Série je vyrovnána. Piráti podlehli Ústí, hosté rozhodli ve třetí třetině

Napsal 19.02.2015 Antonín Domanický
C h o m u t o v – Druhý čtvrtfinálový zápas čekal na Piráty v domácím prostředí. Po prvním úspěchu chtěli Chomutovští navýšit vedení v sérii. Během úvodní přestávky bylo ale jasné, že Ústí bude velmi odhodlané a skóre ukazovalo stav 2:2. Ve druhé třetině se Slovan ujal vedení, Piráti zvládli otočit, ale hosté opět zabrali a vyrovnali na 4:4. Ve třetí části se Slovanu podařilo vsítit tři branky a zajistit si tak první výhru ve čtvrtfinále společně s vyrovnáním série.
ČF2 čt 19.2.2015
5:7(2:2, 2:2, 1:3)
UNL
Kopřiva – Drtina, Koma, Skinner, Scalzo, Bartejs, Šulák – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – L. Květoň, Růžička, Chlouba – Dušek, Kämpf, O. Kaše – Sinisalo, Račuk, D. Květoň.
Ústí n.L.
Volke – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Grin, Smetana – Tůma, Roubík, Merta – Kloz, Hanzl, Pořický – Kuchynka, Vávra, Gengel – Suchan.

9. Hřebejk (Toman, Růžička), 13. O. Kaše (Dušek, Kämpf), 31. Hřebejk (Hovorka), 33. Račuk (D. Květoň, Sinisalo), 60. Hřebejk (D. Květoň, Toman)
Ústí n.L.
13. Merta (Roubík, Tůma), 18. Tůma (Roubík, Merta), 27. Gengel (Roubík, Kolafa), 40. Roubík, 49. Kloz (Hanzl), 53. Kloz (Pořický, Vágner), 59. Roubík (Vágner)

9:9
3:3
0:0
3727

První zajímavou střelu si v utkání připsal Koma. Stojícího Volkeho prověřil od modré. Následovala akce Kašeho s Kämpfem, ani jeden z nadějných útočníků ale neposlal kotouč za záda ústeckého brankáře. Posléze pálil Hovorka a puk těsně minul bránu. Útočník Pirátů poté odstavil unikajícího Roubíka. Zahrozili i Ústečtí, Gengel trefil Kopřivu do ramene. První gól zápasu ale viděli diváci až v druhé přesilové hře Pirátů. Po střele Tomana se dorážky chopil ŠTĚPÁN HŘEBEJK a poslal kotouč za Volkeho – 1:0.

Domácí se snažili vedení navýšit. Ve vlastním oslabení unikl Gajovský a střelou na vyrážečku donutil brankáře Slovanu k zákroku. Teprve krátce po polovině třetiny se po přihrávce zpoza brány trefil pod horní tyčku ONDŘEJ KAŠE - 2:0. Záhy přišla odpověď, když se po vyloučení Sinisala hezkou akcí prezentovali Ústečtí, na konci kombinace stál DAVID MERTA, který zařídil snížení Slovanu – 2:1. Následně zápas a tempo rozhodila závada na časomíře, jenž se nechtěla zastavit. Když bylo vše v pořádku, zbývali do konce periody dvě minuty a v přesilové hře se prosadil DAVID TŮMA a bylo srovnáno – 2:2. Po čtvrté brance se již třetina dohrála bez gólových šancí, ale na ledě to i tak pořádně jiskřilo.

Na začátku druhé části dohrávali Piráti přesilovou hru, ale vážněji bránu neohrozili. Teprve osamocený Chlouba poslal puk do vnější strany tyče a arénou to zahučelo. Následně se Ústí podařilo vsítit branku, ta ale nebyla uznána pro hru vysokou holí. Na druhé straně ohrozili bránu Gajovský s Hovorkou, ale zbytečná nahrávka akci překazila. Ve hře čtyři na čtyři šokoval Slovan všechny přítomné, když Roubíkovu nahrávku zpoza brány poslal za Kopřivu LADISLAV GENGEL - 2:3. Překvapení Piráti se museli bránit náporu povzbuzených hostů a to i za cenu faulů.

Nedisciplinovanost jsme viděli na obou stranách. Piráti si tak zahráli i dvojnásobnou přesilovou hru. V ní nadějně střílel Hovorka, Volke stihl zasáhnout. Chvíli poté se k odraženému puku dostal chomutovský matador ŠTĚPÁN HŘEBEJK a svým druhým gólem v utkání srovnal stav – 3:3. Krátce po polovině zápasu se do zakončení dostali Kämpf s Ondřejem Kašem, jejich nebezpečné dorážky gólman zastavil hbitým zákrokem. O tři minuty později se Volke sice opět hbitě přesouval proti střele Květoně, ale zapomněl kotouč před sebou a MAREK RAČUK dokonal obrat domácího týmu. Piráti vedení drželi až do samotného závěru třetiny, kdy chyby domácí obrany využil JAROSLAV ROUBÍK, jenž si položil Kopřivu a pohodlně zakončil – 4:4.

Po zahájení třetí periody se do šance dostal Kaše, jenže po obkroužení brány poslal puk jen do betonů Volkeho. Velkou šanci měl i Hřebejk, jeho teč gólman v poslední chvíli zastavil lapačkou. Proti Kopřivovi zůstal na druhé straně osamocen Hanzl a chomutovský brankář musel vyrážet puk ramenem. K vidění byla aktivní hra na obou stranách, více ze zápasu měli přeci jen domácí. Chlouba dostal ideální přihrávku, bránu s ležícím gólmanem ale přestřelil. Radovali se tak hosté. Po buly vystřelil JAN KLOZ a překvapivě dostal kotouč do sítě – 4:5.

O pár minut později se po vyloučení Kämpfa konalo navýšení. JAN KLOZ si najel podél mantinelu před bránu a poslal puk nad vyrážečku brankáře – 4:6. Piráti se pokusili odpovědět, Kaše ale nezvládl z těsné blízkosti překonat Volkeho. Ani Koma nesnížil, poslal puk těsně vedle tyče. Piráti zkusili i hru bez gólmana, toho využil JAROSLAV ROUBÍK a namířil kotouč do odkryté klece – 4:7. Patnáct vteřin před koncem ještě využil přesilovou hru ŠTĚPÁN HŘEBEJK, který tak dokonal svůj hattrick – 5:7. Tím druhý čtvrtfinálový zápas skončil.

Aleš Totter (Piráti Chomutov): "Myslím si, že porážka je někdy to nejlepší, co se může stát. My jsme měli nosy nahoře. Každopádně si myslím, že nám to na konci sezóny, která doufáme, že potrvá do 19. dubna, pomůže. Do Ústí pojedeme připravení tak, jak jsme měli být připraveni na toto utkání. V tomto zápase jsme prohráli všichni. Je to ale jen jeden bod v sérii, která může být ještě dlouhá. Nic se neděje, nejhorší by bylo, kdybychom začali panikařit či něco měnit. Toto bude stačit, aby jsme se poučili. Soupeři gratulujeme, odehrál skvělé utkání.

Tomáš Mareš (HC Slovan Ústí n/L): "Přijeli jsme sem s šestnácti hráči do pole a dvěma brankáři. Musíme před klukama smeknout. Jsme rádi, že jsme vyhráli. Tímto jsme pozvali lidi na nedělní zápas. Věříme, že přijde minimálně pět tisíc diváků. My doufáme, že předvedeme stejný výkon jako v obou zápasech v Chomutově."