal stejný trest. Za stavu čtyři na čtyři si ani jeden z týmů větší šanci nevypracoval a oba celky se vrátily do pěti. David Kämpf vzal kotouč na vlastní brankové čáře a dojel až na Matěje Machovského, ale toho už nepřekonal. Trenér hostů Michal Straka si v závěru vybral oddechový čas, tento krok se mu nevyplatil, protože Plzeň ještě třiačtyřicet vteřin před koncem inkasovala. Přes celé kluziště se trefil Jiří Drtina a uzavřel tak utkání sedmým gólem - 7:5.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „Bylo to hodně vyrovnané utkání. Já jsem moc rád, že jsem doma konečně nastříleli více gólů. Že to není výsledek, jako jsme doma doteď vyhrávali 1:0, 2:1...“

Michal Straka (HC Škoda Plzeň): „My jsme si utkání prohráli ve druhé třetině. Po našich chybách jsme dostali pět gólů. Pak jsme sestavu stáhli jenom na tři formace a snažili se stav utkání otočit. Jelikož domácí dobře bránili, tak už jsem byli unavení a nepovedlo se vyrovnat. Gratuluji domácímu celku k vítězství.“